انتشارات بین المللی لیپینکات ویلیامز و ویلکینز

همکار یابش - مثنوی۱۴۰۲-۱۰-۱۰بازدید ۲۱۱
Posted on

انتشارات بین المللی لیپینکات ویلیامز و ویلکینز

معرفی انتشارات بین المللی لیپینکات ویلیامز و ویلکینز Lippincott Williams & Wilkins

انتشارات بین المللی لیپینکات ویلیامز و ویلکینز چیست؟

انتشارات بین المللی Lippincott Williams & Wilkins که به اختصار LWW نیز نامیده می شود یک ناشر پیشرو و بین المللی در علوم پزشکی و پیراپزشکی است و دارای اعتبار بالایی در زمینه نشر کتاب ها و مجلات در این حوزه در سطح دنیا دارد. لیپینکات زیر نظر شرکت مادر خود Wolters Kluwer است و با انتشار بیش از ۴۵۰ عنوان ژورنال، بخشی از انتشار منابع حوزه پزشکی این شرکت بزرگ بین المللی را بر عهده دارد.

تاریخچه انتشارات LWW:

ریشه تاسیس این انتشارات به یک کتابفروشی در شهر فیلادلفیا باز می گردد که در سال ۱۹۷۲ توسط بنجامین وارنر و جیکوب جانسون راه اندازی شد. این کتابفروشی در طی سالیان متمادی و پس از نقل و انتقال به افراد گوناگون حوزه فعالیت های خود را گسترش داده و به مرور توانست به یک ناشر برتر که به صورت انحصاری در حوزه علوم پزشکی و پیراپزشکی منابع خود را نشر و توزیع می نماید تبدیل شود.

در قرن نوزدهم، این شرکت کتاب های درسی در مورد جراحی، زنان و زایمان و سایر موضوعات پزشکی را منتشر کرد. LWW همچنین اولین فارماکوپه آمریکایی را در سال ۱۸۲۰ تولید کرد که مرجع استاندارد داروهای مورد استفاده در ایالات متحده شد. در سال ۱۹۵۰، این شرکت اولین کتاب درسی بیهوشی به زبان انگلیسی را معرفی کرد.

در سال ۱۹۹۵ این انتشارات توسط Wolters Kluwer خریداری شد و نام آن به Lippincott Williams & Wilkins تغییر یافت. پس از این ادغام دامنه فعالیت های این ناشر بسیار گسترش یافته و به سطح جهانی رسید.

LWW همچنین برخی از اولین کتاب های پزشکی هسته ای، رادیولوژی و نورولوژی را منتشر کرد.امروزه LWW یک ناشر جهانی با طیف وسیعی از محصولات و خدمات است. این شرکت بیش از ۴۵۰ مجله پزشکی و علمی منتشر می کند، از جمله برخی از معتبرترین عناوین در این زمینه، مانند گردش خون، مراقبت از دیابت، و زنان و زایمان هستند. LWW همچنین در زمینه نشر کتاب های پزشکی و علمی از جمله کتاب های درسی، آثار مرجع و منابع توسعه حرفه ای نیز فعالیت می کند.

پوشش موضوعی انتشارات LWW:

همانطور که ذکر شد این ناشر به صورت تخصصی بر روی علوم پزشکی و پیراپزشکی مانند پرستاری و علوم آزمایشگاهی تمرکز دارد. این ناشر هم اکنون در سطح دنیا یک ناشر حرفه ای، پیشرو و معتبر در زمینه علوم پزشکی است که تمامی منابع ارائه شده از سوی آن مورد استقبال جامعه پزشکی قرار می گیرد. پوشش موضوعی این ناشر در حوزه علوم پزشکی بسیار وسیع و طیف موضوعی گسترده ای را شامل شده و تقریبا تمامی جنبه های پزشکی و سلامت را پوشش می دهد.

در حوزه پزشکی موضوعات بیهوشی، روانپزشکی، قلب و عروق، مراقبت های ویژه، پوست، فوریت های پزشکی، غدد درون ریز، گوارش، داروسازی، ژنتیک، مدیریت بهداشت و درمان، اطفال، آسیب شناسی، گوش و حلق و بینی، ارتوپدی، بینایی سنجی، زنان و زایمان، آنکولوژی، تغذیه، جراحی مغز و اعصاب، عصب شناسی، نفرولوژی، بیماری های عفونی، هماتولوژی، فارماکولوژی، طب فیزیکی و توانبخشی، فیزیوتراپی، جراحی پلاستیک، درمان اعتیاد، رادیولوژی، روماتولوژی، پزشکی ورزشی، جراحی عمومی، پیوند، اورولوژی و سایر موارد مورد توجه هستند.

در حوزه پرستاری نیز علاوه بر موضوعات مشترک با پزشکی موضوعاتی مانند پزشکی خانواده، کیفیت مراقبت های بهداشتی، مدیریت بیمارستان، پرستاری عمومی و تخصصی، مدیریت پرستاری و پرستاری پیشرفته مورد توجه قرار می گیرند.

LWW علاوه بر پوشش تخصص های پزشکی، منابعی را نیز ارائه می دهد که مدیریت مراقبت های بهداشتی، خط مشی مراقبت های بهداشتی و فناوری مراقبت های بهداشتی را پوشش می دهد. منابع این شرکت در این زمینه ها برای کمک به متخصصان مراقبت های بهداشتی طراحی شده است که جنبه های تجاری و نظارتی مراقبت های بهداشتی و همچنین آخرین پیشرفت ها در فناوری مراقبت های بهداشتی را بهتر درک کنند.

یکی دیگر از جنبه های مهم پوشش موضوع LWW تعهد این ناشر به همگامی با آخرین پیشرفت های پزشکی و مراقبت های بهداشتی است. محصولات و خدمات این شرکت به طور مداوم به روز می شوند تا آخرین تحقیقات و بهترین شیوه ها در این زمینه را منعکس کنند. این امر تضمین می کند که متخصصان مراقبت های بهداشتی به دقیق ترین و به روزترین اطلاعات دسترسی دارند و آنها را قادر می سازد بهترین مراقبت های ممکن را برای بیماران خود ارائه دهند.

منابع انتشارات LWW:

۱⋅ مجلات: مجلات علمی پزشکی و پیراپزشکی این ناشر همانطور که ذکر شد در طیف وسیعی از موضوعات منتشر می شود. مجموعه عناورین منتشر شده توسط LWW به بیش از ۴۵۰ عنوان می رسد که این عناوین تا به حال بیش از ۳ میلیون مقاله را در دسترس کاربران قرار داده اند. این مجلات به دو شیوه مبتنی بر اشتراک و دسترسی آزاد منتشر می شوند.

۲⋅ کتاب های چاپی و الکترونیکی: این ناشر تا به حال بیش از ۱۵۰۰ عنوان کتاب در زمینه علوم پزشکی و پیراپزشکی منتشر کرده است که برخی از آنها به صورت چاپی و برخی دیگر به صورت الکترونیکی بنا بر درخواست کاربر ارائه می شوند. سالانه بر تعداد عناوین این کتابها افزوده شده و این روند همچنان ادامه دارد.

۳⋅ بانک های اطلاعاتی لیپینکات: نوعی دیگر از ارائه اطلاعات LWW در پلتفرم آنلاین آن است که تمامی متون علمی خود را به شکل های گوناگون در آن عرضه می نماید. پلتفرم های آنلاین LWW عبارتند از:

LWW Health Library collections: یک وب سایت ویژه پزشکان، پرستاران، دانشجویان و محققان حوزه سلامت و پزشکی است که با ارائه ۴۱ پایگاه با موضوعات پزشکی متنوع اقدام به ارائه متون پزشکی، مقالات، فایل های آموزشی صوتی تصویری و انواع شکل های اطلاعاتی می نماید. برای آشنایی بیشتر با این پایگاه ها به اینجا مراجعه نمایید.

Acland’s Video Atlas of Human Anatomy: آکلند پایگاهی است ویژه آموزش پزشکی که با ارائه ۳۳۰ ویدئوی آناتومی سه بعدی و تصاویر سه بعدی از آناتومی بدن انسان یادگیری و آموزش را عمیق تر و آسان تر می سازد. برای آشنایی بیشتر به آکلند مراجعه نمایید.

Bates Visual Guide to Physical Examination: یک پایگاه اطلاعاتی ویژه پزشکان، پرستاران و دانشجویان حوزه پزشکی است که با ارائه ویدئوهای آموزشی نحوه صحیح معاینه بیمار، تکنیک های تشخیص بیماری و تشخیص بیماری را آموزش می دهد. برای آشنایی بیشتر به بیتس ویژوال گاید در یابش مراجعه نمایید.

۵MinuteConsult: این پایگاه اطلاعاتی به پزشکان، پرستاران، متخصصان مراقبت های بهداشتی و دانشجویان این امکان را می دهد که پاسخ سوالات پزشکی خود را به صورت کوتاه و در کمترین زمان ممکن بیابند. برای آشنایی بیشتر به  ۵ مینتس کانسلت در یابش مراجعه نمایید.

Thepoint: پایگاهی اطلاعاتی ویژه دانشجویان، مدیران دانشگاهی و دانشگاه ها که با ارائه کتاب های الکترونیکی، آزمون های آزمایشی، منابع کمک آموزشی، ابزار یادگیری، روش های نوین آموزشی و پشتیبانی از آموزش دانشگاهی امر آموزش را آسان تر می نماید.

۴ لیپینکات دیسکاوری: یک پلتفرم ویژه از سوی انتشارات لیپینکات که تمامی منابع را به صورت یکپارچه جمع آوری نموده و امکان جستجوی آسان و دسترسی راحت تر را برای کاربران فراهم می آورد. برای استفاده نیامند دسترسی خریداری شده موسسات هستید.

نکته: برای جستجو آنلاین در مقالات مجلات لیپینکات می توان از این پایگاه اطلاعاتی استفاده کرد.

روش دسترسی به منابع انتشارات LWW:

برای دسترسی به منابع انتشارات لیپینکات، ۵ راه اصلی وجود دارد:

  1. منابع اپن اکسس موجود در وب سایت که براحتی برای کاربر قابل دانلود است.
  2. منابع هزینه ای که با استفاده از دسترسی دانشگاهی، موسسه ای که شما در آن تحصیل می کنید، قابل دانلود مستقیم از ناشر است.
  3. منابعی که می توانید بصورت رایگان با استفاده از DOI یا عنوان آن در بخش “ کتابخانه دیجیتال یابش بصورت رایگان دانلود کنید.
  4. مدارک و مقاله و کتاب هایی که می توانید از طریقیابش ریکوئستدرخواست موردی ثبت کنید تا همکاران ما با هزینه ای مناسب در اختیار شما قرار دهند.
  5. خرید اکانت اوید از یابش که شامل حجم زیادی از مقالات و مجلات لیپینکات است.

وب سایت انتشارات لیپینکات ویلیامز و ویلکینز

Lippincott Williams & Wilkins

 

منبع

https://www.wolterskluwer.com/en/solutions/lippincott/about

 

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب:
مطالب مرتبط:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *