پایگاه اطلاعاتی لنز

همکار یابش - مثنوی۱۳۹۹-۱۰-۱۷بازدید ۲۰۴۳
Posted on

پایگاه اطلاعاتی لنز

 

معرفی پایگاه اطلاعاتی lens

پایگاه معتبر لنز  را می‌توان یک زیرساخت منبع باز و در مقیاس جهانی دانست که با عرضه اطلاعات علمی و فنی در قالب پتنت، مقالات و …، سیستم نوآوری را کارآمدتر، شفاف‌تر، عادلانه‌تر و فراگیرتر می‌سازد. یکی از مهم‌ترین اهداف لنز که در وب‌سایت این پلتفرم هم مورد تأکید قرار گرفته، معرفی سیستم پتنت به‌عنوان یک منبع الهام‌بخش برای کارآفرینان، شهروندان و سیاست‌گذاران بوده و ادعا می‌شود که بالغ بر ۹۵ درصد از اطلاعات پتنت از سرتاسر جهان (و پیوندهای علمی مرتبط با آن‌ها) را در خود جای داده است.

این پایگاه اطلاعاتی امکانات جستجوی بسیار متنوعی از جمله جستجوی بولی، جستجوی ساختاریافته، جستجوی طبقه بندی شده، امکانات فیلترسازی مورد جستجو و بسیاری موارد دیگر را به منظور استفاده بهتر کاربران فراهم می آورد. پایگاه لنز در حال حاضر بیش از ۲۰۰ میلیون رکورد علمی را از پایگاه هایی همچون Microsoft Academic, PubMed and Crossref و بسیاری موارد دیگر گردآوری نموده و در اختیار کاربران قرار داده است. 

از جمله خدمات بسیار مهم این پایگاه ایجاد شبکه علمی محققان و دانشمندان است و همچنین ارائه گزارش هایی مبنی بر تاثیر پتنت ها بر سایر تحقیقات که می تواند برای سیار محققان بسیار راهگشا باشد. همچنین این پایگاه با استفاده از اطلاعات تحلیل استنادی مقالات نقشه علمی دانشگاه ها، تاثیر تحقیقات دانشگاهی بر مجامع علمی و تاثیر خر.جی علمی محققان را نیز تولید، رتبه بندی و منتشر می نماید. در حال حاضر این پایگاه دارای بیش از ۱۲۷ میلیون پتنت، ۲۲۵ میلیون تحقیق علمی، ۳۶۹ میلیون تحقیق بیولوژیکی و بیش از ۲ میلیارد پیوند به دیگر منابع علمی است. بر همین اساس این پایگاه اطلاعاتی یکی از بزرگترین پایگاه های علمی در سطح دنیا محسوب می شود.

منبع

https://www.lens.org

 

 

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب: