پایگاه اطلاعاتی گرامرلی

همکار یابش - مثنوی۱۴۰۰-۰۳-۱۳بازدید ۱۵۱۱
Posted on

پایگاه اطلاعاتی گرامرلی

معرفی پایگاه اطلاعاتی و اپلیکیشن Grammarly

گرامرلی چیست؟

متنها و نوشته ها چه در جامعه علمی و چه در فضای مجازی بخش زیادی از ارتباطات را در عصر حاضر شامل می شوند. یک متن صحیح از نظر گرامری، دستور زبان، قواعد نوشتاری، روانی و شیوایی بیان در جذب مخاطبان تاثیر بسزایی دارد. گرامرلی یک دستیار نویسندگی آنلاین است که با کمک هوش مصنوعی متنهای کاربران را بررسی کرده و آنها را به شکل موثری کارآمد می نماید. grammarly به کاربران کمک می کند تا از اولین کلمات متن تا انتهای آن، نوشته خود را بررسی کرده و آن را عاری از هرگونه ایراد نوشتاری کنند. گرامرلی هم اکنون توسط بیش از ۷۰۰ هزار تیم و ۳۰ میلیون کاربر استفاده می شود.

تاریخچه گرامرلی:

Max Lytvyn، Alex Shevchenko, ، Dmytro Lider  در سال ۲۰۰۹ گرامرلی را با هدف کمک برای نوشتن و برقراری ارتباط موثر راه اندازی کردند. این وب سایت در ابتدا بر روی دانش آموزان برای بهبود دستور زبان و املاء متمرکز بود، اما پس از مدتی بنیانگذاران گرامرلی پتانسیل های آن را دریافت کرده و تصمیم بر توسعه آن گرفتند. آنها تصمیم گرفتند جنبه های پیچیده تجزیه و تحلیل زبان را نیز وارد این محصول کرده تا ایده ها و پیش نویس ها را نیز تولید کرده و به یک شریک نویسندگی همه جانبه تبدیل شود و نویسندگان مبتدی را به نویسندگان حرفه ای تبدیل نماید.

grammarly در سال ۲۰۱۵ نسخه محدود و رایگان خود را عرضه کرد تا تضمین دهد که هر کسی که نیاز به برقراری ارتباط به زبان انگلیسی دارد می تواند به یک پشتیبان نوشتاری مطمئن دسترسی داشته باشد. گرامرلی هم اکنون به هوش مصنوعی نیز مجهز شده و کاربری خود را بسیار افزایش داده است. به گونه ای که هم اکنون در بیش از ۵۰۰ هزار برنامه کامپیوتری و وب سایت به صورت یکپارچه ارائه می شود و کاربران بدون نیاز به مراجعه به پلتفرم گرامرلی می توانند از آن بهره ببرند. گرامرلی با ارائه نسخه اپلیکیشن خود دسترسی به خدمات و امکانات را در هر زمان و مکان امکان پذیر ساخته است.

ویژگی های گرامرلی:

 1. برطرف کننده نیاز سازمان ها و تیم های حرفه ای
 2. امکان به اشتراک گذاری سریع دانش سازمانی به همه اعضای سازمان
 3. امکان ارائه متون علمی و تحقیقاتی به صورت سریع و هوشمندانه و صحیح
 4. دستیار نوشتار برای مدارس و موسسات آموزشی در توسعه مهارت های نوشتاری ضروری
 5. ایجاد مهارت های کلیدی و تفکر انتقادی در دانش آموزان
 6. استفاده از هوش مصنوعی برای خلق متنهای تازه و بدون کپی
 7. امکان نصب و ارائه در تمامی برنامه های کامپیوتری و موبایلی و وب سایت ها

امکانات گرامرلی:

 1. Grammar Checker: جستجوگر گرامر به بررسی اشتباهات گرامری، غلط های املایی و ایرادهای نقطه گذاری به صورت آنلاین در متن می پردازد.
 2. Plagiarism Checker: جستجوگر سرقت ادبی میزان کپی بودن متن را بررسی کرده و مشکلات نوشتاری را مشخص می کند.
 3. Citation Generator: در این بخش استنادهای استاندارد APA و MLA با فرمت صحیح توسط زبانشناسان تولید می شود.
 4. Essay Checker: به کمک ابزار بررسی مقاله کاربران می توانند مقالات خود را از نظر اشتباه های گرامری، جملات نامشخص و کلمات نادرست بررسی نمایند.
 5. Paraphrasing Tool: با استفاده از ابزار ترجمه رایگان و هوش مصنوعی می توان در چند ثانیه متن را برای مقالات، ایمیل ها و سایر موراد بازنویسی کرد.
 6. AI Writing Tools: هوش مصنوعی در گرامرلی به کاربران کمک می کند تا با سرعت متنی با کیفیت برای ایمیل ها، مقالات، گزارش ها و سایر موارد تهیه کرد.
 7. Tone Detector: گرامرلی با استفاده از ابزار بررسی تاثیر لحن، لحن گفتاری نویسنده را تحلیل کرده و متنهای سازنده ای برای رساندن بهتر منظور نویسنده تهیه می نماید.
 8. Style Guide: با انجام دستورالعمل های منحصربفرد گرامرلی کاربران می توانند در متون خود یک برند شخصی را ایجاد نمایند.
 9. Snippets: با استفاده از الگوهای متنی می توان بهره وری تیم را افزایش داده و متنهای با کیفیت را در زمان کمتری تهیه کرد.
 10. Analytics: ابزارهای بررسی متون می توانند میزان پیشرفت و کارایی تیم تولید محتوا را در هر مجموعه بررسی نمایند.
 11. Brand Tones: در این ابزار با ایجاد یک لحن مشخص در برند برای کل تیم می توان به راحتی هر سند یا پیام را به صورت یکپارچه تهیه کرد.

انواع اشتراک دسترسی به گرامرلی:

 

 • Premium: در روش دسترسی کامل کاربران به تمامی امکانات و ابزارهای موجود در grammarly دسترسی کامل دارند و بدون محدودیت می توانند از آن استفاده نمایند. در این روش امکان تهیه ۱۰۰۰ متن با استفاده از هوش مصنوعی وجود دارد.
 • Business: در روش دسترسی تجاری ابزارهایی که برای شرکت ها و فعالیت های اقتصادی کاربرد دارند مانند ایجاد برند شخصی، راهنمای سبک، اشتراک دانش و داشبورد تجزیه و تحلیل متون ارائه می شود. کاربران با داشتن این دسترسی امکان تهیه ۲۰۰۰ متن با استفاده از هوش مصنوعی را دارند.
 • Free: در دسترسی رایگان کاربران می توانند متون خود را از لحاظ گرامری و نوشتاری بررسی کرده و ۱۰۰ متن با استفاده از هوش مصنوعی تهیه کنند.

روش های دسترسی به گرامرلی:

 1. خرید اکانت اختصاصی از وب سایت گرامرلی به صورت دلاری
 2. استفاده از دسترسی های دانشگاهی و موسسات پژوهشی دارای دسترسی به گرامرلی که با مراجعه به کتابخانه محل تحصیل امکان پذیر است.
 3. خرید اکانت اختصاصی از شرکت های داخلی مانند یابش که دسترسی مستقیم به گرامرلی را امکان پذیر می سازد.
 4. استفاده از نسخه رایگان و محدود که توسط وب سایت گرامرلی ارائه می شود.

اپلیکیشن های گرامرلی

وب سایت اصلی

Grammarly

منبع

https://www.grammarly.com/about

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۵ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۱

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب:
مطالب مرتبط: