پایگاه اطلاعاتی یو اس ام ال ای ایزی

همکار یابش - مثنوی۱۴۰۰-۰۱-۲۴بازدید ۱۹۷۱
Posted on

پایگاه اطلاعاتی یو اس ام ال ای ایزی

معرفی پایگاه اطلاعاتی و اپلیکیشن پزشکی یو اس ام ال ای ایزی USMLE Easy

یو اس ام ال ای ایزی چیست؟

این پایگاه اطلاعاتی اپلیکیشن پزشکی از مجموعه مک گرواهیل یک منبع آنلاین آموزشی و آزمایشی برای پزشکان در سطح دنیا است که با ابزارهای قدرتمند خود مفاهیم علوم پزشکی را از طریق ۳ مرحله آزمون و بیش از ۱۱ هزار پرسش در تمامی رشته های علوم پزشکی به کاربران آموزش می دهد. Usmle Uasy با ارائه سوالات طبقه بندی شده منجر به شناسایی نقاط قوت و ضعف هر کاربر شده و سپس با ارائه منابع آموزشی همچون سخرانی های تعاملی، فلش کارت های آموزشی و بیش از ۱۵۰ تصویر آناتومی رنگی نقاط قوت آنها را تقویت می نماید.

تاریخچه یو اس ام ال ای ایزی:

آزمون آزمایشی مجوز پزشکی ایالات متحده تا پیش از سال ۱۹۹۲ به صورت یک مرحله ای بود و دانشجویان پس از گذراندن این آزمون با موفقیت می توانستند طبابت خود را آغاز نمایند. از سال ۱۹۹۲ به بعد این آزمون به صورت سه مرحله ای انجام شد. این آزمونها پس از چندین سال که به صورت سنتی انجام می گرفت در دهه ۲۰۰۰ به صورت دیجتالی از طریق پایگاه اطلاعاتی Usmle Uasy ارائه شد و از سال ۲۰۱۵ با تاکید بر مفاهیم بنیادی پزشکی به شکل امروزی انجام شد.

آزمون های یو اس ام ای ای ایزی:

اولین سطح از آزمون های این پایگاه در حوزه مفاهیم علوم پایه مانند مکانیزم های علوم بهداشت، بیماری ها و روش های درمانی آنها و مسائلی از این قبیل است. این مرحله از آزمون بر دانش علوم پایه مانند آناتومی، علوم رفتاری، بیوشیمی، میکروبیولوژی، آسیب شناسی،داروشناسی و فیزیولوژی تاکید دارد.

دومین سطح از آزمون های پایگاه اطلاعاتی پزشکی Usmle Uasy به علوم مربوط به سلامت و پیشگیری از بیماری می پردازد. در این مرحله درک بر علوم پزشکی، مهارت تشخیص، درک علوم بالینی و خدمات قابل ارائه به بیمار تحت نظر را بررسی می نماید. در این سطح اصول علوم بالینی و مهرات های اساسی بیمارمحور مورد بررسی قرار می گیرد.

آخرین سطح از آزمون های این پایگاه بر درک علوم زیستی و مراقب از بیمار بدون نظارت دیگر پزشکان در مراقبت های سرپایی تاکید دارد. این مرحله آخرین مرحله ارزیابی پزشکان است که در صورت کسب موفقیت مسئولیت تشخیص و درمان بیمار به صورت مستقیم بر عهده پزشک عمومی قرار می گیرد.

اهداف یو اس ام ال ای ایزی:

تمامی آزمون های ارائه شده در این پایگاه و اپلیکیشن توسط اعضای کمیته پزشکی آمریکا، مربیان، پزشکان و اساتید علوم پزشکی طراحی و ارائه می شوند و تقریبا تمامی دانشکده های پزشکی آمریکا در این کمیته نمایندگانی دارند. این پایگاه با ارائه آزمون های معتبر خود اهدافی دارد که عبارتند از:

  1. ارائه اطلاعات معتبر برای انتقال مهارت ها، ارزش ها و نگرش های پزشکی به منظور مراقبت ایمن و موثر از بیماران
  2. مشارکت دادن اساتید پزشکی و موسسات آنها و پزشکان در روند توسعه دانش پزشکی
  3. اطمینان از برابری و رعایت انصاف در آموزش پزشکان در بالاترین سطح از استانداردهای حرفه پزشکی
  4. توسعه و بهبود ارزیابی جامع از دانش پزشکان در سطح دنیا

روش های دسترسی به پایگاه یو اس ام ال ای ایزی:

  1. استفاده از دسترسی های دانشگاهی و موسسات پژوهشی دارای دسترسی به Usmle Uasy که با مراجعه به کتابخانه محل تحصیل امکان پذیر است.
  2. خرید اکانت اختصاصی از شرکت های داخلی مانند یابش که دسترسی مستقیم به USMLE Easy را امکان پذیر می سازد.

اپلیکیشن های موبایلی یو اس ام ای ایزی

وب سایت اصلی

USMLE Easy

منبع

https://www.usmle-easy.com/usmle/about

 

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب:
مطالب مرتبط: