پایگاه اطلاعاتی جین

همکار یابش - مثنوی۱۴۰۰-۰۳-۲۶بازدید ۱۲۵۳
Posted on

پایگاه اطلاعاتی جین

 

معرفی پایگاه اطلاعاتی Jane

پایگاه اطلاعاتی جین را می توان یک نوع دستیار انتشار برای محققان در نظر گرفت. این پایگاه خدمات بسیاری را به کاربران خود عرضه می دارد. به عنوان مثال اگر قصد یافتن یک مجله مرتبط با مقاله منتشر نشده خود را دارید و می خواهید که ریسک عدم پذیرش مقاله را تا بالاترین حد پایین آورید می توانید با وارد کردن چکیده و عنوان مقاله خود در این وب سایت مرتبط ترین و معتبرترین مجلات را را بازیابی نمایید.

از سوی دیگر ممکن است در حین نگارش مقاله خود مطالبی را از دیگر مقالات استفاده کرده اید که در حال حاضر اطلاعات استنادی آن را فراموش کرده اید در این حالت با جستجوی متن موجود در وب سایت می توانید اطلاعات مجله و مقاله مورد نظر را بازیابی کنید. یکی دیگر از کاربردهای این پایگاه برای کاربران ویژه ویراستاران است، این افراد می توانند در این پایگاه جستجو کرده و داوران مربوط به حوزه مورد نظر خود را در زمینه داوری مقاله بازیابی نمایند.

در حال حاضر مجلات نمایه شده در پایگاه جین برا اساس اطلاعات مجلات موجود در پابمد و مدلاین بوده و علاوه بر آنها این پایگاه مجلات دسترسی آزاد را نیز شامل شده و آنها را نیز هنگام جستجو مورد بازیابی قرار خواهد داد.

 

 

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۱ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۱

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب: