Posted on

معرفی پایگاه نرسینگ رفرنس سنتر از ابسکوهاست

 

معرفی پایگاه اطلاعاتی (Nursing Reference Center (ebscohost

این پایگاه که مخصوص پرستاران طراحی شده است، اطلاعات شواهد مدار برای مراقبت، آموزش مداوم، پژوهش در زمینه پرستاری و دیگر موضوعات مرتبط را ارائه می دهد. پرستاران با استفاده از این پایگاه می توانند به سرعت به جواب سوالات دست یابند، مهارت های پرستاری خود را تقویت کنند و در هر زمان و مکانی به متن کامل مقالات دسترسی داشته باشند.پایگاه نرسینگ رفرنس سنتر، براساس گزارش سال ۲۰۱۳ حمایت از تصمیمات بالینی سازمان کلس (Clinical Decision Support 2013: Sizing uo the competition by KLAS)، در طبقه بندی تولید منابع پرستاری، بالاترین عملکرد را داشته است.

هدف نرسینگ رفرنس سنتر، آموزش پرستاران در زمینه پزشکی شواهد مدار و بهترین روش های پرستاری می باشد. این پایگاه به عنوان بخشی از هدف خود، بر دسترسی آسان و سریع پرستاران، مدرسان پرستاری، فارغ التحصیلان پرستاری و دانشجویان پرستاری به جدیدترین اطلاعات متمرکز است تا بتوانند بهترین مراقبت را از بیماران به عمل آورند. نرسینگ رفرنس سنتر، برای پرستاران و مدرسان پرستاری منبعی را فراهم می کند که آن ها را در رسیدن به اهداف آموزشی کمک می کند، دانشجویان را تشویق می کند از منابع اصلی استفاده کنند و انواع گزینه های مختلف مراقبتی را ارائه می دهد؛ در حالی که مطالب ضروری پرستاری را که از نظر مدرسان مهم هستند، در اختیار می گذارد.

کمک به پرستاران برای مراقبت

 • درس های کوتاه: خلاصه ای از بیماری ها که پرستاران در حین کار می توانند از آن ها استفاده کنند.
 • برگه های مراقبتی شواهد محور: خلاصه ای از آنچه تا به حال درباره یک بیماری شناخته شده و هم چنین بهترین گزینه های درمانی
 • صلاحیت های فرهنگی پرستاری: شامل اطلاعاتی برای چگونگی رفتار با بیماران فرهنگ های مختلف
 • جزوه های آموزشی برای بیماران
 • اطلاعات داروشناختی

بازآموزی پرستاران

نرسینگ رفرنس سنتر دارای یک برنامه بازآموزی است که شامل مطالب درسی، یک بررسی تعاملی از دروس، برنامه ارزیابی و یک آزمون به همراه گواهی پایان دوره می باشد. پرستارانی که این برنامه را با موفقیت پشت سر بگذارند، گواهی بازآموزی دریافت می کنند. برنامه آموزشی نرسینگ رفرنس سنتر، توسط سیستم اطلاعاتی سینهال (مرکز آمریکایی اعتبار بخشی پرستاران) و انجمن بین المللی آموزش و بازآموزی، ایجاد شده است.

منابع بهبود مهارت های پرستاری

پرستاران می توانند با استفاده از تمرین ها و منابع مهارتی موجود در پایگاه، قابلیت های خود را بالا ببرند. همچنین مدیران می توانند با استفاده از چک لیست های مهارتی موجود، توانایی های هر پرستار را ارزیابی نمایند.

ادغام با اسناد پزشکی الکترونیکی

پایگاه نرسینگ رفرنس می تواند با سیستم اسناد پزشکی یا شبکه درونی بیمارستان ادغام شود تا هم در زمان صرفه جویی گردد و هم جریان کارها آسان تر پیش برود. پرستاران می توانند هنگام خواندن سوابق پزشکی یک بیمار، به سرعت به منابع مراقبتی شواهد محور دسترسی داشته باشند و می توانند از اسناد موجود در سیستم اسناد پزشکی به طور مستقیم وارد منابع نرسینگ رفرنس شوند.

دسترسی همراه

پرستاران می توانند چه در داخل یک جلسه درمانی و چه در راه رفت و آمد با استفاده از این پایگاه، جدیدترین اطلاعات را دریافت نمایند. بهتر از همه این که آن ها می توانند با دانلود رایگان نرم افزار پایگاه، آن را روی آیفون، آی پد یا آی پاد خود همراه داشته باشند.

در یک نگاه

نوع محتوا: تمام متن

حوزه موضوعی: پرستاری و پیراپزشکی

مناسب برای: کتابخانه های دانشگاهی، شرکت ها، دولت، مراقبان سلامت

مزیت های مهم

 • بهبود کیفیت پیامدها
 • پاسخ به سوالات بالینی
 • پیشگیری از رویدادهای جدی قابل شکایت
 • حمایت از جایزه مگنت استتوس (Magnet Status)
 • ارائه دوره های بازآموزی
 • قابل ادغام با اسناد پزشکی الکترونیکی
 • کمک به پژوهش های پرستاری
 • دارای استانداردهای کمیسیون مشترک