پایگاه اطلاعاتی آکادمی پزشکی اطفال آمریکا

همکار یابش - مثنوی۱۴۰۰-۰۱-۲۵بازدید ۱۸۶۶
Posted on

پایگاه اطلاعاتی آکادمی پزشکی اطفال آمریکا

معرفی انتشارات آکادمی پزشکی اطفال آمریکا AAP Publications

آکادمی پزشکی اطفال آمریکا چیست؟

آکادمی پزشکی اطفال آمریکا American Academy of Pediatrics یک سازمان حرفه ای متشکل از ۶۷۰۰۰ عضو است که در زمینه سلامت و ایمنی نوزادان، کودکان و نوجوانان فعالیت می نماید. اعضاء این آکادمی متشکل از متخصصین اطفال، جراحان اطفال، پزشکان فوق تخصص کودکان و سایر پزشکان که در حوزه بیماری و درمان کودکان مشغول به فعالیت هستند.

بخش انتشارات این آکادمی متعهد است که با ارائه اطلاعات پزشکی و علمی معتبر و مبتنی بر شواهد در زمینه بیماری ها و درمان اطفال در زمینه ارائه بهترین روش های شناسایی و درمان بیماری ها فعالیت نموده و همواره تازه ترین مطالب علمی را در قالب های گوناگون مانند مجلات، کتاب های الکترونیکی، ویدئوهای آموزشی و سایر موارد ارائه دهد. منابع اطلاعاتی ارائه شده در بخش انتشارات این آکادمی یک منبع علمی جامع و معتبر است که طیف کاملی از اطلاعات بالینی ضروری برای کودکان و محتواهای آموزشی را ارائه می دهد و شامل انبوهی از منابع اطلاعاتی گوناگون است.

تاریخچه آکادمی پزشکی اطفال آمریکا:

منشاء اصلی تاسیس آکادمی اطفال آمریکا به گردهمایی انجمن پزشکی آمریکا در سال ۱۹۲۹ در زمینه بیماری های کودکان در پورتلند بر می گردد. پیشنهاد اولیه تاسیس این آکادمی در این گردهمایی از سوی متخصصان کودکان مطرح شد. سرانجام در ژوئن ۱۹۳۰ با حضور یک گروه ۳۵ نفره  از پزشکان اطفال اساسنامه این آکادمی تصویب شد و این سازمان با نام آکادمی اطفال آمریکا تاسیس شد. اعضاء اولیه این آکادمی متشکل از ۴۰۰ پزشک اطفال در سطح آمریکا بودند. تا سال ۲۰۲۲ مجموع اعضاء آکادمی اطفال آمریکا به بیش از ۶۷۰۰۰ عضو رسید. انتشارات آکادمی پزشکی آمریکا نیز یکی از بزرگترین انتشارات های کودکان در سطح دنیا است که منابع علمی خود را به صورت الکترونیکی اعم از مجلات، کتاب ها، منابع درسی، ویدئوهای آموزشی و ابزارهای یاگیری ارائه می دهد.

 

منابع آکادمی پزشکی اطفال آمریکا:

 1. AAP Pediatric Care Online:  ای ای پی پدیاتریک کِیر آنلاین شامل طیف کاملی از اطلاعات پزشکی و بالینی است که در زمینه مراقبت از کودکان و محتواهای آموزشی درباره آن‌ها فعالیت می‌کند. این منبع یک ابزار نوآورانه و پویا است که شامل منابع بسیاری مانند متن‌ها، ابزارها و فیلم‌های آموزشی است. در زمینه مراقبت از اطفال این منبع پاسخ‌های ترکیبی معتبری از بیماری و پرسش‌های شما ارائه می‌دهد.
 1. Journals : مجموعه مجلات آکادمی پزشکی اطفال آمریکا شامل پنج عنوان است که هر عنوان آن به بررسی یک موضوع خاص می پردازد. مجلات این آکادمی شامل:
 • AAP Grand Rounds: ای ای پی گرند راوندز یک مجله است که شامل متون علمی بوده و منابع آموزشی مروری را در زمینه بیماری ها و شرایط مربوط به مادران باردار، نوزادان و کودکان را ارائه می دهد.
 • NeoReviews: نئوریویوز به بررسی بیماری های ژنتیک نوزادان، جنین ها و نقص های مادرزادی می پردازد.
 • Pediatrics In Review: پدیاتریک این ریویوو به بررسی بیماری های مربوط به کودکان و روش های درمانی و پیشگیری از بیماری ها می پردازد.
 • Pediatrics: پدیاتریک یک مجله الکترونیکی است که شامل متون و ویدئوهای آموزشی در زمینه بیماری ها و سلامت کودکان است.
 • Hospital Pediatrics: هاسپیتال پدیاتریک مجله ای با موضوعات مربوط به بیمارستان های کودکان، ویژگی ها، نحوه مدیریت و ابزار مورد نیاز است و یک مجله تحقیقاتی فوق تخصصی محسوب می شود.
 • Pediatrics Open Science: پدیاتریک اپن ساینس شامل طیف گسترده ای از مقالات بالینی و دانشگاهی است که برای مخاطبان متنوعی تهیه شده و به صورت رایگان و دسترسی آزاد در اختیار آنان قرار می گیرد. این سرویس از APA در حال راه اندازی بوده و به زودی ارائه می شود.
 • FIRST 1000 DAYS: یک منبع اطلاعاتی ضروری که به منظور بررسی مهمترین عوامل تاثیرگذار بر سلامتی کودک در ۱۰۰۰ روز اول زندگی راه اندازی شده است.
 1. Red Book Online: رد بوک آنلاین یک منبع پزشکی ضروری در زمینه بیماری های عفونی کودکان است که با بالاترین سطح استانداردهای اطلاعاتی دنیا منتشر می شود. این منبع شامل محتوای بالینی بیش از ۲۰۰ بیماری عفونی در کودکان است که به عنوان سریع ترین و ساده ترین روش همگام شدن با آخرین پیشرفت های علم پزشکی شناخته می شود. اولین نسخه این منبع اطلاعاتی در سال ۱۹۳۸ منتشر شد و از سال ۲۰۰۳ به صورت آنلاین منتشر می شود.
 2. AAP eBooks: مجموعه کتاب های الکترونیکی AAP که به بیش از ۳۸۰ عنوان می رسد در موضوعاتی مانند سلامت نوجوانان، مدیریت اجرایی حوزه سلامت کودکان، سلامت بین المللی، شیردهی، کودک آزاری، پوست، رشد اطفال، رفتار اطفال، فوریت های پزشکی کودکان، بهداشت محیط کودکان، پزشکی بیمارستانی، ژنتیک و نقایص مادرزادی منتشر شده اند.
 3. Pediatric Patient Education: پدیاتریک پتینت اجوکیشن در زمینه آموزش بیماری های کودکان و مسائل مربوط به سلامت آنها مانند واکسیناسیون مطالب علمی ویژه ای را ارائه می دهد. هنگامی که والدین کودک بیمار به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بیماری فرزند خود هستند این منبع اطلاعاتی یک مرجع قابل اعتماد برای ارائه اطلاعات به شمار می آید. در واقع این منبع اطلاعاتی یک کتابخانه الکترونیکی جامع از اطلاعات پزشکی برای آموزش والدین و بیماران است.
 4. AAP Toolkits: ای ای پی تولکیدز مجموعه ای از ابزار است که در زمینه مراقبت های کودکان به خصوص کودکان مبتلا به اختلال اوتیسم مورد استفاده قرار می گیرد و سلامت روان کودکان را مورد بررسی قرار می دهد. این منبع امکان دسترسی آسان را به محتواهای علمی، فرم ها، منابع غربالگری، ارزیابی، ویدئوهای آموزشی و تکنیک های آموزشی را فراهم می آورد.
 5. AAP Pediatric Coding Newsletter: ای ای پی پدیاتریک کدین نیوزلتر یک منبع اطلاعاتی قابل اعتماد است که به صورت ماهانه دستورالعمل های واضح و مطابق با استانداردهای جهانی را برای کد گذاری و مستندسازی مراقبت های اولیه و خدمات فو
  ق تخصصی کودکان ارائه می دهد.
 6. NeoKit: نئوکیت بخشی از آکادمی بوده که شامل منابع و ابزارهایی است که در زمینه مراقبت از نوزادان کارایی دارند. ابزارهای پشتیبانی برای بیمارستان ها و پزشکان در زمینه مراقبت های اولیه نوزادان مانند ویزیت قبل از تولد، اتاق تحویل، اقامت در بیمارستان، شیر دادن، زردی، آموزش والدین، بیماری های عفونی، اولین بازدید و سایر موضوعات توسط این بخش ارائه می شود.

دسترسی به منابع آکادمی پزشکی اطفال آمریکا:

 1. برای خرید مستقیم از وب سایت رسمی آکادمی پزشکی اطفال آمریکا به اینجا مراجعه نمایید.
 2. برای خرید اکانت و دسترسی مستقیم و یا پروکسی از یابش به اکانت آکادمی پزشکی اطفال آمریکا مراجعه نمایید. 

 

وب سایت اصلی

AAP Publication

منبع

https://publications.aap.org

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۵ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۱

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب:
مطالب مرتبط: