پایگاه اطلاعاتی بی ام جی لرنینگ

همکار یابش - مثنوی۱۴۰۰-۰۱-۲۳بازدید ۱۶۳۷
Posted on

پایگاه اطلاعاتی بی ام جی لرنینگ

معرفی پایگاه اطلاعاتی پزشکی بی ام جی لرنینگ BMJ Learning

بی ام جی لرنینیگ چیست؟

بی ام جی لرنینیگ یک پایگاه اطلاعاتی و آموزشی در حوزه علوم پزشکی است و از محصولات انتشارات بین المللی BMJ محسوب می شود. آموزش مداوم پزشکی با کیفیت بالا برای پزشکان و متخصصان مراقبت های بهداشتی از اهداف بی ام جی لرنینگ است. این پایگاه اطلاعاتی با ارائه متون، مقالات، ویدئوهای آموزشی، تصاویر پزشکی، دوره های آموزشی آنلاین و سایر منابع اطلاعاتی در جهت بروز نگه داشتن دانش پزشکی کاربران خود فعالیت می نماید. این پایگاه اطلاعاتی یک روش سریع، دقیق، معتبر و کارآمد برای یادگیری در زمینه علوم پزشکی است.

تاریخچه بی ام جی لرنینگ:

انتشارات بین المللی BMJ فعالیت های علمی خود را از سال ۱۸۴۰ در زمینه تهیه و نشر متون علمی و پزشکی آغاز کرد. این انتشارات محصولات متعددی دارد که یک نمونه از آنها پایگاه اطلاعاتی BMJ Learning  است. این پایگاه اطلاعاتی در زمینه آموزش مداوم و معتبر دانش پزشکی به پزشکان و متخصصان فعالیت دارد. بی ام جی لرنینگ اولین تجربه گروه انتشارات بی ام جی در زمینه آموزش آنلاین است که از سال ۲۰۰۳ فعالیت خود را آغاز کرده است.

بی ام جی لرنینگ در ابتدا به عنوان یک سرویس اطلاعاتی برای آموزش پزشکان عمومی راه اندازی شد، تا پزشکان بتوانند به وسیله آن به منابع اطلاعاتی معتبر و مبتنی بر شواهد در جهت بالا بردن سطح دانش خود دسترسی داشته باشند. این پایگاه اطلاعاتی محتوای اطلاعات خود را بر اساس شاخص ها و استانداردهای ارائه شده در انجمن پزشکی انگلستان ارائه می دهد و همواره بر اعتبار و کیفیت منابع اطلاعاتی خود تاکید دارد.

این پایگاه اطلاعاتی تا به حال بیش از ۱ میلیون کاربر داشته که از منابع اطلاعاتی آن به منظور افزایش سطح دانش خود بهره می برند. بیش از ۹۰۰ هزار دوره آموزشی مبتنی بر شواهد در این پایگاه اطلاعاتی وجود دارد که به صورت مداوم بروزرسانی شده و برخی از آنها نیز به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار دارند. تمامی دوره های آموزشی ارائه شده در بی ام جی لرنینگ توسط نهادهای حرفه ای معتبر و شناخته شده در زمینه علوم پزشکی ارائه شده اند. تا به امروز این پایگاه در بیش از ۱۲۳ کشور در سطح دنیا مورد استفاده قرار میگیرد.

 

پوشش موضوعی بی ام جی لرنینگ:

این پایگاه اطلاعاتی تنها به ارائه منابع آموزشی و اطلاعاتی در زمینه علوم پزشکی می پردازد. دسته بندی علو ارائه شده در این پایگاه بر اساس تخصص های پزشکی است که هر کدام از آنها دارای زیرمجموعه های خود هستند. به این ترتیب هر یک از پزشکان با مراجعه به بخش تخصص خود می تواند به منابع اطلاعاتی و آموزشی مورد نیاز خود دست یابد. تخصص های موجود در بی ا جی لرنینگ عبارتند از:

قلب و عروق، مهارت های بالینی، پوست، دیابت، غدد درون ریز، گوارش، سلامت روان، اورتوپد، عصب شناسی، اطفال، مهارت های حرفه ای بهداشت، تنفس، گوش و حلق و بینی، زنان و زایمان، آلرژی، اورژانس، سالمندان، هماتولوژی، بیماری های عفونی، آنکولوژی، چشم پزشکی، جراحی، سلامت عمومی

کاربران بی ام جی لرنینگ:

به طور کلی جامعه پزشکی که به صورت مداوم در زمینه درمان و سلامت افراد جامعه مشغول به فعالیت هستند کاربران بی ام جی لرنینگ را تشکیل می دهند. کاربران این پایگاه اطلاعاتی پزشکان عمومی، دانشجویان پزشکی، متخصصان، پزشکان بیمارستان ها، پرستاران، کارآموزان پزشکی، متخصصان مراقبت های بهداشتی، امدادگران، دستیاران پزشکان و سایر افراد مرتبط با این حوزه هستند.

ماژول های بی ام جی لرنینگ:

پایگاه اطلاعاتی بی ام جی لرنینگ دارای ماژول های آموزشی است که به صورت مجموعه ای از ویدئوهای آموزشی، پوسترها، دوره های آنلاین و متون آموزشی ارائه می شوند. این ماژول های آموزشی به صورت تعاملی با هدف ارتقاء سطح دانش پزشکان و سایر کاربران ارائه می شوند و کاربران می توانند با گذراندن دوره های آموزشی مربوط به تخصص خود و یادگیری ماژول های مرتبط و  پشت سر گذاشتن آزمون آن با موفقیت گواهی های آموزشی خود را دریافت نمایند. ماژول های آموزشی بی ام جی لرنینگ به دو  صورت ماژول مبتنی بر اشتراک و  ماژول رایگان ارائه می شوند.

 

پوستر آموزشی بی ام جی لرنینگ

روش های دسترسی به بی ام جی لرنینگ:

  1. استفاده از دسترسی های دانشگاهی و موسسات پژوهشی دارای دسترسی به بی ام جی لرنینگ که با مراجعه به کتابخانه محل تحصیل امکان پذیر است.
  2. خرید اکانت اختصاصی از وب سایت اصلی بی ام جی لرنینگ به صورت دلاری
  3. خرید اکانت اختصاصی از شرکت های داخلی مانند یابش که دسترسی مستقیم به بی ام جی لرنینگ را امکان پذیر می سازد.

وب سایت اصلی

Learning BMJ

 

منبع

https://intercom.help/bmj-learning

https://www.ncbi.nlm.nih.gov

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب:
مطالب مرتبط: