اکانت اپلیکیشن‌های پزشکی

اپلیکیشن‌های موبایلی پزشکی کاربرد زیادی برای پزشکان، دانشجویان پزشکی، اعضای هیئت‌علمی، کادر درمان پیدا کرده‌اند.
با یک جستجوی ساده در گوشی اطلاعات دارویی بسیار و … در دسترس قرار می‌گیرد.

شرکت یابش نیز بخشی از اپلیکیشن‌های کاربردی پزشکی را به صورت موردی و شخصی با قیمت مناسب و با کارکرد ۶ ماه تا یک ساله ارائه می‌دهد.

————————————————————————————————————————

 

معرفی آپتودیت:

آپتودیت یکی از مهم‌ترین و معروف‌ترین بانک‌های اطلاعاتی در زمینه پزشکی در سطح دنیا است که بیش از یک میلیون پزشک در بیش از ۱۹۰ کشور جهان از اطلاعات پزشکی موجود در آن بهره می‌برند. این پایگاه اطلاعاتی در واقع تنها منبع اطلاعاتی در زمینه پزشکی است که به ارائه اطلاعات مربوط به بهبود بیماران و روش‌های درمانی آن‌ها می‌پردازد. طبق مطالعات انجام شده پزشکانی که از این پایگاه اطلاعاتی استفاده می‌کنند حدود ۳۰ درصد از تصمیمات درمانی و پزشکی خود را تغییر می‌دهند. بیش از ۷۱۰۰ پزشک مشهور در سطح دنیا به همراه نویسندگان، ویراستاران و داوران در حوزه پزشکی اقدام به انتشار جدیدترین اطلاعات پزشکی به همراه توصیه‌های معتبر و مبتنی بر شواهد در زمینه درمان بیماران در این پایگاه اطلاعاتی می‌نمایند.

طبق بررسی‌های انجام شده روزانه پزشکان در سرتاسر جهان بیش از ۱٫۶ میلیون بار ۲۵ موضوع پزشکی را در این پایگاه مشاهده می­‌کنند. همچنین مباحث پزشکی بررسی شده در آپتودیت بیش از ۵۰ میلیون بار در هر ماه مشاهده شده و بررسی­‌ها نشان می­‌دهد که کاربران در بیش از ۹۴ درصد موارد جستجو پاسخ پرسش خود را از پایگاه با موفقیت بازیابی کرده‌­اند که این امر نشانگر موفقیت پایگاه و بیانگر وسعت تخصص پزشکی و عمق محتوای بالینی این پایگاه اطلاعاتی است.

وب‌سایت اصلی:

UpToDate+ UpToDate Pathways

ثبت درخواست
معرفی لکچریو:

یکی از مهم‌ترین مسائلی که دانشجویان حوزه پزشکی دارند روبرو شدن با چالش‌های پزشکی و بهداشتی در دوران تحصیل است که نیازمند یک منبع برای ارائه بهترین راهنمایی در این زمینه است. هدف اپلیکیشن لکچریو ارائه بهترین ابزارهای یادگیری در زمینه بهداشت و پزشکی به منظور رفع چالش­‌های دانشجویان آن حوزه است. متخصصان این حوزه در اپلیکیشن لکچریو تلاش می‌کنند که به مقدار وسیعی علوم بنیادی و تخصصی را برای دانشجویان فراهم آورده و نوعی تغییر در آموزش در زمینه بهداشت را فراهم آورند.

به همین منظور لکچریو یک منبع آموزش دیجیتال با کیفیت بالا و مقرون به صرفه و به شیوه شخصی ایجاد کرده است. در این اپلیکشین یک پلتفرم شخصی مطابق با زبان، دانشکده و نیازهای آموزشی دانشجویان ایجاد شده که دانشجویان می‌توانند همراه با جدیدترین فناوری‌های یادگیری از آن بهره ببرند. تیم پشتیبانی این اپلیکیشن متشکل از ۲۵۰ پزشک برتر در همه زمینه‌ها از جمله مربیان مدارس معتبر پزشکی مانند دانشگاه هاروارد، جان هاپکینز و کالج دانشگاه لندن هستند که به صورت مداوم بر کیفیت و اعتبار مطالب منتشر شده در لکچریو نظارت کامل دارند. طبق بررسی‌های انجام شده در حال حاضر بیش از نیم میلیون دانشجو و پزشک در بیش از ۱۷۵ کشور جهان از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند.

وب‌سایت اصلی :

lecturio

ثبت درخواست

معرفی دینامد:

اپلیکیشن دینامد یک ابزار پزشکی است که به منظور تسهیل مراقبت از بیماران و مبتنی بر شواهد راه‌اندازی شده است. در واقع هدف اصلی این اپلیکیشن بهبود روند مراقبت از بیماران از طریق به‌روزرسانی مداوم نتایج مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی و ارائه دقیق­‌ترین روش‌ها بر اساس شواهد درمان بیماران است. این روند به صورت مداوم و با نظارت برترین پزشکان در سطح دنیا انجام می‌شود و تمامی محتواهای منتشر شده در این اپلیکیشن از معتبرترین محتواهای پزشکی هستند. سالانه بیش از یک میلیون مقاله تحقیقاتی جدید به همراه صدها دستورالعمل بالینی توسط این اپلیکیشن منتشر می شود. این امر موجب افزایش دانش به‌روز شده پزشکان در زمینه درمان شده و پزشکان می­‌توانند پیش از انجام درمان‌های جدید برای بیماران از نتایج آن آگاهی بیابند.

تیم پشتیبانی دینامد متشکل از پزشکان از رشته‌های مختلف به همراه متدولوژیست‌ها به صورت روزانه با هدف شناسایی جدیدترین اطلاعات بالینی و ترکیب آن با دانش فعلی مشغول فعالیت هستند. این تیم به منظور استفاده از جدیدترین دستورالعمل‌های بالینی روزانه این دستورات را از سراسر دنیا جمع‌آوری کرده و مورد بررسی قرار می‌دهند و پس از اطمینان از صحت و اعتبار آن‌ها تمامی محتواها را در دینامد منتشر می‌کنند. هدف دینامد این است که کاربران آن همواره به جدیدترین و عینی‌ترین اطلاعات بالینی به منظور پشتیبانی از مراقبت­‌های بهداشتی دسترسی داشته باشند.

وب‌سایت اصلی:

DynaMed

ثبت درخواست

معرفی یوسنترال:

علم پزشکی یک علم نامحدود است که روزانه با بیماری‌ها و چالش‌های جدیدی روبرو می‌شود. کمپانی یوسنترال در این زمینه خود را متعهد می‌داند که با استفاده از نوآوری‌های دیجیتالی و موبایلی به پیشبرد مراقبت‌های بهداشتی و افزایش سطح دانش پزشکی یاری برساند. به همین منظور یک تیم پزشکی متشکل از انجمن‌های پزشکی، ناشران، دانشگاه‌­ها و شرکت‌های مرتبط با مسائل پزشکی به همکاری یکدیگر اقدام به راه‌اندازی اپلیکشین یوسنترال کرده‌­اند تا بتوانند در بیش از ۵۰۰ مؤسسه بهداشتی به بیش از ۵ میلیون متخصص بهداشتی و پزشکی در سطح دنیا یاری برسانند. این تیم پزشکی محتوای نهایی را پس از طی یک چرخه کامل و بررسی دقیق در این اپلیکیشن منتشر می‌کنند. محتواهای پزشکی در این اپلیکیشن بر روی یک بستر نرم‌افزاری از طریق نویسندگان آنلاین و با نظارت و مدیریت تیم پزشکی منتشر می­‌شوند.

وب‌سایت اصلی:

uCentral

ثبت درخواست

معرفی بی‌ام‌جی پرکتیس:

این اپلیکیشن یک ابزار مراقبت پزشکی است که به طور منحصربه‌فرد در زمینه مشاوره بیمار با مشاور پزشکی در مورد ارزیابی علائم بیماری، ترتیب آزمایش و روش درمانی ساخته شده است. این اپلیکیشن همچنین یک ابزار پشتیبانی قوی برای دانشجویان پزشکی، پزشکان و پرستاران و داروسازان به منظور پاسخگویی به سؤالات و چالش‌های پزشکی است و در زمینه مراقبت‌های اولیه بسیار مفید است. این اپلیکیشن حاوی بیش از ۱۰۰۰ مبحث مبتنی بر شواهد در تخصص­‌های بالینی است. این اپلیکیشن راهنماهایی در زمینه طول بیماری، تشخیص بیماری، رویکرد درمانی و سایر موارد را به بیمار ارائه می­‌دهد.

 

وب‌سایت اصلی:

BMJ best practice

ثبت درخواست

معرفی کلینیکال کِی:

کلینیکال کی یک کلینیک در دسترس در تلفن همراه شما است که طیف گسترده‌ای از مطالب پزشکی مانند مجلات، متون پژوهشی، بررسی‌های پزشکی، نکات مراقبتی بالینی، ویدئوهای جراحی و معرفی داروها را در اختیار شما قرار می‌دهد. در بررسی­‌های بالینی این اپلیکیشن اطلاعات دقیق و معتبر و قابل استفاده برای پزشکان در زمینه­‌های تشخیص، درمان، نظارت، غربالگری و پیشگیری از بیماری‌ها ارائه می‌­شود. همچنین ویدئوهای موجود در این اپلیکیشن رویه‌های انواع جراحی­‌ها را برای پزشکان نمایش داده و در قسمت دارویی آن نیز یک پایگاه اطلاعاتی قوی از داروها و نکات بالینی ذکر شده است.

وب‌سایت اصلی:

ClinicalKey app

ثبت درخواست

فقط نسخه ی دسکتاپ قابل ارائه است

معرفی اکسس مدیسن:

اکسس مدیسن یک اپلیکیشن از مجموعه پزشکی مک گراوهیل است که یک منبع جامع پزشکی آنلاین به شمار می‌آید. این اپلیکیشن طیف کاملی از اطلاعات پزشکی و ضروری را در دسترس کاربران قرار می‌دهد. اطلاعات این نرم‌افزار به صورت مداوم توسط یک هیئت برجسته از برترین متخصصان پزشکی در زمینه‌های مختلف به‌روزرسانی شده و منبع قابل اعتماد و معتبری از اطلاعات پزشکی را در گوشی همراه شما پدید می‌آورد. این اپلیکیشن منابع پزشکی متنوعی را در اختیار شما قرار می­‌دهد تا به وسیله آن‌ها بتوانید سطح علوم پایه خود را افزایش داده و دانش خود را به‌روز کنید. اپلیکیشن اکسس مدیسن با در دسترس قرار دادن منابع پزشکی، کتب راهنما و آموزشی و همچنین ویدئوهای آموزشی کمک بسیاری به دانشجویان، پرستاران و پزشکان در زمینه آموزش می­‌نماید.

 

Access Anesthesiology
Access Biomedical Science
Access Cardiology
Access Emergency Medicine
Access Medicina
Access Medicine
Access Neurology
Access Pediatrics
Access Pharmacy
Access Physiotherapy
Access Surgery

وب سایت اصلی:

AccessMedicine

ثبت درخواست
معرفی سنفوردگاید:

پایگاه اطلاعاتی مراقب‌های پزشکی سنفورد گاید از سال ۱۹۶۹  به صورت چاپی در راستای توصیه‌های مراقبتی در زمینه بیماری­‌های عفونی راه‌اندازی شده است. هم‌اکنون محتوای این پایگاه به صورت چاپی، الکترونیکی در فضای وب و به صورت اپلیکیشن در گوشی تلفن همراه در دسترس است. در این اپلیکیشن با مشاهده دقیق بیماران و ارائه محتواهای شواهد محور اقدام به ارائه اطلاعات پزشکی، مراقبتی و دارویی به پزشکان، پرستاران و داروسازان می­‌نماید. تمرکز تیم پشتیبانی این اپلیکیشن بر دسترسی به محتوای معتبر و قابل اعتماد است. سالانه بیش از ۲۵ میلیون جستجو از طریق کاربران در این پایگاه اطلاعاتی انجام می­‌شود که هم اکنون در بیش از ۱۰۰ کشور جهان و به چند زبان در دسترس است. هیئت تحریریه این اپلیکیشن یک تیم ۹ نفره برجسته از بهترین متخصصان بالینی و دانشگاهی است.

وب‌سایت اصلی:

SanfordGuide

ثبت درخواست

 

معرفی میکرومدکس:

اپلیکیشن میکرومدکس یکی از محصولات سایت میکرومدکس است که به صورت اختصاصی در زمینه داروها اقدام به ارائه اطلاعات می‌نماید. این اپلیکیشن شامل اطلاعات مختصر دارویی بیش از ۴۵۰۰ دارو است که هر ۴ هفته به‌روزرسانی می‌شود. اطلاعات پزشکی مربوط به هر دارو شامل مواردی مانند میزان تنظیم دوز مصرفی برای بزرگسالان و کودکان، اثرات سوء مصرف دارو برای بیماران، اثرات متقابل دارو در برابر دیگر داروها، اثرات مصرف دارو در زمان بارداری و دیگر اطلاعات مورد نیاز در زمینه استفاده دارو است. اطلاعات موجود در این اپلیکیشن شامل اطلاعات داروهایی که به نوعی مواد مخدر محسوب می­‌شوند نیست.

Micromedex Pediatrics Essentials
IBM Micromedex® Drug Int
IBM Micromedex® NeoFax
IBM Micromedex® IV Comp

وب سایت اصلی:

IBM Micromedex® Drug Ref

ثبت درخواست
معرفی ایپوکریت:

اطلاعات پزشکی موجود در این اپلیکیشن توسط یک تیم تحقیقاتی بسیار قوی متشکل از پزشکان تهیه می‌شود. داروسازان و پزشکان موجود د این تیم تحقیقاتی از طریق جمع‌آوری داده‌های علمی و بررسی صحت آن‌ها اقدام به ارائه اطلاعات پزشکی دقیق و معتبر کرده و به کاربران این اطمینان را می‌دهند که محتوای بالینی معتبری در دسترس خود دارند. این تیم از سال ۱۹۹۸ شروع به فعالیت نموده و به صورت مداوم اطلاعات بالینی ضروری را برای پزشکان و پرستاران فراهم می‌­آورد. محتوای موجود در این اپلیکیشن مورد استفاده بیش از یک میلیون کاربر قرار می‌گیرد.

وب‌سایت اصلی:

Epocrates

ثبت درخواست
معرفی لکسی کامپ:

اپلیکیشن لکسی کامپ یک برنامه پزشکی است که اقدام به ارائه اطلاعات در زمینه داروها و درمان بیماران می‌کند. این اپلیکیشن با ارائه راه‌حل‌های درمانی و بالینی و اطلاعات موردنیاز در مورد داروها کمک بسیاری به پزشکان در زمینه تصمیم­‌گیری برای درمان بیماران می­‌کند. هدف این اپلیکیشن از ارائه اطلاعات کمک به بالا بردن کیفیت درمان، کاهش هزینه‌های درمان و دریافت نتایج بهتر از درمان است، به همین دلیل این اپلیکیشن یکی از معتبرترین منابع مورد استفاده در این زمینه در سطح دنیا است. بیش از ۱۵۰ سال است که اطلاعات پزشکی و دارویی این کمپانی به شکل‌های گوناگون مورد استفاده قرار گرفته و همواره مورد اعتماد پزشکان است. تیم پشتیبانی این اپلیکیشن اطلاعات پزشکی و بالینی و راه‌حل­‌های درمانی مختصر و عملی را ارائه می­‌دهد تا در سطح دنیا به یک هماهنگی در مراقبت و درمان از بیماران دست پیدا کند. تمامی راه‌حل­‌های درمانی ارائه شده توسط این تیم به شدت مورد بررسی و آزمون قرار گرفته و به همین دلیل همواره مورد رضایت پزشکان در زمینه مراقبت از بیماران است.

 

وب سایت اصلی:

Lexicomp Online

ثبت درخواست
معرفی استیت رف:

 

این پایگاه اطلاعاتی پزشکی بیش از ۳۰ سال است که محصولاتی با کیفیت بالا در زمینه انفورماتیک پزشکی تولید می‌­کند. این پایگاه به وسیله دکتر ریچارد سوگدن تأسیس و به یک بستر عالی برای خدمات انفورماتیک پزشکی تبدیل شد. تیم پشتیبانی استیت رف متشکل از تعداد زیادی از پزشکان متخصص بوده که با ارائه منابع پزشکی معتبر و به‌روز خدمت بسیار زیادی به جامعه پزشکی در سطح دنیا می­‌کند. محصول برتر این پایگاه اطلاعاتی یک کتابخانه مرجع پزشکی آنلاین است که به منظور مراقبت­‌های بهداشتی تأسیس شده است. کاربران این کتابخانه آنلاین از جمله پزشکان متخصص، دانشجویان و همچنین محققان در سراسر جهان می‌توانند از جدیدترین منابع اطلاعاتی موجود در این کتابخانه بهره ببرند. محتوای اطلاعاتی موجود در استیت رف شامل منابع اطلاعاتی بیش از ۳۸ ناشر مشهور در سطح دنیا است. علاوه بر منابع اطلاعاتی موجود در این کتابخانه استیت رف با برترین صنعت­‌های بهداشتی در زمینه درمان همکاری کرده تا بتواند بهترین محصولات انفورماتیک را ارائه دهد.

وب‌سایت اصلی:

STAT!-Ref

ثبت درخواست
معرفی مِدوان:

مدوان در واقع یک مجموعه اطلس رنگی پزشکی است که مجموعه‌­ای از بیش از ۱۰۰ اطلس رنگی با کیفیت و کتاب‌های درسی الکترونیکی را در زمینه آناتومی، رشته‌های بالینی، تحقیقات بالینی، رادیولوژی و زیست‌پزشکی را فراهم آورده است. اطلس‌ها و کتاب‌های موجود در این اپلیکیشن به صورت مداوم به‌روزرسانی شده و همواره جدیدترین آن‌ها در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

وب‌سایت اصلی:

Thieme MedOne Education

ثبت درخواست
معرفی استیت دکس:

این اپلیکیشن یک سیستم پشتیبانی آنلاین است که در زمینه تشخیص و مراقبت رادیولوژی فعالیت می‌کند. استیت دکس با داشتن منابع اطلاعاتی معتبر و قوی خود در سرعت، دقت و اطمینان‌بخشی تشخیص تاثیر به‌سزایی دارد. کاربران این اپلیکیشن می‌توانند در بیمارستان، مراکز تصویربرداری و حتی در منزل به اطلاعات آن دسترسی پیدا کنند.  در حال حاضر در این اپلیکیشن بیش از ۴ هزار تشخیص صحیح که توسط متخصصان رادیولوژی نوشته شده است قرار دارد. همچنین شامل بیش از یک میلیون تصویر از جمله تصاویر رادیولوژی، سی‌تی‌اسکن، ام‌آر‌آی و سونوگرافی است.

وب‌سایت اصلی:

StatDX

ثبت درخواست

فقط نسخه ی دسکتاپ قابل ارائه است

معرفی ویژوال دکس:

این نرم‌افزار به نوعی یک سیستم پشتیبانی است که برای کمک به پزشکان در تشخیص درمان مناسب در نظر گرفته شده است. پزشک می‌­تواند پس از انجام مراقبت­‌های اولیه و بررسی نشانه‌های بیماری و علائم آن بیماری مورد نظر را از طریق مشخصات آن و همچنین تصاویر موجود در اپلیکیشن یافته و بهترین نوع درمان را برای آن انتخاب کند. این اپلیکیشن دارای بیش از ۱۰۰ هزار تصویر است که به تشخیص بیماری­‌ها کمک شایانی می­‌کند. همچنین یکی دیگر از ویژگی‌های این اپلیکیشن اطلاعات دارویی موجود در آن است که به تجویز بهترین نوع دارو برای درمان توسط پزشکان کمک می­‌کند. این اپلیکیشن هم‌اکنون در بیش از ۲۳۰۰ بیمارستان و درمانگاه مورد استفاده قرار گرفته و همچنین در بیش از ۹۰ دانشکده پزشکی از آن برای تدریس استفاده می‌شود.

وب‌سایت اصلی:

visualdx

ثبت درخواست
معرفی ای تی جی کامپلت:

این اپلیکیشن یک مشاوره درمانی و راهنما است که به کاربران خود رهنمودهایی در زمینه‌های مختلف مانند مسکن‌ها، آنتی‌بیوتیک‌ها، استخوان و متابولیسم، قلب و عروق، پوست، دیابت، خستگی، دستگاه گوارش، مغز و اعصاب، مراقبت از دهان و دندان، روان‌گردان، تنفس، روماتولوژی، سلامت جنسی و موارد بسیار دیگری را ارائه می‌دهد.

وب‌سایت اصلی:

eTG complete

ثبت درخواست
معرفی ای ای پی پدیاتریک کِیر آنلاین:

این منبع اطلاعاتی آنلاین شامل طیف کاملی از اطلاعات پزشکی و بالینی است که در زمینه مراقبت از کودکان و محتواهای آموزشی درباره آن‌ها فعالیت می‌کند. این منبع یک ابزار نوآورانه و پویا است که شامل منابع بسیاری مانند متن‌ها، ابزارها و فیلم‌های آموزشی است. در زمینه مراقبت از اطفال این منبع پاسخ‌های ترکیبی معتبری از بیماری و پرسش‌های شما به شما می‌دهد. منابع این اپلیکیشن بیشتر به زبان انگلیسی و اسپانیایی هستند.

وب‌سایت اصلی:

AAP Pediatric Care Online

ثبت درخواست
معرفی نچرال مدیسین:

این منبع در واقع یک بانک اطلاعات جامع داروهای طبیعی است که در سال ۲۰۱۳ به منظور ایجاد داروهای طبیعی به صورت استاندارد در مرکز تحقیقات درمانی تأسیس شد. این بانک اطلاعاتی خود را معتبرترین منبع موجود در زمینه مکمل‌های غذایی، داروهای طبیعی و سایر روش‌های درمانی جایگزین معرفی می‌کند. هدف این بانک اطلاعاتی تهیه اطلاعات دقیق و رتبه‌بندی‌های بی‌طرفانه مبتنی بر شواهد از بیش از ۹۰ هزار مکمل رژیم غذایی و داروهای طبیعی به منظور یاری به متخصصان سلامت است. این منبع اطلاعاتی لیستی شامل بیش از ۱۴۰۰ تک نگاشت از این موارد را دارد که به صورت روزانه به‌روزرسانی می‌شوند. همچنین شامل بیش از ۵۰ هزار استناد علمی در این زمینه است که به نوعی بزرگ‌ترین پایگاه داده داروهای طبیعی در سطح دنیا محسوب می‌شود.

وب‌سایت اصلی:

Natural Medicines

ثبت درخواست
معرفی مجله ویدئویی جی او وی:

مجله ویدئویی پزشکی JoVE نخستین مجله ویدئویی علمی معتبر جهان است. این مجله در سال ۲۰۰۶ و به منظور انتشار پژوهش های علمی در فرمت تصویری در زمینه های عمومی، علوم اعصاب، ایمنی شناسی و عفونت، پزشکی بالینی و انتقالی، مهندسی زیستی، شیمی، فیزیک کاربردی، محیط زیست، علوم رفتاری راه اندازی شده است. تمام مقالات مجله ویدئویی پزشکی JoVE در سایت های نمایه سازی با ارتباط موضوعی از قبیل Scopus ،PubMed/MEDLINE  و SciFinder نمایه می شوند.

وب سایت اصلی:

jove

ثبت درخواست 
معرفی اکسپرت پس:

این پایگاه اطلاعاتی سرویسی پشتیبانی شده از پایگاه اطلاعاتی الزویر است که در زمینه آسیب شناسی بالینی اقدام به ارائه اطلاعات می نماید. در این پایگاه امکان دسترسی سریع و فوری به به تجربیات بالینی جمع زیادی از مشهورترین متخصصان آسیب شناسی بالینی برای کاربران فراهم است. این مجموعه یکی از معتبرترین مجموعه های اطلاعاتی در زمینه آسیب شناسی در سطح دنیا است.

وب سایت اصلی:

expertpath

ثبت درخواست 
معرفی ای پی جی او:

این پایگاه اطلاعاتی اقدام به ارائه آموزش های اصولی در زمینه مسائل زنان و زایمان می نماید. مرکز این پایگاه واقع در دانشگاه پزشکی زنان و زایمان در آمریکا و کانادا است. هدف این مرکز اطلاعاتی ارائه روش های نوین آموزشی به پزشکان و دانشجویان و اعضای هیئت علمی به منظور منابع کمک آموزشی و ارتقاء مراقبت های بهداشتی زنان و زایمان است.

apgo

ثبت درخواست