انجمن مهندسی خودرو آمریکا

معرفی انجمن مهندسی خودرو آمریکا SAE

Society of Automobile Engineers

انجمن مهندسی خودروی آمریکا یک انجمن جهانی است که از سال ۱۹۱۶ به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است. این انجمن در حال حاضر با عضویت بیش از ۱۲۸ هزار مهندس و کارشناس فنی مرتبط با صنایع هوافضا، خودروسازی و خودروهای تجاری بزرگترین انجمن در این زمینه است. این انجمن هدف خود را یادگیری مادام العمر و پیشرفت متناسب با فناوری ها و نیازهای روز می داند و در این زمینه به صورت پیوسته اقدام به طراحی استاندارد در سطح ملی و بین المللی می نماید.

این انجمن از سال ۱۹۳۹ اقدام به تدوین استانداردهای معتبر در زمینه صنعت خودرو و هوا فضا نموده است. در حال حاضر با انتشار استانداردهای صنعت هوا فضا، خودروهای زمینی، خودروهای سنگین و سبک، قطعات سازنده خودروها و بسیاری موارد دیگر این انجمن به یکی از معتبرترین سازمان ها در زمینه انتشار استاندارد تبدیل شده است.

 

برای آشنایی بیشتر با استانداردهای این انجمن به اینجا مراجعه نمایید

 

از سوی دیگر در بخش انتشارات این انجمن کاربران می توانند با خرید اشتراک و عضویت در انجمن به کتابخانه دیجیتال آن دسترسی پیدا کنند. در حال حاضر این کتابخانه دارای بیش از ۲۲۶ هزار مجله علمی، کتاب های تخصصی و الکترونیکی، مقالات فنی و سایر منابع اطلاعاتی است. از مجلات تخصصی این انجمن می توان به مجلات امنیت سایبری حمل و نقل عمومی، هوا فضا، وسایل نقلیه الکترونیکی و بسیاری موارد دیگر که شامل تازه ترین و بروزترین خبرها، نوآوری ها و فناوری ها در این زمینه هستند اشاره کرد.

 

برای آشنایی بیشتر با بخش انتشارات این انجمن به اینجا مراجعه نمایید