مجموعه پایگاه های سایکولوژی ریسورس از ابسکوهاست

همکار یابش - مثنوی۱۴۰۳-۰۲-۲۶بازدید ۲۰
Posted on

مجموعه پایگاه های سایکولوژی ریسورس از ابسکوهاست

معرفی پایگاه های سایکولوژی ریسورس از ابسکوهاست Psychology Resources Ebscohost

ابسکو چیست؟

ابسکو یک شرکت خدمات اطلاعاتی است که تولید کننده و مالک، پایگاه های اطلاعاتی بی شماری، در زمینه های مختلف علمی، پژوهشی و تجاری است. این شرکت توسط هزاران موسسه و میلیون ها کاربر در سطح جهان استفاده می شود. در واقع ابسکو یک ارائه دهنده پیشرو پایگاه های اطلاعاتی است. ابسکو فعالیت هایی همچون ارائه مجلات علمی، اشتراک مجلات الکترونیکی، توسعه و مدیریت و جمع آوری کتاب های علمی، ارائه دهنده فناوری کتابخانه ای، ارائه دهنده کتاب های الکترونیکی و توسعه دهنده نرم افزارهای کتابخانه ای برای دانشگاه ها، کالج ها، بیمارستانها، شرکت ها، مراکز دولتی و کتابخانه های عمومی است. ابسکو یکی از ۲۰۰ شرکت برتر در ایالات متحده آمریکا است.

پایگاه های اطلاعاتی مجموعه روانشناسی ابسکو:

پایگاه های اطلاعاتی این مجموعه از ابسکو توسط انجمن روانشناسی آمریکا تهیه شده و دارای معتبرترین مقالات علمی در حوزه روانشناسی هستند و به وسیله پلتفرم ابسکو هاست ارائه می شوند. این مجموع اطلاعاتی شامل ۶ پایگاه است که عبارتند از:

  1. APA PsycInfo: پایگاه ای پی ای سای اینفو بزرگترین منبع علمی جهان در حوزه علوم رفتاری و سلامت روان است که به بررسی و ارائه مقالات علمی تولید شده در این حوزه می پردازد. پایگاه ای پی ای سای اینفو یکی از ضروری ترین ابزارهای علمی حوزه روانشناسی برای پژوهشگران در سطح دنیا است. ای پی ای سای اینفو یک مجموعه در حال گسترش از تحقیقات علوم رفتاری و علوم اجتماعی است که منابعی همچون پایان نامه ها و چکیده نامه ها را ارائه میدهد. پوشش گسترده این پایگاه به متون علمی قرن های ۱۸ و ۱۹ برمیگردد و انتشارات بیش از ۵۰ کشور را به ۳۰ زبان زنده دنیا منتشر میکند. این پایگاه شامل بیش از ۵ میلیون ۴۰۰ هزار رکورد از بیش از ۲۴۰۰ مجله نمایه شده است.
  2. APA PsycBooks: پایگاه ای پی ای سای بوک تنها مجموعه جامعی از کتاب های علمی و حرفه ای تمام متن حوزه روانشناسی است که از نظر وسعت و عمق قابل مقایسه با دیگر پایگاه های مشابه نیست. این پایگاه شامل جدیدترین کتاب های علمی و حرفه ای در روانشناسی بوده که به صورت عمیق زیرشاخه های روانشناسی را بررسی می کند و یک منبع ضروری برای محققان حوزه روانشناسی محسوب می شود. این پایگاه شامل بیش از ۶۹۰۰۰ فصل کتاب از ۴۶۰۰ عنوان کتاب از سال ۱۶۲۰ تا کنون است.
  3. APA PsycExtra: ای پی ای سای اکسترا داده های با کیفیت بالا و معتبر را برای محققان علوم رفتاری ارائه می دهد و امکان شناسایی تمامی منابع مرتبط به یکدیگر را فراهم می آورد. این پایگاه با ارائه منابع تمام متن، داده های کتابشناختی، مقالات کنفرانس ها، خبرنامه ها، گزارش های علمی، برگه های اطلاعاتی، مجلات، تک نگاری ها و سایر موارد یکی از منابع مهم حوزه علوم روانشناسی است. ای پی ای سای اکسترا شامل بیش از ۳۳۵۰۰۰ رکورد اطلاعاتی است. این پایگاه یک منبع اصلی برای گزارش های نوآورانه است که هر دو هفته یکبار بروزرسانی می شود.
  4. APA PsycArticles: ای پی ای سای آرتیکل به بررسی مقالات تمام متن منتشر شده در حوزه علوم روانشناسی و علوم رفتاری می پردازد و تمامی مجلات وابسته به این حوزه از علوم را مورد بررسی قرار می دهد. مجموعه منابع این پایگاه شامل بیش از ۲۳۷۰۰۰ مقاله تمام متن از بیش از ۱۲۰ عنوان مجله اختصاصی روانشناسی است. این پایگاه دسترسی به آخرین تحقیقات با کیفیت بالا را برای کاربران به سرعت فراهم می آورد. مجموعه مجلات این پایگاه از شماره یک تا آخرین نسخه را شامل می شود.
  5. APA PsycTests: آزمون های روانشناسی یکی از ابزارهای مهم و ضروری برای متخصصان این حوزه است که دسترسی جامع به آنها یکی از مهمترین نیازهای محققین این حوزه است. ای پی ای سای تست یک پایگاه معتبر از اطلاعات ساختاریافته است که آزمون های علمی را در زمینه های مختلف روانشناسی ارائه می دهد و دسترسی به هزاران آزمون استاندارد را امکان پذیر می سازد. آزمون هایی نظیر شخصیت شناسی، آزمون های استعداد، عملکردهای شناختی با پوشش بیش از ۱۰۰ سال به ۴۰ زبان زنده دنیا در این پایگاه ارائه می شوند.
  6. APA PsycTherapy: این پایگاه از انجمن روانشناسی آمریکا ویدئوهای آموزشی را به منظور آموزش و یادگیری تکنیک های روان درمانی به کاربران ارائه می دهد. این ویدئوهای آموزشی به وسیله جلسات روان درمانی معتبر تهیه شده و برای دانشجویان و متخصصان علوم روانشناسی بسیار کاربردی است. بیش از ۹۰۰ ویدئوی آموزشی که شامل طیف وسیعی از موضوعات روان درمانی است در این پایگاه ارائه می شود.

روش های دسترسی به منابع روانشناسی ابسکو:

  1. استفاده از دسترسی های دانشگاهی و موسسات پژوهشی دارای دسترسی به ابسکو که با مراجعه به کتابخانه محل تحصیل امکان پذیر است.
  2. خرید اکانت اختصاصی از شرکت های داخلی مانند یابش که دسترسی مستقیم به ابسکوهاست را امکان پذیر می سازد.

اپلیکیشن های ابسکو

وب سایت اصلی

Psychology Resources Ebscohost

منبع

https://www.ebsco.com/psychology-resources-apa

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۵ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۱

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب:
مطالب مرتبط:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *