کتابخانه کنگره آمریکا

همکار یابش - مثنوی۱۴۰۰-۰۵-۱۸بازدید ۲۰۶۲
Posted on

کتابخانه کنگره آمریکا

 

معرفی کتابخانه کنگره آمریکا library of congress

کتابخانه کنگره آمریکا بزرگترین کتابخانه د سطح دنیا است که دارای میلیون ها منبع اطلاعاتی از جمله انواع کتاب ها، مقالات، فایل های صوتی، فایل های ویدئویی، تصاویر، نسخ خطی، نقشه ها و بسیاری موارد دیگر است. این کتابخانه در سال ۱۸۰۲ از سوی کنگره آمریکا فعالیت خود را آغاز نمود و توماس جفرسون اولین کتابدار ان به صورت رسمی بود.

این کتابخانه پس از جنگ جهانی دوم نقش بین المللی پیدا کرد و با رشد و شکل گیری اصول فهرست نویسی و رده بندی این کتابخانه به سرعت رو به پیشرفت رفت تا جایی که در سال ۱۹۷۵ مجموع کتاب های موجود در آن به ۱۷ میلیون رسید. این کتابخانه هدف خود را اطلاع رسانی، الهام بخشیدن و مشارکت در تلاش های فردی و خلاقانه دانسته و بر این اساس امکان دستیابی به یک منبع غنی، معتبر، متنوع و پایدار از دانش را برای کاربران فراهم آورده است.

این کتابخانه با دارا بودن این منبع غنی از منابع اطلاعاتی امکان دسترسی به بسیاری از اطلاعات معتبر و مهم را به شکل های گوناگون برای کاربران خود فراهم آورده است. کتابخانه کنگره با انتشار قوانین کتابداری و ثبت و حفظ و نگهداری متون و منابع اطلاعاتی مرجع قانون گذاری در زمینه های ذکر شده در سطح دنیا است.

 

 

 

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب: