اتحادیه بین المللی راه آهن

همکار یابش - مثنوی۱۴۰۰-۰۴-۲۶بازدید ۴۴۴۳
Posted on

اتحادیه بین المللی راه آهن

معرفی اتحادیه بین المللی راه آهن UIC

International Union of Railways

اتحادیه بین المللی راه آهن یک انجمن حرفه ای جهانی است که در زمینه ارتقاء حمل و نقل ریلی مشغول به فعالیت است. این انجمن فعالیت های خود را در سه سطح استراتژیک، همکاری فنی و خدمات پشتیبانی برنامه ریزی کرده است. در سطح استراتژیک به دنبال افزایش روابط بین تمامی قاره های سطح جهان بوده و در سطح فنی به دنبال افزایش کیفیت خدمات حمل و نقل ریلی مانند زیرساخت ها، تجهیزات، ایمنی و سایر موارد هستند. در سطح سوم این اتحادیه امور مالی، منابع انسانی، حقوقی، ارتباطات و روابط نهادی را پشتیبانی می نماید.

یکی از مهمترین فعالیت های استراتژیک این اتحادیه در سطح اول تدوین استانداردهای بین المللی در زمینه حمل و نقل ریلی است. در این زمینه اتحادیه راه آهن از سال ۱۹۲۲ به منظور هماهنگی های بین المللی در زمینه حمل و نقل اقدام به تدوین و انتشار قوانین مشترکی به نام استاندارد نموده است. استانداردهای تدوین شده در زمینه های اطمینان از ایمنی و کارایی در طراحی، بهره برداری و نگهداری از سیستم راه آهن، سازگاری بین زیرساخت ها و مسیرها، وسایل نقلیه موجود در مسیرها، سازگاری بین واحدهای کششی، منابع تامین انرژی و مواردی از این قبیل هستند.

هماهنگی های فنی بین خطوط راه آهن و شبکه حمل و نقل ریلی ارتباطات بین قاره ای را در سطح جهان امکان پذیر می سازد. به منظور حفظ ایمنی و سازگاری در ساخت و تولید منطقی است که در سطح دنیا اینگونه استانداردهای مبتنی بر هماهنگی فنی مورد پذیرش و استفاده قرار گیرد.

 

برای آشنایی بیشتر با استانداردهای این اتحادیه به اینجا مراجعه نمایید 

 

 

 

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب: