همکار یابش - جباری۱۴۰۲-۰۹-۱۹بازدید ۱۴۳
Posted on

استفاده از چت جی پی تی برای گرفتن بازخورد و بهبود نوشتن مقاله

استفاده از چت جی پی تی برای گرفتن بازخورد و بهبود نوشتن مقاله

تکنولوژی جدید برای کمک به محققان در نگارش مقالات علمی با استفاده از GPT-4

 

خیلی مواقع نویسندگان مقالات دوست دارند که بتوانند قبل از ارسال گزارش پژوهشی به یک مجله یا کنفرانس معتبر یک داور کمک کنند تا فرصت استفاده از داوران اصلی از بین‌نرود، طبق خبر، محققان دانشگاه استنفورد از چت جی بی تی برای اینکار بهره گرفتند.

محققان با استفاده از GPT-4 برای تولید بازخورد در مورد دست‌نوشته‌های علمی، ابزاری ساختند که امیدوارند به دیگر محققان کمک کند تا پیش‌نویس‌های خود را صیقل دهند و تقویت کنند
تحقیقات علمی با مشکل کمبود داوران واجد شرایط مواجه است. گاهی اوقات داوران کافی وجود ندارند و ممکن است بازخورد آنها کلی باشد و به مشکلات فنی عمیق‌تر مقاله اشاره نکند. GPT-4 نیز تمایل دارد فقط بر جنبه‌های محدودی از بازخورد علمی تمرکز کند (مثلاً “آزمایش‌ها را روی مجموعه داده‌های بیشتر اضافه کنید”) و در ارائه بینش‌های عمیق در مورد روش‌های نویسندگان کوتاهی می‌کند.

زو با دقت تاکید کرد که تیم پیشنهاد نمی‌کند که GPT-4 جایگزین مرور انسانی در فرآیند بررسی همتا شود. او تأکید می‌کند که بررسی تخصصی انسان «بنیاد علم دقیق است و باید به همین صورت ادامه یابد».

زو در پایان می‌گوید: «اما ما معتقدیم که بازخورد مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند به محققان در مراحل اولیه نگارش مقاله آنها کمک کند، به خصوص با توجه به چالش‌های روزافزون دریافت بازخورد تخصصی به موقع درباره پیش‌نویس‌ها. از این نظر، ما فکر می‌کنیم GPT-4 و بازخورد انسانی به خوبی یکدیگر را کامل می‌کنند»

 

منبع: https://hai.stanford.edu/news/researchers-use-gpt-4-generate-feedback-scientific-manuscripts

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *