انجمن استاندارد مخابرات اروپا

همکار یابش - مثنوی۱۴۰۰-۰۴-۲۰بازدید ۱۰۲۲
Posted on

انجمن استاندارد مخابرات اروپا

 

معرفی انجمن استاندارد مخابرات اروپا ETSI

European Telecommunication Standards Association

این انجمن یک محیط باز، فعال و فراگیر است که علاقمندان حوزه مخابرات و ارتباطات را گردهم می آورد تا با تصویب و آزمایش استاندارها، استانداردهای قابل استفاده در سطح جهانی برای فعالان این حوزه فراهم آورند. اعضای این سازمان از ۶۵ کشور و ۵ قاره بوده و در تمامی بخش های صنعته اطلاعات و ارتباطات از پیشتازان فناوری های نوظهور هستند. این سازمان در سطح منطقه ای اروپا نقش ویژه ای دارد و از ارکان های اصلی تدوین استاندارد در این زمینه بشمار می رود.

این سازمان ابتدا برای فعالیت های منطقه ای در سطح اروپا فعالیت خود را آغاز کرد. در حال حاضر فعالیت های آن در سطح بین المللی گسترده شده و با همکاری های جهانی در حال توسعه ارتباطات در سطح گسترده هستند. این سازمان هرساله بین ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ استاندارد تدوین کرده و در دسترس کاربران خود قرار می دهد.

استانداردهای تدوین شده هر کدام به هدف خاص خود تولید می شوند، به عنوان مثال برخی از آنها برای تامین نیازهای خاص اروپا بوده، برخی برای توضیح جزئیات فنی یک موقعیت خاص هستند، برخی بنا به درخواست سازمان های خاص مانند سازمان تجهیزات هواپیمایی تدوین می شوند و به همین ترتیب انواع استانداردها توسط این سازمان تدوین می شوند.

 

برای آشنایی بیشتر با استاندارهای این انجمن به اینجا مراجعه نمایید

 

 

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب: