ابزار شبکه های اجتماعی علمی کیوداس

۱۳۹۹-۰۳-۱۲بازدید ۱۸۶۰
Posted on

ابزار شبکه های اجتماعی علمی کیوداس

 

معرفی شبکه اجتماعی KUDOS

امروزه بسترهای بسیاری برای کمک به پژوهشگران برای بهتر دیده شدن منابع نشر یافته در حال خلق و توسعه هستند. ما در اینجا یک ابزار کاربردی مهم را به پژوهشگران ایرانی معرفی می‌کنیم. اغلب ذهن شما درگیر این موضوع می‌شود که آیا مخاطبان به‌ راحتی می‌توانند کارهای تحقیقاتی شما را یافته و آن را مطالعه کرده و به آن استناد کنند. برای موفقیت در این کار، شما الزاماً مجبور نیستید که یک متخصص ارتباطات باشید یا زمان زیادی را به آن اختصاص دهید.

با استفاده از ابزاری به نام کیوداس “Kudos” اطمینان حاصل کنید که افراد بیشتری می‌توانند کارهای تحقیقاتی شما را پیدا کنند، مطالعه کنند و آن را از شما درخواست کنند و در نهایت به پژوهش شما استناد کنند. کیوداس، با ارائه ابزارها و یک صفحه کاربری ساده به شما کمک می‌کند تا بتوانید خوانندگان و میزان استنادهای مطلب منتشر شده خود را به حداکثر برسانید. شایان ذکر است که معادل اصطلاح کیوداس در زبان فارسی «ستایش و تحسین کردن» است.

Kudos چیست و چه اهمیتی دارد؟

کیوداس ابزاری برای حمایت از فرآیند انتشار مقاله علمی و کمک به محققان برای ارتباط مؤثرتر و کارآمدتر در جامعه‌شان برای به حداکثر رساندن نتایج و تأثیر تحقیقات خود است. ایده ساخت Kudos توسط Association of Learned and Professional Society Publishers در همایشی در سال ۲۰۱۲ مطرح شد. این پایگاه برای همه محققان در همه حوزه‌های موضوعی قابل استفاده است. کیوداس پایگاهی مستقل برای محققان است تا مقالاتشان را توضیح دهند و با دیگران در سطح وسیع به اشتراک بگذارند و تأثیر آن‌ها را بر اساس دانلودها، استنادات و آلتمتریکس اندازه‌گیری کنند.

مزایای استفاده از کیوداس

  1. پویایی کارهای تحقیقاتی:

هدف از ساخت کیوداس این است که افراد بیشتری کار تحقیقاتی شما را یافته و دنبال کنند. کیوداس یک سایت شبکه‌ای یا فهرست نشریات نیست، بلکه یک ابزار ویژه برای کمک به شما برای به حداکثر رساندن میزان بازدید از مطلب شما است. در این ابزار لازم است فقط ۵ دقیقه برای توضیح کار خود به زبانی ساده وقت بگذارید. این کار سبب می‌شود که خوانندگان بالقوه بیشتری را جذب کنید، چرا که آنان می‌توانند کارهای تحقیقاتی شما را ساده‌تر پیدا کرده و به آسانی مطالب را درک کنند. پس از آن می‌توانید از لینک سفارشی Kudos برای به اشتراک گذاشتن پژوهش‌های خود از طریق ایمیل، رسانه‌های اجتماعی، شبکه‌های علمی و یا شبکه‌های دیگر استفاده کنید تا کاربران از انتشارات شما آگاه شوند.

  1. افزایش ۲۳٪ درصدی مخاطبان

استفاده از کیوداس پیگیری مؤثر فعالیت‌های شما را در زمینه دانلود مطالب، بحث، خواندن و در نهایت نقل‌قول‌ها برای مخاطب آسان‌تر می‌کند. نتایج یک مطالعه اخیراً نشان داده است که مقالات و منابع انتشاراتی که از ابزارهای کیوداس استفاده کرده‌اند، نسبت به انتشارات گروه‌های کنترل شده دیگر، به افزایش ۲۳ درصدی سقف خوانندگان دست یافته‌اند.

  1. اندازهگیری میزان موفقیت شما

کیوداس، نقشه ارتباطات علمی شما را آسان‌تر طراحی می‌کند. کیوداس ابزار منحصربه‌فردی است که «میزان شاخص‌های علم‌سنجی» از جمله استنادات، دانلودها و آلتمتریکس را به صورت جامع جمع‌آوری می‌کند و امکان ردیابی کار تحقیقاتی شما را در طیف‌های مختلفی از جمله پوشش رسانه‌ای، رسانه‌های اجتماعی و خط‌مشی‌های دولتی فراهم می‌کند. این ابزار به شما کمک می‌کند تا عملکرد کار تحقیقی خود را در هر کجا که آن را منتشر کرده‌اید و نتیجه تلاش‌هایتان برای برقراری ارتباط با مخاطب را در هر کجا که می‌خواهید ارتباط برقرار کنید را به‌طور آشکار مشاهده کنید.

  1. مطالعات موردی

مطالعات نشان می‌دهد که محققان در تمام سطوح حرفه‌ای و در همه زمینه‌ها با استفاده از کیوداس به موفقیت‌های بیشتری دست یافته‌اند. برای مثال می‌توانید فایل «بهترین کاربران top users» را در سایت دانلود کنید. در این فایل محققانی معرفی شده‌اند که معتقدند که استفاده از کیوداس سبب به حداکثر رساندن تأثیر فعالیت‌ها و میزان بازخورد مخاطبانشان شده است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مصاحبه‌هایی با عنوان ” تجربیات با کیوداس” را با محققانی که در روانشناسی، زبان و زبان شناسی، شیمی و انگلیسی مشغول به کار هستند، را بخوانید.

  1. حمایت مداوم

ابزار کیوداس برای اشتراک‌گذاری مطلب شامل سه مرحله و همچنین ۱۵ دقیقه تلاش است. ما برای موفقیت بیشتر شما را همراهی می‌کنیم. وبلاگ ما تحت عنوان «۱۵ دقیقه برای تأثیرگذاری» به شما کمک می‌کند و راهنمایی‌های لازم را در این زمینه برای چگونگی به دست آوردن بهترین نتایج را ارائه خواهد داد. تیم پشتیبانی ما به شما کمک می‌کند و همراه شما خواهد بود، همچنین می‌توانید از منوی راهنمای کاربر و بخش پرسش‌های متداول، سؤالات خود را مطرح کرده و یا از طریق توییتر و فیس‌بوک با ما تماس بگیرید.

  1. ویدئوهای ما را تماشا کنید.

اگر ترجیح می‌دهید که به جای خواندن مطلب فیلم تماشا کنید، بهتر است نگاهی به کانال یوتیوب ما داشته باشید. این ویدئوها شامل معرفی‌های کوتاه برای توضیح چگونگی اشتراک‌گذاری کارهای تحقیقاتی شما و همچنین یک راهنمای کاربری برای شروع کار با رسانه های اجتماعی است.

 

آشنایی بیشتر و نحوه انتشار تحقیقات در کیوداس

http://lib2mag.ir/11112

 

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب: