Posted on

معرفی پایگاه سایک بووکز از ابسکوهاست

معرفی پایگاه اطلاعاتی (PsycBOOKS (ebscohost

این پایگاه جدیدترین و فراگیرترین مجموعه از کتاب های علمی و تخصصی منتشر شده توسط انجمن روانشناسی آمریکا (ای پی ای) را دربرمی گیرد. سایک بووکز با ایجاد مسیری در طول تکامل نظریات روانشناختی، برای دانشجویان، پژوهشگران و مدرسان، داده های روانشناسی و دیگر موضوعات مرتبط را فراهم می کند.سایک بووکز جدیدترین کتاب های پژوهشی و تخصصی ای پی ای شامل کارهای مرجع استخراج شده از سری دستنامه های ای پی ای در روانشناسی را فراهم می کند.

این دستنامه ها هر زیرمجموعه از روانشناسی را به طور عمیق بررسی می کنند. یکی از جنبه های مهم این مجموعه کتاب، فراهم آوردن بیش از ۲۸۰۰ منبع کلاسیک و کتاب هایی است که به سختی پیدا می شوند یا به علت قدیمی بودن دیگر چاپ نمی شوند؛ که در نتیجه این پایگاه به ابزار پژوهشی مهمی برای روانشناسی و علوم رفتاری تبدیل می شود.

سایک بووکز به علت دربرداشتن مطالب بازه گسترده ای از زمان، از ریشه های تاریخی روانشناسی مدرن گرفته تا جدیدترین چاپ شده های ای پی ای از جمله تئوری های بالینی و درمان، دیدگاه وسیعی برای کاربران فراهم می آورد. وجود هزاران فصل و کتاب، باعث بینش آن ها نسبت به تکامل روانشناسی از سال های ابتدایی قرن ۱۷ تا قرن ۲۱ می شود.کاربران با دسترسی به فصول نوشته شده توسط دانشمندان و نویسندگان پیشرو، از طریق این پایگاه، با شناخته شده ترین کارها در هر زمینه آشنا می شوند. علاوه بر این، نمایه تخصصی رکوردهای کتابشناختی به کاربر کمک می کند از هر جستجوی خود نمایه دقیقی به دست آورد.

کتاب های ای پی ای توسط پژوهشگران و درمانگران برجسته در زمینه روانشناسی و علوم رفتاری نوشته شده اند و جدیدترین علوم را در اختیار می گذارند. این کتاب ها با تئوری ها پیوند قوی دارند، پژوهش های علمی را گزارش داده اند و کاربردهای عملی تئوری ها و پژوهش ها را توضیح داده اند. هر کتابی پیش از انتشار باید فرایند داوری را طی کند.

در یک نگاه

نوه محتوا: تمام متن

حوزه موضوعی: روانشناسی

مناسب برای: کتابخانه های دانشگاهی، کتابخانه های عمومی، شرکت ها، دولت، مراقبان سلامت

محتوا

  • به روز رسانی های ماهیانه
  • بیش از ۶۵۰۰ فصل کتاب و بیش از ۴۰۰۰ کتاب داوری شده
  • عناوین جدید و قدیمی؛ همراه با قدیمی ترین رکوردها از سال ۱۶۲۰!
  • جدیدترین کتاب های ای پی ای (دسترسی از طریق پایگاه همزمان با انتشار کتاب ها)
  • سری کامل دستنامه های ای پی ای در روانشناسی (APA Handbooks in Psychology)
  • انحصار پخش الکترونیکی انتشارات ای پی ای و دانشگاه آکسفورد
  • دایره المعارف روانشناسی
  • دسترسی به رکوردهای مارک (MARC)

لینک ورود به پایگاه

https://www.ebsco.com/products/research-databases/psycbooks

این متن ترجمه ای است از

https://www.ebsco.com/products/research-databases/psycbooks

به دلیل اعمال تحریم از سوی ابسکو امکان در دسترس نبودن لینک وجود دارد.