انتشارات بین المللی مدنوو

همکار یابش - مثنوی۱۴۰۲-۱۰-۱۳بازدید ۱۳۵
Posted on

انتشارات بین المللی مدنوو

معرفی انتشارات بین المللی مدنوو Medknow

انتشارات بین المللی مدنوو چیست؟

Medknow یک شرکت انتشاراتی بین المللی است که خدمات نشر مجلات حوزه پزشکی را در سطح جهان به صورت رایگان انجام داده و تمامی مجلات ارائه شده از سوی این ناشر به صورت دسترسی آزاد در دسترس کاربران قرار دارد. این ناشر از زیر مجموعه های شرکت خدمات اطلاعاتی بزرگ Wolters Kluwer است که در بخش موضوعی سلامت و پزشکی آن فعال بوده و خدمات انتشاراتی رایگان این حوزه را انجام می دهد.

تاریخچه انتشارات Medknow:

مدنوو در سال ۱۹۹۷ در شهر بمبئی هند توسط Devkumar Sahu تاسیس شد. هدف از تاسیس این انتشارات ارائه مجلات و متون علمی حوزه پزشکی به صورت دسترسی آزاد در سطح جهان بود. این ناشر در زمان تاسیس خود ۳۳ عنوان مجله را ارائه می دهد در دوران فعالیت خود یکی از بزرگترین ناشران دسترسی آزاد در سطح دنیا محسوب می شد.

این ناشر به فعالیت های اطلاعاتی رایگان خود ادامه داد تا اینکه در سال ۲۰۱۱ توسط شرکت خدمات انتشاراتی ولترز کلوور خریداری شد و دامنه فعالیت های خود را بسیار گسترش داد. این ناشر پس از پیوستن به ولترز کلوور بیش از ۳۷۰ مجله را پوشش داده و دفاتری در کشورهای چین، حوزه خاورمیانه و در سطح دنیا راه اندازی نمود.

پوشش موضوعی انتشارات Medknow:

تمرکز انتشارات مدنوو بر حوزه پزشکی و سلامت و پیراپزشکی بوده و تمامی مجلات و متون ارائه شده توسط آن در این حوزه موضوعی بوده و بیش از ۴۰ حوزه تخصصی را شامل می شود. از موضوعات مورد بررسی مدنوو به مواردی همچون آناتومی و فیزیولوژی، بیهوشی، علوم کاربردی، تحقیقات پایه پزشکی، اخلاق پزشکی، قلب و عروق، دندانپزشکی، پوست، دیابت، غدد درون ریز، متابولیسم، اورژانس پزشکی و مراقبت های ویژه، پزشکی قانونی، گوارش، پزشکی عمومی، ژنتیک، داروسازی، هماتولوژی، رادیولوژی، بیماری های عفونی، نفرولوژی، تجهیزات پزشکی، عصب شناسی، جراحی مغز و اعصاب، پرستاری، زنان و زایمان، آنکولوژی، چشم پزشکی، ارتوپدی، گوش و حلق و بینی، آسیب شناسی، علوم آزمایشگاهی، پزشکی اطفال، علوم دارویی، جراحی پلاستیک، ناباروری، روانپزشکی، اورولوژی و بسیاری تخصص های دیگر می توان اشاره نمود.

منابع انتشارات Medknow:

انتشارات مدنوو به صورت انحصاری و تخصصی تنها به نشر مجلات علمی حوزه پزشکی و پیراپزشکی می پردازد. این ناشر پیشگام انتشار دسترسی آزاد بوده و همچنان تمامی مجلات خود را به صورت دسترسی آزاد منتشر کرده و در دسترس کاربران قرار می دهد. همچنین نویسندگان و محققین نیز برای انتشار متون علمی خود هیچ هزینه ای به ناشر پرداخت نمی مایند.

  1. مجلات: مدنوو در حال حاضر بیش از ۴۸۰ مجله با کیفیت بالا و مطابق با استانداردهای بین المللی را به صورت آنلاین و چاپی منتشر می کند. این ناشر مجلات خود را با همکاری بیش از ۴۱۵ موسسه و انجمن پزشکی در سطح دنیا منتشر می کند و خود نیز بخشی از انتشارات مادر ولترز کلوور است. اساس مجموعه فعالیت های مدنوو انتشار و تقویت مجلات معتبر آنلاین و چاپی در حوزه پزشکی است و محور فعالیت های خود را حول بازارهای نوظهور قرار داده است. تمامی مقالات این ناشر پس از داوری همتا منتشر می شوند.
  2. اپلیکیشن ها: یکی دیگر از امکانات مدنوو که به نوعی می توان آن را یکی از منابع به شمار آورد اپلیکیشن های موبایلی برخی از مجلات هستند که توسط مدنوو ارائه می شوند. در این اپلیکیشن ها همواره تازه ترین شماره های ارائه شده مجلات به همراه بایگانی شماره های پیشین آنان وجود دارد.

خدمات انتشارات Medknow:

مجموعه خدمات انتشارات مدنوو در زمینه دریافت، بررسی، داوری، انتشارو خدمات پس از انتشار مقالات است که به صورت نامحدود برای تمامی مجلات عضو ارائه می شود. این ناشر تمامی این خدمات را به صورت رایگان و با هدف انتشار به صورت دسترسی آزاد انجام می دهد. خدمات مدنوو عبارتند از:

  1. Enabling Open Accessمهمترین خدمات مدنوو ارائه اطلاعات علمی به صورت دسترسی باز است. این ناشر بزرگترین ناشر بین المللی دسترسی آزاد در سطح دنیا است که ارائه مقالات به صورت رایگان را انجام میدهد.
  2. Online Manuscript Systemاین ناشر با راه اندازی سیستم آنلاین دریافت مقالات بیش از ۲۲ سال است که تمامی متون محققین و نویسندگان را به صورت آنلاین دریافت کرده و مورد بررسی و داوری قرار می دهد. با این روش روند بررسی و انتشار مقالات بسیار تسریع شده و سرعت پردازش و چرخش اطلاعات افزایش می یابد.
  3. Your journal’s websiteمدنوو به منظور جستجوی آسان تر و بازیابی دقیق تر و کاملتر برای هر مجله تحت پوشش خود یک وب سایت مجزا در نظر گرفته است. کاربران برای جستجو در هر مجله به وب سایت مخصوص آن مجله مراجعه می نمایند.
  4. Quick and easy dissemination of knowledgeتمامی کاربران مدنوو از جمله کتابخانه ها، افراد، موسسات با استفاده از OpenURL این ناشر به صورت مستقیم می توانند به متن کامل مقالات دسترسی یابند و سرعت جستجو مطالعه خود را افزایش دهند. طبق آمار این ناشر در یک ماه بیش از ۱۰۰ هزار صفحه در این وب سایت توسط کاربران دانلود می شود.
  5. Extensive reachمدنوو علاوه بر بایگانی گسترده مقالات خود اطلاعات تمامی مجلات و مقالات را در پایگاه هایی که با سیاست های دسترسی آزاد سازگاری دارند را نیز نمایه کرده و دسترس پذیری مجلات را افزایش می دهد. از جمله این وب سایت ها به مواردی همچون Clockss، Bioline International، LinkOut، DOAJ می توان اشاره نمود.
  6. Enhanced international reach: این ناشر با استفاده از رابط کاربرهای عالی خود و همچنین استفاده از موتور جستجوهای ثانویه دسترسی بین المللی به مجلات را افزایش داده و درصد بازخورد آنان را افزایش می دهد.

روش دسترسی به منابع انتشارات Medknow:

یک پایگاه اپن اکسس محسوب می شود و مقالات آن براحتی برای کاربر قابل دانلود است.

 

وب سایت انتشارات مدنوو

Medknow

منبع

https://www.medknow.com/about

https://www.wolterskluwer.com/medknow

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب:
مطالب مرتبط:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *