انجمن مهندسی روشنایی آمریکا

همکار یابش - مثنوی۱۴۰۰-۰۴-۲۱بازدید ۱۴۶۵
Posted on

انجمن مهندسی روشنایی آمریکا

 

معرفی انجمن مهندسی روشنایی آمریکا IES

Illuminating Engineering Society

این انجمن از سال ۱۹۰۶ تاسیس شده و بیش از ۱۰۰ سال است که اقدام به ارائه خدمات در زمینه روشنایی و نورپردازی و ارتقاء دانش اعضای خود به کمک برنامه ها، نشریات، استانداردها، پژوهش ها و آموزش های خود کرده است. اعضای این انجمن را طیف وسیعی از افراد با مشاغل مختلف مانند مهندسان، معماران، طراحان، اساتید، معلمان، پیمانکاران، پرسنل تولید کنندگان و تاسیسات و دانشمندان تشکیل می دهد.

این انجمن هدف خود را بهبود نورپردازی های محیط با گردهم آودن افراد با دانش نورپردازی و تبدیل این دانش به عمل می داند. این موسسه تحت نظر موسسه استاندارد ملی آمریکا یک موسسه معتبر در زمینه تدوین استانداردهای روشنایی و نورپردازی در سطح دنیا است و یک منبع اصلی ارائه استاندارد در صنعت روشنایی در سطح دنیا است.

برای آشنایی بیشتر با انواع استانداردهای این انجمن به اینجا مراجعه نمایید

 

علاوه بر استاندارد این انجمن یک مجله تخصصی در این زمینه منتشر می کند که شامل مقالاتی در زمینه های انواع طراحی نورپردازی، تفاهم نامه های فنی، مدیریت انرژی، آموزش های صنعت نورپردازی و اطلاعاتی از این قبیل است. همچنین اقدام به انتشار یک نشریه به صورت دوره ای کرده که هر شماره آن شامل مقالات و اخبار ویژه، طرح های عملی و ابتکاری روشنایی، سیستم ها و تجهیزات نورپردازی، پیشرفت های مهندسی، جنبه های فنی برنامه های روشنایی، اقتصاد و اخبار صنعت و همچنین آموزش های فنی را شامل می شود.

 

برای آشنایی بیشتر با انواع خدمات این انجمن به اینجا مراجعه نمایید 

 

 

 

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب: