Posted on

ابزارهای بازرگانی

پایگاه های اطلاعاتی داده های بازرگانی و تجارت

 

پایگاه های اطلاعاتی ارائه دهنده داده های تجاری و بازرگانی آن دسته از پایگاه های اطلاعاتی هستند که سعی در ارائه داده ها و آمار تجاری و اقتصادی در سطح ملی و بین المللی دارند. شرکت های تجاری و اقتصادی به منظور انجام معاملات تجاری مطمئن و با ریسک کمتر و با سوددهی بیشتر به این گونه از داده ها همراه با تجزیه و تحلیل های معتبر نیازمند هستند.

این پایگاه ها با جمع آوری داده های تجاری در سطح جهان و انجام تجزیه و تحلیل و ارائه گزارش ها، نمودارها، جداول و متن های تحلیلی سعی بر ارائه اطلاعات به کاربران را دارند. لذا کاربران می توانند با مراجعه به هر یک از این پایگاه ها به صورتی دسترسی رایگان و یا با پرداخت هزینه به اطلاعات و آمار مورد نیاز خود دسترسی پیدا نمایند. در ادامه تعدادی از این پایگاه ها برای آشنایی بیشتر معرفی می شوند.

 

ورلد ترید اورگانیزیشن

WTO

WTO یک سازمان جهانی و بین المللی است که با استفاده از قوانین تصویب شده توسط سازمان تجارت جهانی اقدام به بررسی و تدوین قوانین تجارت در سطح جهان می نماید.

آشنایی بیشتر

ورلد اینتگریتد ترید سولوشن

WITS

WITS یک پایگاه داده است که به منظور ارائه تازه ترین داده های تجارت بین المللی کالا و خدمات تجاری و نمای کلی صادرات و واردات هر کشور و منطقه طراحی شده است.

آشنایی بیشتر

اینترنشنال ترید سنتر

ItC

ITC موسسه تنها سازمان توسعه ای است که برای کمک به توسعه شرکت های تجاری کوچک و متوسطتو رشد و اتصال آنها به تجارت جهانی اختصاص داده شده است.

آشنایی بیشتر

ترید مپ

Trade Map

ترید مپ یک سایت ویژه پشتیبانی از تجارت است که اولویت های کشورهای مختلف در زمینه ارتقاء تجارت را مشخص می نماید. 

آشنایی بیشتر

داتامین

Datamyne

پایگاه اطلاعاتی داتامین در سال ۱۹۹۲ با هدف مستندسازی اطلاعات دقیق معاملات صادرات و واردات در قاره آمریکا توسط یک تیم بین المللی ساخته و پشتیبانی شد.

آشنایی بیشتر

پایگاه اطلاعاتی سازمان ملل متحد

UN Comtrade

پایگاه اطلاعاتی سازمان ملل متحد یک منبع دسترسی رایگان به اطلاعات تجاری و آمار رسمی تجارت بین الملل و جداول تحلیلی مربوط به آنها است.

آشنایی بیشتر

او ای سی دی

OECD

این پایگاه اطلاعاتی یک کتابخانه آنلاین است که توسط سازمان توسعه همکاری اقتصادی OECD راه اندازی شده است. این پایگاه شامل کتابها، مقالات، آمار و تجزیه و تحلیل داده های اقتصادی و تجاری است.

آشنایی بیشتر