نرم افزار تحلیل داده StatGraphic Centurion

همکار یابش - جباری۱۴۰۲-۱۰-۲۶بازدید ۱۷۱
Posted on

نرم افزار تحلیل داده StatGraphic Centurion

نرم افزار تحلیل داده StatGraphic Centurion چیست؟

نرم افزار تحلیل داده‌ StatGraphics Centurion یک نرم افزار آماری بصری و قدرتمند برای تجزیه و تحلیل داده ها، تجسم داده ها، مدل سازی آماری و پیش بینی احتمالات است. این برنامه جامع بیش از ۲۳۰ روش آماری از مدل های آماری جزئی گرفته تا مدل های آماری پیشرفته را پوشش داده است.

StatGraphics Centurion توسط شرکت Statgraphics Software Inc توسعه یافته است و برای کاربرانی که به دنبال یک ابزار آماری قدرتمند و کاربرپسند هستند، انتخاب مناسبی است.

نسخه شاخص این نرم افزار، Statgraphics Centurion است، یک برنامه دسکتاپ ویندوز با قابلیت تجزیه و تحلیل رگرسیون، ANOVA، آمار چند متغیره، طراحی آزمایش ها، کنترل فرآیند آماری، تجزیه و تحلیل داده های زندگی، یادگیری ماشین و تجسم داده ها. روش های تجزیه و تحلیل داده ها شامل آمار توصیفی، آزمون فرضیه، تحلیل رگرسیون، تحلیل واریانس، تحلیل بقا، تحلیل و پیش بینی سری های زمانی، تعیین حجم نمونه، روش های چند متغیره، یادگیری ماشین و تکنیک های مونت کارلو می باشد. منوی SPC شامل رویه‌های بسیاری برای ارزیابی کیفیت، تجزیه و تحلیل قابلیت، نمودارهای کنترل، تجزیه و تحلیل سیستم‌های اندازه‌گیری و نمونه‌برداری پذیرش است. این برنامه همچنین دارای یک ابزار DOE است که آزمایش های طراحی شده آماری را ایجاد و تجزیه و تحلیل می کند.

Statgraphics اغلب برای بهبود فرآیند شش سیگما استفاده می شود. این برنامه همچنین در مطالعات مختلف مرتبط با سلامت و تغذیه استفاده شده است. این نرم افزار به شدت در ساخت مواد شیمیایی، دارویی، تجهیزات پزشکی، خودرو، مواد غذایی و کالاهای مصرفی استفاده می شود. همچنین به طور گسترده در استخراج معدن، مطالعات زیست محیطی و تحقیق و توسعه اساسی استفاده می شود.

نرم افزار تحلیل داده StatGraphic Centurion
نرم افزار تحلیل داده StatGraphic Centurion

تاریخچه نرم افزار

این نرم افزار در سال ۱۹۸۰ توسط دکتر نیل دبلیو. پولهموس زمانی که در دانشکده مهندسی و علوم کاربردی دانشگاه پرینستون مشغول به تحصیل بود برای استفاده به عنوان ابزار آموزشی برای دانشجویان آمار خود ایجاد شد. این نرم افزار در سال ۱۹۸۲ در دسترس عموم قرار گرفت و اولین نمونه نرم افزار علم داده بود که برای استفاده در رایانه شخصی طراحی شده بود.

 

ویژگی های نرم افزار تحلیل داده StatGraphic Centurionics

  • تجزیه و تحلیل داده های آماری

  • تجسم داده ها

  • مدل سازی آماری

  • پیش بینی احتمالات

 

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *