پایگاه اطلاعاتی آر دی اس

همکار یابش - مثنوی۱۴۰۰-۰۶-۰۷بازدید ۱۱۱۶
Posted on

پایگاه اطلاعاتی آر دی اس

 

معرفی پایگاه اطلاعاتی آر دی اس RDS

OECD یک سازمان بین المللی است که در جهت ایجاد سیاست های جهانی برای زندگی بهتر تلاش می کند. هدف این سازمان این است که با همکاری سازمان های بین المللی و توسعه اقتصادی اقدام به تدوین سیاست هایی نمایند که موجب رفاه، برابری، عدالت اجتماعی و اقتصادی برای همه افراد در سطح دنیا شود. این سازمان برای دستیابی به این هدف بیش از ۶۰ سال است که به صورت مداوم مشغول فعالیت است.

OECD به همراه بسیاری از سازمان ها، دولت ها، سیاست گذاران و متخصصان این حوزه اقدام به تدوین استانداردهای بین المللی مبتنی بر شواهد به منظور یافتن راه حل های برای بسیاری از چالش های اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی نموده است. در زمینه رفع مشکلات اقتصادی فعالیت هایی مانند بهبود عملکرد اقتصادی دولت ها، تقویت آموزش، مقابله با فرار مالیاتی بین المللی و ایجاد شغل از سوی این سازمان صورت گرفته است.

به منظور تنظیم استانداردهای بین المللی این سازمان با تجزیه و  تحلیل داده های اقتصادی و تبادل اطلاعات و اشتراک گذاری بهترین نتایج و تجربیات نقش بسیار مهمی را ایفا می نماید. این سازمان نقش مهمی در اشتراک گذاری اطلاعات در سطح جهانی داشته و فعالیت های مداوم آن می تواند در زمینه کاهش فقر جهانی و نابرابری اجتماعی و اقتصادی بسیار راهگشا باشد.

 

برای درخواست موردی هر یک از داده های مورد نیاز این پایگاه به کتابخانه دیجیتال یابش مراجعه نمایید

http://yabesh.ir/request

 

 

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب: