پایگاه اطلاعاتی آیدیاز

همکار یابش - مثنوی۱۴۰۰-۰۴-۰۳بازدید ۲۸۸۲
Posted on

پایگاه اطلاعاتی آیدیاز

 

معرفی پایگاه اطلاعاتی IDEAS

آیدیاز بزرگ‌ترین پایگاه کتابشناختی است که به علوم اقتصادی اختصاص دارد و در فضای وب به صورت رایگان در دسترس همه کاربران قرار دارد. براساس آمار پایگاه ریپک که آیدیاز یکی از منتشرکننده‌های مطالب آن است، بیش از ۳۲۰۰۰۰۰ آیتم در آیدیاز نمایه شده است که بیش از ۳۰۰۰۰۰۰ مدرک قابلیت دانلود تمام متن دارند.

ریپک پایگاهی اطلاعاتی حاصل یک کار داوطلبانه گسترده است که هدف آن افزایش دسترسی رایگان به منابع پژوهشی است و شامل فراداده‌های کتابشناختی از بیش ۲۰۰۰ مرکز آرشیوی از ۱۰۲ کشور است که اطلاعات خود را در اختیار این پایگاه قرار می‌دهند و در نتیجه تمامی ناشران و پژوهش‌های مهم حوزه اقتصاد را پوشش می‌دهد.

در این پایگاه تمامی مطالب تحت پروتکلی به نام ریدیف سازماندهی می‌شوند. آیدیاز پایگاه اصلی است که مطالب ریپک را از طریق اینترنت در دسترس همگان قرار می‌دهد. علاوه بر آیدیاز چندین سرویس دیگر از جمله ایکن پییر نیز از مطالب ریپک استفاده می‌کنند.

پایگاه ریپک از نویسندگان درخواست می‌کند که در آن ثبت‌نام کنند و برای خود پروفایل آنلاین بسازند، در نتیجه کسی که پژوهشی از آن‌ها را در این پایگاه ببیند می‌تواند آخرین اطلاعات ارتباطی و دیگر پژوهش‌های آن‌ها را نیز بیابد. همچنین کسانی که در پایگاه ثبت‌نام کرده‌اند به طور ماهانه ایمیلی دریافت می‌کنند که حاوی اطلاعاتی درباره میزان بازدید، رده‌بندی و استنادهای جدید به پژوهش‌های آن‌ها است.

آشنایی بیشتر

http://lib2mag.ir/11810

 

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب: