پایگاه اطلاعاتی آکلند

همکار یابش - مثنوی۱۴۰۰-۰۱-۲۵بازدید ۱۷۰۵
Posted on

پایگاه اطلاعاتی آکلند

معرفی پایگاه اطلاعاتی اطلس ویدئویی پزشکی آکلند acland anatomy

اطلس ویدئویی آکلند چیست؟

آکلند یک پایگاه اطلاعاتی چند رسانه ای است که آناتومی بدن انسان را به صورت ویدئویی و با استفاده از تصاویر با کیفیت آموزش می دهد. این پایگاه اطلاعاتی که یکی از محصولات شرکت خدمات اطلاعاتی ولترز کلوور است و به وسیله انتشارات لیپینکات ارائه می شود، ویژه دانشجویان علوم پزشکی و پزشکان بوده و یک منبع علمی بینظیر در زمینه آموزش آناتومی بدن انسان است.

تاریخچه اطلس ویدئویی آکلند:

اطلس ویدئویی آکلند توسط دکتر  Robert D. Acland استاد جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه لوئیزویل راه اندازی شد. این اطلس از سال ۱۹۹۵ به صورت مجموعه ای از ساختارهای آناتومیکی و به شکل نوارهای ویدئویی VHS ارائه می شد. این شکل از ارائه تا سال ۲۰۰۳ ادامه یافت و پس از آن با ظهور فناوری های دیجیتال و امکان ارائه ویدئوهای آموزشی در فضای وب پایگاه آکلند راه اندازی شده و ویدئوهای آموزشی در پلتفرم آن ارائه شدند. ویدئوهای آکلند از زبان ساده و تصاویر با کیفیت بالا تهیه شده و طبق ادعای سازندگان آن تولید هر دقیقه آن دوازده ساعت زمان نیاز دارد.

محتوای اطلس ویدئویی آکلند:

منابع اطلاعاتی موجود در acland به صورت ویدئوهای آموزشی، تصاویر با کیفیت و نمونه های سه بعدی هستند که نمای واقعی از بدن انسان را نمایش می دهندو در حال حاضر این پایگاه شامل بیش از ۳۳۰ ویدئوی با کیفیت است که ساختارهای پیچیده بدن انسان را به صورت گام به گام از لایه های زیرین تا سطح بررسی می نماید.

ویژگی های اطلس ویدئویی آکلند:

 1. ارائه تصاویر واقعی و سه بعدی با نمای ۳۶۰ درجه به منظور آموزش دقیق علمی
 2. یک پایگاه آموزشی معتبر و ایده آل برای آموزش آناتومی انسان
 3. قابلیت استفاده در مدارس، دانشگاه ها، آزمایشگاه ها و تمامی مراکز درمانی و آموزشی
 4. قابلیت دسترسی در همه دستگاه های دیجیتال مانند کامپیوتر، لب تاپ و گوشی های هوشمند
 5. ارائه آزمون های آزمایشی چند گزینه ای پس از نمایش ویدئوها به منظور بررسی سطح عملکرد کاربران
 6. ارائه ویدئوهای واقعی، ساده و سه بعدی

کاربران اطلس ویدئویی آکلند:

 1. پزشکان: جراحان و پزشکان از مهمترین کاربران این پایگاه هستند. ویدئوهای آموزشی موجود در acland راهی سریع برای بروز نگه داشتن دانش و ارزیابی نوع بیماری و آسیب بیماران هستند.
 2. دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی: این پایگاه یک ابزار سازنده و کارآمد برای آموزش دانشجویان در سال های اولیه آموزش است. همچنین این ویدئوها برای یادگیری مجدد آناتومی برای پزشکان و جراحان بسیار مفید هستند.
 3. پیراپزشکان: ویدئوهای آکلند به صورت گسترده توسط پرستاران، متخصصان فیزیوتراپی، کاردمانی، حرکت شناسی و ماساژ درمانی مورد استفاده قرار می گیرند.
 4. دانش آموزان: ویدئوهای موجود در پایگاه آکلند در بسیاری از کلاس های درس علوم در دبیرستان ها مورد استفاده قرار می گیرد و درک صحیح و کاملی از بدن انسان برای دانش آموزان فراهم می آورد.
 5. کاربران غیر پزشکی: مطالعه و تماشای آناتومی بدن انسان برای سایر کاربران همچون ورزشکاران، طراحان و مربیان بهداشت مفید و کاربردی است.

روش های دسترسی به پایگاه اطلس ویدئویی آکلند:

 1. استفاده از دسترسی های دانشگاهی و موسسات پژوهشی دارای دسترسی به آکلند که با مراجعه به کتابخانه محل تحصیل امکان پذیر است.
 2. خرید اکانت اختصاصی از شرکت های داخلی مانند یابش که دسترسی مستقیم به آکلند را امکان پذیر می سازد.
 3. استفاده از دسترسی آزمایشی و رایگان دو روزه که توسط پایگاه آکلند به تمامی کاربران ارائه می شود.

 

وب سایت اصلی

Acland’s Video Atlas

 

منبع

https://aclandanatomy.com/public/About.aspx

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب:
مطالب مرتبط: