پایگاه اطلاعاتی ثبت اختراعات آمریکا یو اس پی تی او

 

معرفی پایگاه ثبت اختراعات آمریکا USPTO

یکی از مشهورترین سیستم‌های پتنت در جهان و شاید مهم‌ترین آن‌ها، سیستم پتنت آمریکا است. بازار بسیار بزرگ، فعالیت و حضور گسترده برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناور در این کشور، توسعه و تجاری‌سازی آخرین فناوری‌های نوظهور موجب شده است تا یک «US» پتنت، به‌عنوان دارایی بسیار ارزشمندی برای شرکت‌های مختلف آمریکایی و شرکت‌های خارجی فعال در آمریکا، محسوب شود. نهاد متولی فعالیت‌های ثبت اختراع در آمریکا، دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا یا اصطلاحاً «USPTO» نام دارد.

چشم‌انداز تعیین شده برای دفتر ثبت اختراعات و نشان‌های تجاری آمریکا، «تبدیل شدن به یک رهبر ملی و جهانی در حوزه مالکیت فکری» است که نشان می‌دهد، این سازمان خود را هم در راستای منافع ملی و هم در راستای عرضه بین‌المللی اطلاعات در حوزه «IP»، متعهد می‌داند. «USPTO» سعی دارد تا خود را به‌عنوان یک رهبر ملی و جهانی در بحث مالکیت فکری مطرح سازد که هدف از آن، ارائه خدمات به مخترعین، نوآوران، شرکت‌های فناور و سایر ذینفعان در آمریکا و اقتصاد جهانی است.

در ۱۹ ژوئن سال ۲۰۱۸ میلادی، دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا، اعطای دهمین میلیون گواهی ثبت اختراع را جشن گرفت. این یک نقطه عطف بزرگ در سیر فعالیت‌های این نهاد مالکیت فکری محسوب می‌شود که نشان از استقبال چشمگیر مخترعین، نوآوران و شرکت‌های فناور برای ثبت اختراع در آمریکا دارد.

* پتنت های آمریکا علاوه بر جستجو در یو اس پی تی او در گوگل پتنت  و گوگل اسکالر هم قابل جستجو و دانلود هستند.

منبع

https://patentoffice.ir