پایگاه های چکیده نامه ای و استنادی Citation trackers (رایگان)

پایگاه های ایندکس کننده و چکیده ای از مهمترین ابزارهای پژوهشگران و کتابخانه ها محسوب می گردد. امروزه بیش از ۴۰۰ سرویس مختلف شناسایی شده اند. در این پایگاه ها ما متن کامل مقالات یا کتب رو در اختیار نداریم و اطلاعات کتابشناختی بهمراه چکیده مقالات در اختیار کاربر قرار می گیرد. البته ممکنه برخی پایگاه ها چکیده را هم در اختیار قرار ندهند یعنی دارای چکیده نباشند و یا اینکه برای تعدادی از اسناد چکیده نباشد.

این پایگاه ها برخی اجازه ی استفاده ی رایگان می دهند و تعداد بیشتری از دسته پایگاه های هزینه ای محسوب میگردند.برخی از آنها برای اکثر موضوعات مورد استفاده قرار میگیرند و برخی دیگر برای موضوعات خاص مورد استفاده واقع می شوند.

در استراتژی جستجو این پایگاه ها بسیار بسیار مهم و نیز نقطه ی شروع یک پژوهشگر محسوب می گردند. علاوه بر آن برخی از این پایگاه بدلیل ارائه ی خدمات علم سنجی به عنوان پایگاه های استنادی هم شناخته می شوند. اسکوپوس، وب آو ساینس و گوگل اسکولار.

این سه پایگاه که در اینجا معرفی شدن (و با استفاده از روشهای خاص برای شما بصورت رایگان قابل استفاده می باشد)، از معروفترین پایگاه های نمایه کننده ی مقالات و اطلاعات علم سنجی آنها و نویسندگان و دانشگاه ها می باشند.

البته در حالت کلی استفاده از از این پایگاه ها بجز Google Scholar شامل پرداخت هزینه و خریداری توسط دانشگاه می باشد.(که متأسفانه در پی اتفاقات چند سال اخیر و افزایش هزینه های ارزی اغلب دانشگاه از دسترسی مستقیم و تحت لیسانس اصلی محروم می باشند)

ScopusWebOfScienceGoogleScholar

پایگاه اسکوپوس

Scopus

راهنما (فارسی)

Help(EN)

 پایگاه وب آو ساینس

Web of Science(Knowledge)

راهنما (فارسی)

Help(EN)

 پایگاه گوگل اسکولار

Google Scholar

راهنما (فارسی)

Help(EN)

 

  • برای دانشگاه ها و مراکز پژوهشی امکان راه اندازی دسترسی مستقیم و Up-time 98% وجود دارد ( جهت استعلام قیمت ها با [email protected] و یا با ۰۹۱۵۱۱۰۵۲۸۵ تماس بگیرید.)
  • نکته:  برای استفاده از این پایگاه ها الزاما به همین جا رجوع نمایید و با کلیک بر روی لوگوی هر یک به پایگاه مربوطه متصل شوید به دلیل اینکه آدرس پشت این لوگو ها به دلایل امنیتی و ….هر چند روز یکبار تعویض می شود

 

Untitled-1