پایگاه اطلاعاتی او ای لیب

همکار یابش - مثنوی۱۳۹۹-۰۹-۱۰بازدید ۱۷۸۸
Posted on

پایگاه اطلاعاتی او ای لیب

معرفی پایگاه اطلاعاتی oalib

این پایگاه اطلاعاتی در واقع یک پایگاه دسترسی آزاد (اپن اکسس) است که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دارد. در حال حاضر این پایگاه دارای بیش از ۵ میلیون مدرک است که شامل طیف وسیعی از رشته های دانشگاهی بوده و کاربران امکان دستیابی به متن کامل این مقالات را به صورت رایگان در اختیار دارند. این پایگاه اطلاعاتی در واقع یک ژورنال علمی پژوهشی الکترونیکی است که در همه زمینه های علوم، فناوری، پزشکی و علوم اجتماعی دارای مقاله بوده که به صورت دسترسی آزاد اقدام به انتشار آنها می نماید.

هدف این پایگاه اطلاعاتی دستیابی پزوهشگران هر منطقه با توجه به نیاز اطلاعاتی آنها است. بر همین اساس این پایگاه نیازهای پزوهشگران کشورهای در حال توسعه را مدنظر قرار داده و با یک برنامه ویژه اقدام به ارائه اطلاعات به این قشر از کاربران می نماید. در کنار خدمات رایگان این پایگاه تعدادی از خدمات تجاری آنها نیز به منظور یاری به پژوهش های دانشگاهی و علمی نیز انجام می شود.

پایگاه اطلاعاتی oalib مانند یک موتور جستجوی بسیار قوی اقدام به جستجو در تمامی سطح اینترنت نموده و هر گونه مقاله تمام متن با دسترسی آزاد را برای کاربر گردآوری می نماید. همچنین این پایگاه یک امکان ویژه برای برای نویسندگان و پژوهشگران فراهم آورده است، بدین صورت که اگر پژوهشگر مقاله خود را در پایگاه دسترسی آزاد دیگری منتشر کرده باشد می تواند با ارسال فراداده مقاله به پایگاه oalib مقاله خود را در این پایگاه نیز نمایه سازی کرده و در دسترس کاربران قرار دهد.

آشنایی بیشتر با پایگاه oalib:

https://www.oalib.com/about.jsp

دسترسی به پایگاه oalib:

https://www.oalib.com/

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب: