داده های آماری و اقتصادی

۱۳۹۹-۰۵-۲۳بازدید ۳۲۶۷
Posted on

داده های آماری و اقتصادی

پایگاه های داده های آماری و اقتصادی

 

داده های آماری و اقتصادی یکی از مهمترین اطلاعات در زمینه های تجاری و اقتصادی است که با دارا بودن آنها می توان تصمیمات بلندمدت و استراتژیک را در زمینه تجارت، اقتصاد، سرمایه گذاری های کلان و روابط اقتصادی را برنامه ریزی کرد. فعالیت های اقتصادی همواره با چالش ها و ریسک های مربوط به خود در هر زمان روبرو است و بسیاری موارد می توانند بر یک تصمیم اقتصادی یا تجاری و نتیجه آن تاثیر بگذارند.

از این رو دسترسی به اطلاعات اقتصادی و داده های تجاری یکی از مهمترین منابع اطلاعاتی است که می تواند ریسک هر گونه فعالیت اقتصادی را با روشن کردن فضای آن تا حد بسیاری کاهش یابد. ارزش این داده ها زمانی مشخص می شود که سرمایه گذاری و تجارت در سطح بین المللی بوده و موارد بیشتری بر آن تاثیرگذار خواهند بود.

در همین زمینه مجموعه اطلاعاتی یابش اقدام به گردآوری تعدادی از پایگاه های ارائه دهنده داده های اقتصادی و تجاری نموده است. کاربران یابش در صورت نیاز برای دسترسی اطلاعات مورد نیاز خود می توانند درخواست خود را ارائه کرده و با پرداخت هزینه بسیار اندکی به داده های موردنظر دست یابند. در جدول زیر با تعدادی از این پایگاه ها آشنا خواهیم شد.

 

برای درخواست موردی هر یک از داده های مورد نیاز این پایگاه به کتابخانه دیجیتال یابش مراجعه نمایید

http://yabesh.ir/request

 

mergentonline WRDS eiu
مرجنت آنلاین

Mergent

مرجنت آنلاین یک پایگاه داده است که اطلاعات شرکت های تجاری در ایالات متحده و سایر شرکت های بین المللی را در دسترس کاربران قرار می دهد.

آشنایی بیشتر

وارتون ریسرچ

WRDS

وارتون ریسرچ یک موسسه تحقیقاتی مربوط به دانشگاه پنسیلوانیا است که با استفاده از هوش تجاری اقدام به تجزیه و تحلیل داده های اقتصادی  در مراکز دانشگاهی نموده است

آشنایی بیشتر

اکونومیست اینتلجنس 

EIU

پایگاه اطلاعاتی اکونومیست با هدف آشنایی کاربران خود با تحولات اقتصادی و سیاسی دنیا در سطح بین المللی اقدام به فعالیت نموده است.

آشنایی بیشتر

استاتیستا

statista

استاتیستا یک شرکت تحقیقاتی است که در زمینه ارائه اطلاعات در مورد بازار و محصولات و صنایع مختلف به کاربران خدمات خود را ارائه می دهد.

آشنایی بیشتر

OECD worldbank ibisworld IMF
او ای سی دی لایبرری

OECDilibrary

او ای سی دی شامل کتابها، مقالات، آمار و تجزیه و تحلیل داده های اقتصادی و تجاری است.

آشنایی بیشتر

بانک جهانی

worldbank

بانک جهانی فعالیت خود را در زمینه کمک به توسعه کشورهای عضو با اعطای کمک های مالی و فنی در جهت رشد و پیشرفت دانش کشورها آغاز نموده است. 

آشنایی بیشتر

آی بی آی اس ورلد

ibis world
این شرکت اطلاعاتی با هدف ارائه اطلاعات و مشاوره در بیش از هزار صنعت فعالیت خود را آغاز نمود. 

آشنایی بیشتر

صندوق بین المللی پول

IMF

صندوق بین المللی پول در سال ۱۹۴۵ ایجاد شده است و هدف اصلی صندوق بین المللی پول اطمینان از ثبات سیستم پولی بین المللی است.

آشنایی بیشتر 

آی تی سی

ITC

آی تی سی با بهره گیری از مجموعه ای از ابزارهای آنلاین در جهت شفاف سازی تجارت جهانی و تسهیل دسترسی به داده های تجاری و اقتصادی فعالیت می نماید.

آشنایی بیشتر

اِنر دیتا

EnerData

اِنر دیتا با تجزیه و تحلیل و بررسی مسائل روز دنیا اقدام به ارائه اطلاعات در زمینه مسائل کلیدی آب و هوا و انرژی در سطح دنیا می نمایند.

آشنایی بیشتر

دیتا اَکسلی

Data Axle

دیتا اَکسلی با ارائه خدمات اطلاعاتی به کاربران خود کمک میکند تا از طریق داده های تجاری و با استفاده از فناوری ها هوش تجاری خود را افزایش داده و در جهت افزایش سرمایه فعالیت کنند.

آشنایی بیشتر

آر دی اس

RDS

هدف این سازمان این است که با همکاری سازمان های بین المللی و توسعه اقتصادی اقدام به تدوین سیاست هایی نمایند که موجب رفاه، برابری، عدالت اجتماعی و اقتصادی برای همه افراد در سطح دنیا شود.

آشنایی بیشتر

 

 

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۵ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۱

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب: