Posted on

انجمن مهندسین راه و ساختمان آمریکا

 

معرفی انجمن مهندسین راه و ساختمان آمریکا ASCE

American Society of Civil Engineers

انجمن مهندسین عمران آمریکا از سال ۱۸۵۲ فعالیت خود را به صورت حرفه ای آغاز نموده و در حال حاضر دارای بیش از ۱۵۰ هزار عضو از ۱۷۷ کشور در سطح دنیا است و از لحاظ سابقه فعالیت قدیمی ترین انجمن مهندسی در سطح دنیا محسوب می شود. این انجمن هدف خود را حمایت و پشتیبانی از مهندسان عمران در سطح دنیا می داند و سعی دارد با حفظ ارزش های آنان ایمنی و رفاه عمومی را افزایش دهد.

از مهمترین فعالیت های این انجمن بخش انتشارات آن است که اقدام به انتشار مقالات حرفه ای، مجلات تخصصی، کتاب های الکترونیکی و استانداردهای مرتبط با این حوزه می نماید. وب سایت این انجمن یکی از بزرگترین کتابخانه های الکترونیکی در این حوزه در سطح دنیا است که منابعی مانند جدیدترین مقالات ژورنال ها، مقالات کنفرانس ها، کتاب های الکترونیکی و منابعی از این قبیل را دارا است.

همچنین این انجمن با همکاری اعضای متخصص خود اقدام به تدوین و انتشار استانداردهای معتبر در این زمینه می نماید. کاربران می توانند در زمینه موضوعات مربوط به مهندسی عمران استانداردهای مورد نیاز خود را از این انجمن درخواست کرده و با پرداخت هزینه مورد نظر با استانداردها دسترسی یابند.

 

برای آشنایی بیشتر با بخش انتشارات این انجمن به اینجا مراجعه نمایید