ابزارهای پس از انتشار

با انتشار نتایج یک پژوهش، وظیفۀ پژوهشگر در قبال فعالیت پژوهش تکمیل نشده و وظیفه غایی پژوهشگر آغاز می‌شود. پیگیری مقاله، پیشنهاد مقاله به سایر متخصصان، استفاده از نتایج حاصل از پژوهش جهت انجام پژوهش‌های دیگر از جمله این وظایف هستند.

شما هم اکنون حتی یک مقاله‌ی معتبر لاتین هم منتشر کرده باشید به احتمال ۹۹% یک پروفایل پژوهشی در شبکه‌های اجتماعی برایتان تشکیل شده است (مقاله‌ی آشنایی با پروفایل‌های پژوهشی نویسندگان را مطالعه بفرمایید) لذا باید توجه کنید انتشار مقاله‌ی شما در فضای وب آنلاین به درستی صورت بگیرد و خود شما (یا دستیار دیجیتال شما) برای افزایش رؤیت‌پذیری مقالات‌تان که منجر به بیشتر دیده شدن شما و افزایش شهرت علمی می‌شود، مجدانه اقدام به انتشار لینک، متن کامل، چکیده و … (بر اساس امکان کپی رایت) کنید.

فهرست شبکه‌های اجتماعی پژوهش در ابزار مربوط به خود معرفی شده است

همچنین شما باید هر چند مدت اقدام به دانستن شاخص‌های متعدد مربوط به مقالات‌تان کنید. در جدول زیر پایگاه‌هایی که اقدام به اختصاص شاخص مقالات و یا نویسندگان می‌کنند معرفی شده‌اند.

پایگاه‌های شاخص‌های استنادی مقالات – نویسندگان
سای اکسپلور
شبکه ی اجتماعی پژوهشی-حرفه ای ویژه ایرانیان- اگر مقاله ی شما doiداشته باشد تمام شاخص ها یک جا ارائه می شود
اسکوپوس

اسکوپوس از محصولات بسیار معروف شرکت الزویر و یک پایگاه استنادی و چکیده نامه‌ای است

وب آو ساینس

پایگاه: چکیده نامه ای و استنادی

Dimension
دایمنشن
ایمپکت استوریپابلونز

سرویسی را ارائه می دهد که در آن محققان بتوانند داوری های خود را بررسی و به نمایش بگذارند. همچنین این اطلاعات در اختیار ادیتورها قرار می گیرد تا آنها بتوانند در انتخاب داوران مناسب جهت انجام فرایندهای داوری مقالات بهره جویند.

گوگل اسکالر

گوگل اسکالر رایج‌ترین موتور کاوش ویژه بسیاری از مدارک علمی مانند مقالات ژورنال‌ها و همایش‌ها، دانلود کتاب، رساله‌ها و پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری، چکیده‌ها، متون قضایی و حقوقی و منابع علمی دیگر است.

پابمد

یک موتور جستجوی تحت وب رایگان است که دسترسی به چندین پایگاه داده اصلی در گستره وسیعی از رشته‌های علوم پزشکی و زیست‌شناسی را فراهم می‌کند.

 

سمنتیک اسکالر

SemanticScholar

فناوری «سمانتیک اسکالر» (دانشنامه معنایی) پروژه و سرویس رایگانی است که توسط «مؤسسه تحقیقاتی هوش مصنوعی آلن» توسعه یافته است.

پایگاه‌های شاخص‌های مقالات
altmetric
Altmetric

شاخصی برای بیان اثرگذاری یک مقاله علمی

پلامکس
plu.mx
کراس رف

crossref

پایگاه‌های علم‌سنجی خاص (نیازمند دسترسی می‌باشند)
سایول

Scival

پایگاه Scival تحت مالکیت Elsevier یکی از حرفه ای ترین و قوی ترین ابزارهای علم سنجی برای سازمان های پژوهشی و دانشگاه ها محسوب می شود.

این سایت- ای اس آی
incites ESI
(خرید دسترسی از طریق یابش مهیا است)