ابزارهای انتشار – ابزارهای مجله

پس از انجام پژوهش و به منظور آگاهی سایر پژوهشگران و جامعه از نتایج آن پژوهش، باید نتایج حاصل از پژوهش در قالب مقاله منتشر شود. ابزارهای مختلفی برای انتشار نتایج پژوهش‌ها وجود دارند که این ابزار می‌توانند ابزار تخصصی جهت دسترسی متخصصان و یا ابزار معمول‌تر، جهت اطلاع عموم افراد جامعه به نتایج حاصل از پژوهش باشند.

  1. ابزارهای انتخاب مجله بر اساس چکیده و عنوان مقاله (بر اساس متن کاوی و یا هوش مصنوعی به شما پیشنهاد میدهند)
  2. ابزارهای کیفیت سنجی و اطلاعات عمومی مجلات

این ابزارها به کتابداران و پژوهشگران برای پیدا کردن اطلاعات کتاب شناختی مجلات علمی و پژوهشی، اطلاعات استنادی، پایگاه های ایندکس کننده مجلات و ارائه دهنده ی پایگاه های پوشش دهنده ی تمام متن آن هاست.
“توجه: استفاده از این دایرکتوری در وب سایت ها، کتاب ها و مقالات با ارجاع دادن به “وب سایت یابش” مجاز می باشد!”

ابزارهای کیفیت سنجی و ارائه ی شاخص های مجلات

JCR

Master-Journal-ListJournal-Metrics
پایگاه جی سی آر

JCR)Journal Citation Report)

جی سی ار یک دیدگاه منحصر به فرد را از ارزیابی مقالات و مقایسه آنها با سایر مقالات در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.این کار با تجمیع اطلاعات از وب آف ساینس در مورد مجلات آکادمیک در زمینه علوم طبیعی و علوم اجتماعی انجام می‌‌گیرد.

رایگان شده برای استفاده به روش یابش

مستر ژورنال

Master Journal List

این پایگاه از محتوای چکیده های موجود در کورکالکشن وب آو ساینس (موسسه آی اس آی سابق) استفاده می کند.برای استفاده از این خدمت باید در وب سایت عضو شوید.

سایت اسکور – اسکوپوس

scopus

سایت اسکور متعلق به الزویر است. توسط اطلاعات سایت اسکوپوس محاسبه می‌شود و مبنای محاسبه آن سه سال است. سایت اسکور articles, reviews, letters, notes, editorials, conference papers و … که توسط اسکوپوس ایندکس شده اند را در بر می‌گیرد.

(منتشر شده در پایگاه اسکوپوس-الزویر)

بیشتر بخوانید

scimagojreigenfactorUlrichsweb
سای ماگو

Scimago

SCimago یکی از شاخص‌های توسعه‌یافته رتبه‌بندی مجلات علمی و کشورها مختلف در سراسر جهان است که توسط پایگاه اطلاعاتی Scopus با استفاده از الگوریتم Google PageRank طراحی شده است، SCimago توسط گروه ویژه تحقیق و بررسی دانشگاه گرانادا ایجاد شد. این شاخص به تحلیل و ارزیابی حوزه­ های علمی می‌پردازد و مجلات را از سال ۱۹۹۶ به بعد در پایگاه اطلاعاتی Scopus در بر می‌گیرد.

بیشتر بخوانید

آیگن فکتور

Eigenfactor

آیگن فاکتور (Eigen Factor) که توسط جوین وست و کارل برگستروم در دانشگاه واشینگتن ایجاد شد شاخص رتبه بندی است که میزان اهمیت کلی یک نشریه علمی را مشخص میکنند. نشریات با توجه به میزان استناداتی که دریافت می‌کنند رتبه‌بندی می‌شوند، هر چه مجلات توسط نشریاتی با رتبه‌بندی بالاتر مورد استناد قرار بگیرند تأثیر بیشتری در وزن‌دهی و امتیاز Eigen Factor نسبت به استنادات نشریات با رتبه ضعیف‌تر خواهند داشت.

cwts
میار

miar.ub.edu

این پایگاه با ایجاد امکان جستجوی نشریه به طرق مختلف و نشان دادن یکپارچه تمام آنچه شما را در ارزیابی و انتخاب نشریه یاری می‌رساند، از قبیل مکان‌های نمایه شدن نشریه، جایگاه مجله در انواع رتبه‌بندی‌ها و شاخص پراکندگی آن ، می‌تواند ابزار کارآمدی در انتخاب نشریات باشد.

بیشتر بخوانید

ژورنال ایندیکیتور

CWTS Journal Indicators

تحقیقات،ابزارهای کتاب شنجی، علم سنجی و وجود متخصصان در پایگاه و ارزیابی مقالات بر اساس شاخص های علمی موجب توسعه این پایگاه رتبه بندی مجلات شده است.

بیوکس بیو

Bioxbio

این پایگاه شامل اطلاعات بیش از ۱۱ هزار مجله از جمله ضریب تاثیر و آی اس اس ان آنها و دیگر اطلاعات مورد نیاز و دقیق مجلات است.

ابزارهای انتخاب مجله بر اساس چکیده مقاله (پیشنهاد می کنند کدام مجله برای انتشار مقاله ی شما مناسب است)
wiley---journalfinderJournal-FinderJournal-Suggester
وایلی

Wiley

ابزاری برای پژوهشگران و نویسندگان مقالات که با دریافت عنوان و چکیده ی مقالات بهترین نشریات وایلی که مطابقت دارند معرفی می شود.توجه کنید این ابزار فقط برای نشریات منتشر شده توسط جان وایلی فراهم است.

ژورنال فایندر

Journal Finder

ابزاری برای پژوهشگران و نویسندگان مقالات که با دریافت عنوان و چکیده ی مقاله پژوهشگر، بهترین نشریات الزویر که مطابقت دارند معرفی می شود. توجه کنید این ابزار فقط برای نشریات منتشر شده توسط الزویر فراهم است.

ژورنال ساجستر

Journal Suggester

ابزاری برای پژوهشگران و نویسندگان مقالات که نشریات اشپرینگر را پیشنهاد می دهد، و با دریافت عنوان و چکیده ی مقاله از پژوهشگر، نشریات متناسب، معرفی می شوند.توجه کنید این ابزار فقط برای نشریات منتشر شده توسط اشپرینگر فراهم است.

journal-selectorjournalguide
ژورنال سلکتور

Journal Selector

ابزاری برای پژوهشگران و نویسندگان مقالات که دارای محتوای شامل بیش از ۱۲ هزار عنوان مجله و بالای ۱۲ میلیون رکورد چکیده است و با دریافت عنوان و چکیده ی مقاله از پژوهشگر، نشریات متناسب، معرفی می شوند

ژورنال گاید

Journal Guide

ابزاری برای پژوهشگران و نویسندگان مقالات که با دریافت عنوان و چکیده ی مقالات نشریات متناسب، معرفی می شوند. این ابزار اطلاعات مقالات از ۴۶ هزار عنوان مجله ی علمی و پژوهشی فراهم آورده است. این ابزار بصورت آزاد قابل استفاده است.

مستر ژورنال لیست

clarivate

این پایگاه از محتوای چکیده های موجود در کورکالکشن وب آو ساینس (موسسه آی اس آی سابق) برای معرفی مجله ی مناسب مبتنی بر مقاله ی پژوهشگر استفاده می کند.

janesjfinder
جین

Jane

ابزاری برای پژوهشگران و نویسندگان مقالات که با دریافت عنوان و چکیده ی مقالات نشریات متناسب، معرفی می شوند

اس جی فایندر

SJFinder

در این پایگاه با استفاده از اطلاعات موجود در مدلاین و پابمد لیستی از ژورنال های مناسب همراه با چکیده اطلاعات و عناوین به منظور شناسایی جهت انتشار مقالات در دسترس کاربران قرار می گیرد.

 

 

ابزارهای اطلاعات مجلات (موضوع، ناشر، وب سایت و….)
journalseekelsevierissn
پایگاه ژورنال سیک

journalseek

این پایگاه اطلاعاتی رایگان دارای اطلاعات طبقه بندی شده از مجلات است که شامل عنوان،اهداف، دامنه موضوعی، و مشخصات انتشار و همچنین لینک اتصال به وب سایت مجلات را برای شناسایی بیشتر به منظور انتشار مقالات در دسترس کاربران قرار می دهد.

ژورنال اینسایتس

ابزاری از الزویر است که اطلاعاتی از مجلات از قبیل ضریب تاثیر، نوع دسترسی و … را به منظور آشنایی کاربران برای چاپ مقالات فراهم می کند.

آی اس اس ان

ISSN

در این سامانه کلیه اطلاعات انتشار مجلات به منظور دسترسی و آشنایی آسان برای کاربران قرار داده شده است.

ebscocassiroad
ساینس دایرکتوری

Open Science Directory

در این وبسایت دایرکتوری مجلات دسترسی آزاد برای کشورهای در حال توسعه که توسط  ابسکو منتشر شده اند در دسترس کاربران برای آشنایی بیشتر قرار داده شده است.

انجمن شیمی آمریکا

CASSI

این پایگاه رایگان یک ابزار کاربردی برای اطلاعات کتاب شناختی مجلات از انجمن شیمی آمریکا است که در دسترس کاربران قرار گرفته است و افراد به منظور آشنایی بیشتر با مجلات می توانند از آن بهره ببرند.

 

اپن اکسس

ROAD

در این پایگاه اطلاعات کتاب شناختی مجلات دسترسی آزاد به منظور انتشار مقالات در دسترس کاربران و پژوهشگران قرار داده شده است.