معرفی اسلاید شیر -Slideshare

اسلایدشیر یکی از بزرگترین وبسایت های اشتراک گذاری ارائه (پاورپوینت) است که با استفاده از ابزارهای وب ۲٫۰ عمل می کند و به عنوان یکی از ابزارهای مهم در جهت بهره وری شناخته می شود.

محبوبییت این وب سایت در زمینه ی ارائه به قدری است که به آن یوتیوبِ پاورپوینت گفته شده است.در سال ۲۰۰۶ میلادی  بصورت رسمی بنیان گذاری شد اما تا سال ۲۰۰۹ که بازدید ماهانه وب سایت از مرز ۶۰ میلیون بازدید گذشت توجه زیادی به خود جلب نکرد. بنیانگذاران این و بسایت راشمی سینها و جاناتان بوتله هستند. اسلایدشیر هم اکنون دو دفتر در شهرهای دهلی نو و سانفرانسیسکو دارد.

اسلایدشیر  را می توان یک وب سایت رسانه ایی کسب و کار برای اشتراک گذاری ارائه ها دانست که در آن یک جامٔعه کاربری حرفه اییِ پویا فعالیت دارند و به طور مداوم مشغول بیان دیدگاه، علیاق و دانلود محتوای هستند. به غیر از این، محتواها از طریق وبلاگها و شبکه های اجتماعی همچون لینکداین، فیسبوک و توییتر دست به دست می شود.

اسلایدشیر را می‌توان یک وب‌گاه رسانه‌ایِ کسب و کار برای اشتراک‌گذاری ارائه‌ها دانست که در آن یک جامعهٔ کاربری حرفه‌ایِ پویا فعالیت دارند و به طور مداوم مشغول بیان دیدگاه، پسند و بارگیری محتوا هستند. به غیر از این محتوا از طریق وب‌نوشت‌ها و شبکه‌های اجتماعی‌ای همچون لینکداین، فیسبوک و توییتر دست به دست می‌شود. افراد و سازمان‌ها با هدف اشتراک‌گذاری ایده‌هایشان، برقراری ارتباط با دیگران و جلو راندن کسب و کارشان سندها را روی اسلایدشیر بارگذاری می‌کنند و هر کسی می‌تواند ارائه‌ها و سندهایی که برایش جذاب هستند را ببیند و به همین خاطر است که اسلایدشیر به علت داشتن گسترهٔ وسیعی از مخاطب می‌تواند یکی از بهترین مکان‌ها برای بیان ایده‌ها، معرفی محصولات، دستیابی به افرادی که به طور معمول دسترسی به آن‌ها ممکن نیست یا دسترسی به آن‌ها سخت است و… باشد. از مهمترین ویژگی‌های اسلایدشیر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فراهم‌آوردن امکان جاسازی نمایش اسلایدها در درون وب‌گاه یا وب‌نوشت
  • ارائه روش‌هایی برای اشتراک‌گذاری ایده‌ها به صورت عمومی یا خصوصی
  • همراه‌کردن اسلایدها با صوت (به اسلایدهای همراه با صوت اسلایدکست گفته می‌شود)
  • امکان بازاریابی برای جاذبه‌های خودتان
  • امکان پیوستن به گروه‌های اسلایدشیر که دارای علایق مشترکی با شما هستند
  • بارگیری اصل پرونده‌های اشتراک‌گذاشته‌شده

پرونده‌های پی‌دی‌اف، پاورپوینت یا اپن‌آفیس را می‌توان در کانالی با نام تجاری مشخص بارگذاری کرد و دیگران به سادگی خواهند توانست آن را ببینند، چاپ کنند، بارگیری کنند، یا در وب‌گاه‌ها و وب‌نوشت‌هایشان جاسازی نمایند. بنابراین اسلایدشیر کار بارگذاری و نمایش مناسب ارائه‌ها را ساده می‌کند و از طرفی دایرهٔ وسیعی از مخاطبان برای آن می‌یابد و از آنجایی که این مخاطبان می‌توانند ارائهٔ بارگذاری‌شده را با دیگران به اشتراک بگذارند و جاسازی کنند، میزان دست به دست شدن آن زیاد خواهد بود.در حالت معمول اگر بخواهیم یک پروندهٔ پاورپوینت را بدون استفاده از امکانات چنین خدماتی روی وب بارگذاری کنیم باید آن را به صورت اچ‌تی‌ام‌ال ذخیره نماییم و سپس پروندهٔ اچ‌تی‌ام‌ال و پرونده‌های تصویری مرتبط با آن را روی یک میزبان وب بارگذاری کنیم و نهایتاً با استفاده از دستورهای اچ‌تی‌ام‌ال مناسب از آن‌ها در یک نوشتهٔ وب‌نوشت استفاده نماییم.

اعضای وب‌گاه می‌توانند یکدیگر را دنبال کنند، گروه تشکیل دهند و به روزرسانی‌هایی در مورد وضعیت کنونی‌شان انجام ارسال کنند.

منبع : ویکی پدیا فارسی