همکار یابش - جباری۱۴۰۲-۰۹-۲۵بازدید ۱۰۷
Posted on

«آموزش داده‌ها»، مهم‌ترین نیاز برآورده نشده محققان

اشپرینگر نیچر نظرسنجی‌های ملی خود در مورد “یکپارچگی پژوهش” را به بریتانیا و ایالات متحده گسترش داد تا به درک نیازهای محققان در سطح جهانی کمک کند.

به گزارش یابش و به نقل از اشپرینگر نیچر، داده‌های منتشر شده از نتیجه ی نظرسنجی های ملی SN درباره ی یکپارچگی تحقیق، نشان می‌دهد که کمبود آموزش در زمینه مدیریت داده‌ها، بزرگترین نگرانی محققان در بریتانیا و ایالات متحده است. هنگامی که از آنها خواسته شد که در کجا به حمایت بیشتری نیاز دارند، هشت مورد از ده مورد از مهم‌ترین نیازهای برآورده نشده مربوط به داده‌ها بود. این شامل آموزش در زمینه مدیریت داده‌ها، مخازن داده، سیاست‌های داده، ابرداده ها (متادیتا) و گزینش داده، بود.

نظرسنجی‌ها، الگوی ثابتی را همسو با نظرسنجی‌های وضعیت داده‌های باز ما نشان داده‌اند، که میگوید حمایت از محققان در به اشتراک‌گذاری، گزینش و مدیریت داده‌ها کم است. مجموع داده ها، تصویری نگران‌کننده در سطح جهانی ایجاد می‌کند، زیرا اکثر تأمین‌کنندگان اصلی بودجه تحقیقاتی به زودی، یا از قبل، از محققان می‌خواهند که داده‌های مطالعاتی تولید شده را به‌طور علنی به اشتراک بگذارند، اما واضح است که محققان از حمایتی کافی که برای انجام این کار نیاز دارند، برخوردار نیستند. و ما همگی نقشی در پرکردن این شکاف داریم.

به طور کلی، نظرسنجی‌ها نیاز به آموزش اخلاق پژوهش جامع‌تر و قابل دسترس‌تر را برجسته می‌کنند، به ویژه برای محققان جوان و میان‌سال. این آموزش باید طیف گسترده‌ای از موضوعات را پوشش دهد، از جمله مدیریت داده‌ها، به اشتراک‌گذاری داده‌ها و رفتار اخلاقی.

برای مظالعه ی نظر سنجی ها از این لینک ها استفاده کنید: استرالیا، انگلستان، آمریکا

منبع :

https://group.springernature.com/gp/group/media/press-releases/national-research-integrity-surveys-extended-to-include-uk-and-u/26526986

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *