انجمن مهندسین مکانیک آمریکا

همکار یابش - مثنوی۱۴۰۰-۰۴-۰۶بازدید ۱۵۲۳
Posted on

انجمن مهندسین مکانیک آمریکا

معرفی انتشارات انجمن مهندسین مکانیک آمریکا  ASME

انجمن مهندسین مکانیک آمریکا چیست؟

انجمن مهندسین مکانیک آمریکا یک انجمن علمی و حرفه ای است که در زمینه علوم مهندسی مکانیک در سطح دنیا فعالیت می کند. این انجمن هدف فعالیت های خود را ارئه راه حل های علمی برای چالش های دنیای واقعی می داند. محل فعالیت  ASME در نیویورک بوده و با مجموعه فعالیت های خود نقش حیاتی در زمینه گردش اطلاعات علمی در جامعه مهندسی مکانیک ایفا می نماید. این انجمن با فعالیت هایی مانند برگزاری دوره های آموزشی، برگزاری نشست ها و کفرانس های علمی، انتشار منابع علمی مانند مجلات، کتاب ها، استانداردها و سایر فعالیت ها در سطح جهانی شناخته شده و معتبر است.

تاریخچه ASME :

زمان اولیه تاسیس انجمن مهندسین مکانیک آمریکا American Society of Mechanical Engineers به حدود ۱۴۰ سال پیش یعنی سال ۱۸۸۰ بر میگردد. در این سال بنیان گذاران انجمن که از برجسته ترین مهندسان و متفکرین قرن نوزدهم بودند پیشنهاد تشکیل یک انجمن علمی در زمینه علوم مهندسی مکانیک را دادند. این پیشنهاد در پی رشد سریع فناوری و علوم در دنیا صورت گرفت. اولین نشست علمی این انجمن در همان سال با حضور ۲۰ عضو از این انجمن صورت گرفت.

تا سال ۱۹۰۵ این انجمن رویه عادی نشست علمی و بررسی مشکلات این رشته را داشت، اما در این سال در پی فاجعه ترکیدن دیگ بخار در کارخانه ای در ماساچوست که منجر به مرگ و زخمی شدن تعداد بسیاری از کارگران شد این انجمن را واداشت تا با ارائه استانداردهای علمی و فنی در سطح دنیا به این دست اتفاقات خاتمه داده و به نوعی جای خالی یک منبع علمی در این زمینه را احساس نمودند.

ASME اولین استانداردهای بویلر خود را در سال ۱۹۰۸ و اولین استانداردهای دیگ بخار را در سال ۱۹۱۱ به جامعه علمی در سطح دنیا ارائه کردند که با استقبال بی نظیری از سوی جامعه علمی مواجه شدند. بدین ترتیب ASME این روند را ادامه داده و اقدام به تهیه استانداردها و کدهای علمی سایر بخش های مهم مهندسی مکانیک نمودند. این روند تا به حال از سوی این انجمن در سطح دنیا ادامه داشته است. ASME در حال حاضر دارای بیش از ۷۸۰۰۰ عضو در بیش از ۱۴۵ کشور در سطح دنیا است و سالانه بیش از ۴۰ کنفرانس و ۲۰۰ دوره آموزشی فنی برگزار می نماید.

منابع انتشارات ASME:

انتشارات ASME در رشته های متنوع مهندسی مکانیک مانند صنعت هوافضا، مکانیک کاربردی، سیستم های خودرو، مهندسی بیومکانیک، مهندسی پزشکی، مخازن تحت فشار، ساخت و ساز ساختمان، طراحی رایانه ای، صنایع دفاعی، مهندسی طراحی، سیستم های پویا، بسته بندی الکترونیکی، انرژی، مدیریت فناوری مهندسی، مهندسی محیط زیست، مهندسی مایعات،انتقال حرارت، موتورهای احتراق داخلی، فناوری نانو، کنترل صدا و صوت، ارزیابی غیرمخرب، مهندسی هسته ای و بسیاری موارد دیگر اقدام به ارائه اطلاعات به شکل های گوناگون به صورت انلاین به کاربران می نماید.

انواع منابع اطلاعاتی این انجمن عبارتند از:

 1. کتاب ها: انجمن مهندسی مکانیک یکی از ناشران پیشرو در زمینه نشر کتاب های مهندسی مکانیک به شکل تک نگاری ها، آثار مرجع، کتاب های راهنما و کتاب های درسی به شکل چاپی و الکترونیکی است. این انجمن تا به حال بیش از ۴۰۰ عنوان کتاب چاپی و ۲۰۰ عنوان کتاب الکترونیک را منتشر کرده و در دسترس کاربران قرار داده است.
 2. مجلات: مجلات پژوهشی این انجمن یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین مجلات در حوزه مهندسی مکانیک در سطح دنیا هستند. این انجمن سالانه بیش از ۲۰۰۰ مقاله را در ۳۶ عنوان مجله خود منتشر می نماید. این مجلات شامل مقالات تحقیقاتی با بالاترین کیفیت در تمامی زمینه های تخصصی در مهندسی مکانیک است. این مجلات به دو شیوه مبتنی بر اشتراک و دسترسی آزاد ارائه می شوند.
 3. مقالات کنفرانس ها: این مجموعه مجلات شامل مقاله هایی هستند که در کنفرانس های سالانه که از سوی انجمن مهندسی مکانیک برگزار می شود ارائه می شوند. ASME سالانه بین ۲۵ تا ۳۰ کنفرانس تخصصی برگزار کرده که در این کنفرانس ها بالغ بر ۷۰۰۰ مقاله ارائه می شود که طیف وسیعی از موضوعات مهندسی مکانیک و رشته های مرتبط به آن را در بر میگیرد. این مقالات پس از بررسی توسط داوران در ۳۸ مجله ASME به تفکیک موضوع منتشر شده و در دسترس کاربران قرار می گیرند.
 4. استانداردها: شاید بتوان مهمترین منبع اطلاعاتی منتشر شده توسط ASME را استانداردها و کدهای حرفه ای و علمی آن دانست. ASME بیش از ۱۲۵ سال است که استانداردهای حرفه ای خود را در سطح بین المللی منتشر می نماید. این انجمن تا به امروز بیش از ۷۵۰ استاندارد فنی و عملی را تدوین و منتشر کرده است. این استانداردها در طیف گسترده ای از موضوعات مانند فناوری فشار، نیروگاه ها، آسانسورها، تجهیزات ساختمانی، لوله کشی، قطعات هسته ای و بسیاری موارد دیگر ارائه می شوند. دسترسی به تمامی استانداردها تنها به روش خرید امکان پذیر است.

محصولات و خدمات ASME:

انجمن مهندسی مکانیک آمریکا با ارائه خدمات و محصولات ویژه ای به اعضای خود همواره به دنبال بروزرسانی دانش اعضاء خود بوده و با ارتقاء سطح دانش اعضاء کیفیت فعالیت های و خدمات آنان را نیز افزایش می دهد. برخی از مهمترین خدمات ASME عبارتند از:

 1. دوره های آموزشی: ASME با ارائه دوره های آموزشی مجازی و آنلاین خود به همراه برترین اساتید و مربیان مربوط به این حوزه و همچنین برگزاری دوره های آموزشی حضوری و ایجاد شرایط انعطاف پذیر برای آموزش در سطح بین المللی نقش مهمی در ارتقاء دانش اعضاء خود دارد. تمامی اعضاء در هر کجای دنیا می توانند با شرکت در این دوره های آموزشی با علم روز رشته تخصصی خود آشنا شوند.
 2. صدور گواهینامه و اعتبار بین المللی: در دنیای تجارت کنونی در سطح دنیا داشتن کیفیت مهمترین اصل در رشد تجارت بین المللی است. زمانی که اصالت و کیفیت یک کالا توسط یک مرکز معتبر تضمین شده باشد آن کالا می تواند بازاری به گستردگی سطح دنیا داشته باشد. ASME با صدور گواهینامه های بین المللی خود رعایت کامل استانداردها و کیفیت و ایمنی محصول را تضمین کرده و یک مزیت رقابتی ویژه برای صاحبان صنایع به ارمغان می آورد.
 3. رویدادهای علمی: این انجمن با برگزاری رویدادهای علمی بیشماری در طول سال از جمله کنفرانس های علمی، وبینارها، نشست های تخصصی، همایش ها، دوره های آموزشی، شبکه سازی متخصصین و فعالیت های دیگر به گردش اطلاعات علمی در جامعه مهندسی مکانیک در سطح دنیا نقش مهمی ایفا می نماید.

روش دسترسی به منابع انتشارات انجمن مهندسین مکانیک آمریکا:

برای دسترسی به منابع بسیاری از ناشرین بین المللی، ۴ راه اصلی وجود دارد:

 1. منابع اپن اکسس موجود در وب سایت که براحتی برای کاربر قابل دانلود است.
 2. منابع هزینه ای که با استفاده از دسترسی دانشگاهی، موسسه ای که شما در آن تحصیل می کنید، قابل دانلود مستقیم از ناشر است.
 3. منابعی که می توانید بصورت رایگان با استفاده از DOI یا عنوان آن در بخش “ کتابخانه دیجیتال یابش” بصورت رایگان دانلود کنید.
 4. مدارک و مقاله و کتاب هایی که می توانید از طریق “یابش ریکوئست” درخواست موردی ثبت کنید تا همکاران ما با هزینه ای مناسب در اختیار شما قرار دهند.

وب سایت انجمن مهندسین مکانیک آمریکا

ASME

منبع

https://www.asme.org/about-asme

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب:
مطالب مرتبط: