پایگاه اطلاعاتی بی ام جی پرکتیس

همکار یابش - مثنوی۱۴۰۰-۰۱-۲۳بازدید ۱۸۴۱
Posted on

پایگاه اطلاعاتی بی ام جی پرکتیس

معرفی پایگاه اطلاعاتی و اپلیکیشن پزشکی بی ام جی بست پرکتیس BMJ Best practice

بی ام جی بست پرکتیس چیست؟ BMJ Best Practice

بی ام جی بست پرکتیس یک پایگاه اطلاعاتی و اپلیکیشن پزشکی است که یکی از محصولات انتشارات بین المللی BMJ بوده و دسترسی کاربران را با سرعت و دقت به آخرین اطلاعات پزشکی و درمانی مبتنی بر شواهد امکان پذیر می سازد. این اپلیکیشن پزشکی با ارائه راهنمایی های گام به گام خود امکان تشخیص، درمان، پیشگیری و مراقبت بیماری را برای پزشکان فراهم می آورد. تیم تخصصی این اپلیکیشن برای ارائه هر مطلب علمی و راهنمایی های مبتنی بر شواهد خود تمامی برررسی ها و شرایط درمان و بیمار را در نظر گرفته تا معتبرترین راهنماهای ممکن را ارائه دهند. تیم تخصصی بی ام جی بست پرکتیس متشکل از ۱۶۰۰ نویسنده و پزشک متخصص و ۲۵۰۰ داور تخصصی است که تمامی محتوای موجود را به دقت مورد بررسی قرار می دهند.

تاریخچه بی ام بست پرکتیس:

انتشارات بین المللی BMJ فعالیت های علمی خود را از سال ۱۸۴۰ در زمینه تهیه و نشر متون علمی و پزشکی آغاز کرد. این انتشارات محصولات متعددی دارد که یک نمونه از آنها اپلیکیشن BMJ Best Practice است. این اپلیکیشن پزشکی به عنوان یک ابزار پشتیبانی در زمینه تصمیم گیری درمان است که اطلاعات جامع و قابل اعتمادی را به پزشکان، بیماران و پرستاران عرضه می نماید.

پایگاه اطلاعاتی بی ام جی بست پرکتیس از سال ۲۰۰۹ فعالیت خود را آغاز کرد و همواره در جهت تکمیل خدمات و اطلاعات خود گام برداشت. در سال ۲۰۱۰ به نظور افزایش دسترس پذیری کاربران به اطلاعات انتشارات بی ام جی اپلیکیشن بی ام جی بست پرکتیس را راه اندازی کرده و تا سال ۲۰۱۷ به همان شیوه اولیه در دسترس کاربران قرار داد. در سال ۲۰۱۸ اپلیکیشن مجددا طراحی شد و نواقص آن برطرف شده و تعداد ویدئوهای آموزشی آن افزایش یافت.

در سال ۲۰۲۰ بخش بیماری های پیشرفته این اپلیکیشن راه اندازی شد و به پزشکان این امکان را می داد تا درمان بیمارانی را که به طور همزمان چند بیماری را دارند مورد بررسی قرار دهند. در سال ۲۰۲۲ مجددا الگوریتم اپلیکیشن تغییر کرده و رابط کاربری آن بهبود یافت تا دسترسی به اطلاعات با سرعت بیشتری انجام بگیرد. این اپلیکیشن همواره یکی از منابع اطلاعاتی معتبر و مقرون به صرفه است که با ارائه اطلاعات مبتنی بر شواهد خود امکان دسترسی به اطلاعات درمانی را برای متخصصان فراهم می آورد.

بی ام چی بست پرکتیس به چه کسانی کمک می کند؟

کاربران این اپلیکیشن به طور ویژه تمامی افراد، سازمان ها و موسساتی هستند که به صورت مستقیم با حوزه پزشکی و سلامت در ارتباط بوده و به دنبال بهتر شدن شرایط درمانی و سلامت جامعه هستند. کاربران BMJ Best Practice عبارتند از:

 1. پزشکان: اپلیکیشن بی ام جی بست پرکتیس با ارائه اطلاعات مبتنی بر شواهد و روش های درمانی گام به گام در زمینه تشخیص و درمان بیماری یکی از نیازهای اساسی پزشکان است.
 2. پرستاران و امدادگران: یکی از قابل اعتمادترین منابع علمی در زمینه مراقبت از بیماران این اپلیکیشن است. بی ام جی بست پرکتیس با ارائه بروشور درمانی برای هر بیماری راهنمای معتبری برای پرستاران و امدادگران است.
 3. دانشجویان: یک منبع علمی قابل اعتماد که به دانشجویان پزشکی کمک می کند تا همواره به جدیدترین اطلاعات در زمینه روش های درمانی در سطح دنیا دسترسی داشته و تجربه بالینی خود را افزایش دهند.
 4. داروسازان: این دسته از کاربران می توانند با مراجعه به این اپلیکیشن الگوریتم درمانی هر دارو را یافته و نحوه تجویز آن را برای هر بیماری و زیرگروه های آن به صورت مجزا مورد بررسی قرار دهند.
 5. کتابداران: بی ام جی بست پرکتیس با ارائه اطلاعات مبتنی بر شواهد به کتابداران می تواند آنها را در زمینه دسترسی به آخرین اطلاعات درمانی در سطح دنیا، حمایت از درمان مبتنی بر شواهد، بهبود سواد اطلاعاتی مراجعه کنندگان، تسهیل آموزش و ترویج آموزش به بیماران یاری برساند.
 6. دانشکده های پزشکی: موسسات و دانشگاه های علوم پزشکی می توانند با ایجاد دسترسی دانشجویان خود به این اپلیکیشن امکان آموزش مداوم و آنلاین و آفلاین را برای دانشجویان خود فراهم آورده تا آنها همیشه به منابع درسی و آموزشی خود دسترسی داشته باشند.
 7. بیمارستان ها: مراکز درمانی می توانند با ایجاد دسترسی پزشکان به بی ام جی بست پرکتیس دسترسی به آخرین اطلاعات درمانی و بالینی را برای آنها فراهم آورده تا بتوانند تصمیمات درمانی سریع تر و دقیق تری بگیرند.
 8. مراقبت های اولیه: این اپلیکیشن با ارائه بیش از ۴۰۰ جزوه آموزشی امکان آموزش و نحوه مراقبت های اولیه در زمینه هر بیماری را برای بیماران فراهم آورده است.
 9. مراکز بهداشتی: در این مراکز با ایجاد پرونده سلامت برای مراجعه کنندگان خود می توانند امکان دسترسی به اطلاعات پزشکی جامع هر بیمار را فراهم آورده تا درمان بیماران در شرایط خاص به سرعت انجام گیرد.

ابزارهای بی ام جی بست پرکتیس:

 1. Evidence Based Medicine (EBM) Toolkit: یک جعبه ابزار پزشکی مبتنی بر شواهد که به پزشکان می آموزد شرایط بیمار را چگونه ارزیابی کنند، نتایج را تا چه حد می توانند تعمیم دهند و عملکرد بالینی روش های درمانی چگونه است.
 2. Treatment algorithms: الگوریتم های درمانی، راهنمایی های سریع مبتنی بر شواهدی هستند که توصیه های درمانی را برای گروه های بیماران خاص ارائه می دهند.
 3. Cochrane Clinical Answers: این ابزار با ایجاد شرایط پرسش و پاسخ پزشکی و نمایش اطلاعات مبتنی بر شواهد به صورت اعداد، گراف های جمعیتی، مداخله ای و مقایسه ای نتایج، اطمینان از روش درمانی ارائه شده را برای پزشکان فراهم می آورد.
 4. Comorbidities Manager : این ابزار به بیمارستان ها کمک می کند تا با توجه به نوع درمان هزینه ها را بررسی کرده و از درمان های غیر ضروری اجتناب کرده و مدت بستری بیماران را کاهش دهند.

ویژگی های بی ام جی بست پرکتیس:

 1. ارزیابی روش درمانی: با ارائه اطلاعاتی مانند علائم خاص بیماری، بررسی نتایج آزمایش ها و ارائه روندهای درمانی در عرض چند ثانیه یک لیست کوتاه برای درمان ارائه می دهد.
 2. بررسی شرایط: با ارائه یک نمای کلی از جنبه های نظری و درمانی بیماری یک اطلاعات جامع و کوتاه را در شرایط خاص ارائه می دهد.
 3. دستورالعمل های تشخیصی و درمانی: این اپلیکیشن شامل فهرستی از روش های درمانی است که بر اساس مناطق جغرافیایی گوناگون گروه بندی شده اند.
 4. گزارش های موردی: با ارائه مجموعه ای از گزارشها بیماری های نادر و شرایط غیرعادی را پوشش داده و امکان دسترسی سریع به اطلاعات درمانی را از منابع اطلاعاتی معتبر فراهم می سازد.
 5. رتبه بندی روش های درمانی: پزشکان در زمان استفاده از اپلیکیشن با ارائه امتیاز به روش های درمانی ارائه شده، روش های را رتبه بندی کرده و مواردی که دارای بالاترین امتیاز باشند در صدر روش های درمانی قرار می گیرند.
 6. ماشین حساب پزشکی: این اپلیکیشن دارای بیش از ۲۵۰ فرمول پزشکی است که به شناسایی، تشخیص و درمان طیف وسیعی از بیماری ها کمک می کند.
 7. جدول شواهد: این ابزار در اپلیکیشن امکان دسترسی به مراحل درمانی مبتنی بر شواهد را ممکن ساخته و به سوالات کاربر پاسخ می دهد.
 8. هشدارهای بروزرسانی: اپلیکیشن به صورت خودکار متون و روش ها را بروزرسانی کرده و آنها را به صورت پیام به کاربران نشان می دهد.
 9. مرجع های پزشکی: در این اپلیکیشن بیش از ۶۵۰۰۰ مرجع علمی به صورت پاپ آپ در متون قرار دارد.
 10. ویدئوهای آموزشی: بی ام جی بست پرکتیس دارای بیش از ۵۵ ویدئوی آموزشی در زمینه مراقبت های اولیه مانند نحوه نصب ماسک اکسیژن، نحوه نوار قلب گرفتن، اندیکاسیون و سایر موارد است.
 11. جزوه های آموزشی بیماران: این اپلیکیشن بیش از ۵۰۰ جزوه مخصوص بیماران دارد که در آنها خلاصه هایی به زبان ساده در زمینه بیماری، نوع درمان و روند آن وجود دارد تا بیماران بتوانند آگاهانه تر در زمینه درمان خود تصمیم بگیرند.
 12. فرمول های دارویی: اپلیکیشن با ارائه فرمول های دارویی نظیر فرمولاسیون ساخت آنها، عوارض جانبی و موارد منع مصرف دسترسی به اطلاعات حیاتر در زمینه تجویز دارو را فراهم می آورند.

روش های دسترسی به بی ام جی بست پرکتیس:

 1. استفاده از دسترسی های دانشگاهی و موسسات پژوهشی دارای دسترسی به بی ام جی بست پرکتیس که با مراجعه به کتابخانه محل تحصیل امکان پذیر است.
 2. خرید اکانت اختصاصی از وب سایت اصلی بی ام جی بست پرکتیس به صورت دلاری
 3. خرید اکانت اختصاصی از شرکت های داخلی مانند یابش که دسترسی مستقیم به بی ام جی بست پرکتیس را امکان پذیر می سازد.

 

 

اپلیکیشن های موبایلی بی ام جی پرکتیس

 

 

 

وب سایت اصلی

BMJ best practice

 

منبع

https://bestpractice.bmj.com/info

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب:
مطالب مرتبط: