پایگاه اطلاعاتی دسترسی آزاد سیئلو

همکار یابش - مثنوی۱۴۰۰-۰۵-۰۳بازدید ۱۳۰۲
Posted on

پایگاه اطلاعاتی دسترسی آزاد سیئلو

 

معرفی پایگاه اطلاعاتی سیئلو SciELO

سیئلو یک پایگاه اطلاعاتی دسترسی آزاد است که از سال ۲۰۱۵ اقدام به انتشار منابع اطلاعاتی به صورت رایگان نموده است. در این مجموعه مطالب موجود در مجلات علمی به شکل های موضوعی، ملی، بین المللی و دیگر شکل ها سازماندهی می شوند و پس از فهرست نویسی در دسته های مجزا منتشر شده و در دسترس کاربران قرار می گیرند.

تمامی مطالبی که از طریق مجلات منتشر می شوند مانند مقالات پژوهشی، مقالات مروری، مطالعات موردی، مطالعات مرتبط با تحقیقات پیشین، سرمقاله ها و به طور کلی بسیاری از متونی که به عنوان سندهای اطلاعاتی قابل انتشار در مجلات علمی شناخته می شوند در این پایگاه منتشر می شود. همچنین تمامی مجلاتی که از قبل از سال ۲۰۱۵ منتشر شده اند می توانند با پذیرش قوانین مطالب خود را در این پایگاه منتشر کنند.

در این پایگاه همواره ذکر می شود که به دلیل open access بودن بر روی مطالب منتشر شده هیچگونه داوری صورت نگرفته است و به همین دلیل پایگاه هیچ مسئولیتی در قبال تائید یا رد مطالب منتشر شده ندارد و تمامی مسئولیت ها بر عهده نویسنده مطلب است.

پوشش موضوعی و زبانی این پایگاه بسیار گسترده بوده و طیف وسیعی از مطالب را شامل می شود. در زمینه پوشش موضوعی آن می توان به موضوعاتی مانند بهداشت عمومی، اعصاب و روان، پرستاری، شیمی، قلب و عروق، پزشکی عمومی، دامپزشکی، ارتباطات، صنایع غذایی، چشم پزشکی، زیست شناسی، علوم خاک، علوم اجتماعی، علوم تاریخی، علوم انسانی، جامعه شناسی، علوم هسته ای و بسیاری از رشته های دیگر اشاره نمود.

منبع

https://scielo.org/en/about-scielo

 

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب: