پایگاه اطلاعاتی پروجکت میوز

همکار یابش - مثنوی2022-02-09بازدید 587
Posted on

پایگاه اطلاعاتی پروجکت میوز

 

معرفی پایگاه اطلاعاتی پروجکت میوز Project MUSE

پروجکت میوز یک ارائه دهنده محتوای دیجیتال در حوزه موضوعی علوم انسانی و اجتماعی به جامعه علمی در سطح دنیا است. این پایگاه اطلاعاتی از سال ۱۹۹۵ فعالیت خود را با همکاری انتشارات جان هاپکینز و کتابخانه میلتون واقع در دانشگاه هاپکینز آغاز کرد. هدف این پایگاه اطلاعاتی همکاری بین مراکز علمی و ناشران معتبر به منظور نشر مطالب علمی حوزه علوم انسانی و اجتماعی و در دسترس قرار دادن آن برای جامعه علی است.

پروجکت میوز در حال حاضر دارای اشتراک بیش از ۷۰۰ عنوان مجله علمی از ۱۲۵ ناشر است و همچنین حدوده ۷۰ هزار عنوان کتاب از ۱۴۰ ناشر نیز توسط این پایگاه منتشر می شود. دسترس پذیری منابع این پایگاه اطلاعاتی مبتنی بر اشتراک است، اما بخش قابل توجهی از منابع آن نیز به صورت اپن اکسس و رایگان در دسترس کاربران قرار دارد.

از ویژگی های منابع اطلاعاتی موجود در این پایگاه می توان به مواردی همچون متن کامل بودن منابع اطلاعاتی، انتشار بدون سانسور محتوا، انتشار محتوای بروز و جدید علمی، امکان چاپ و دانلود نامحدود منابع اطلاعاتی، امکان جستجوی یکپارچه کتاب و مجلات در یک پلتفرم واحد، انتشار مطالب علمی مطابق با استانداردهای جهانی اشاره نمود.

 

 

 

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب: