Posted on

معرفی پایگاه ای پی ای سای اکسترا از ابسکوهاست

 

 

معرفی پایگاه اطلاعاتی ای پی ای سای اکسترا (PsycEXTRA (ebscohost

این پایگاه که توسط انجمن روانشناسی آمریکا (ای پی ای) تولید می شود، برای پژوهشگران حوزه علوم رفتاری این فرصت را فراهم می کند که فراتر از مطالب هم ترازخوانی شده سنتی بروند. این پایگاه رکوردهای کتابشناختی را با مطالب تمام متن منحصر به فرد ترکیب می کند؛ هم چنین ارائه های کنفرانس ها، خبرنامه ها، گزارش ها، بروشورها، مجلات و مونوگراف ها را در دسترس قرار می دهد.

جستجو در میان آخرین پژوهش ها

مطالب نمایه شده در پایگاه سای اکسترا، آن را تبدیل به منبع ارجح گزارش ها، مقالات کنفرانس ها، ایده های در حال شکل گیری و تحقیقات جدیدتر از آن چه به طور معمول در کتاب ها و ژورنال ها یافت می شود، کرده است. هنگامی که این مطالب با مواد تحقیقاتی مرسوم ترکیب می شوند، به کاربران بینش عمیقی از علوم رفتاری و علوم اجتماعی می دهند.

کاربران می توانند با استفاده از سای اکسترا در میان جدیدترین یافته های موسسات دانشگاهی و تحقیقاتی، مراکز نظامی و دیگر بنیادها و سازمان هایی که به دقت توسط ای پی ای انتخاب شده اند، به جستجو بپردازند. علاوه بر این به این علت که سای اکسترا بر محتوایی متمرکز است که خارج از سیستم داوری شدن قرار دارند، پژوهش ها را قبل از آن که در ژورنال ها منتشر شوند، نمایه می کند و در دسترس قرار می دهد.

معتبر و با کیفیت

هر منبعی که در این پایگاه وجود دارد، توسط گروهی از متخصصان که دارای مدرک روانشناسی می باشند، انتخاب می شود. رکوردها بسیار ساختارمند هستند و با استفاده از واژه های اصطلاحنامه واژگان نمایه روانشناختی، نمایه شده اند تا نتایج جستجو کاملا دقیق و مرتبط باشند. این پایگاه شامل انواع متنوعی از سندها می شود و در نتیجه کاربران می توانند به راحتی محتوایی را که با نیازهایشان بهتر هم خوانی دارد انتخاب کنند.

در یک نگاه

حوزه موضوعی: روانشناسی

مناسب برای: کتابخانه های دانشگاهی، کتابخانه های عمومی، شرکت ها، دولت، مراقبان سلامت

محتوا

  • به روز رسانی دو هفته یکبار
  • بیش از ۳۰۰۰۰۰ رکورد در حال افزایش
  • متن کامل بیش از ۷۰ درصد رکوردها
  • پوشش بدون همپوشانی با سایک اینفو (که در نتیجه یک رقیب قوی را برای سایک اینفو به وجود آورده است.)
  • اضافه شدن حدود ۲۵۰۰۰ رکورد در سال

 

وب سایت اصلی

PsycEXTRA

 

 

* برای ثبت درخواست اکانت اختصاصی سه ماهه یا یک ساله با ما تماس بگیرید