انتشارات دانشگاه کالیفرنیا

همکار یابش - مثنوی۱۴۰۰-۱۲-۱۴بازدید ۷۴۴
Posted on

انتشارات دانشگاه کالیفرنیا

معرفی انتشارات دانشگاه کالیفرنیا UC Press

انتشارات دانشگاه کالیفرنیا چیست؟

UC Press یک ناشر دانشگاهی وابسته به دانشگاه کالیفرنیا است که از زمان تاسیس این دانشگاه به عنوان بازوی انتشاراتی آن به صورت مداوم مشغول فعالیت است. این ناشر ابتدا به منظور انتشار تک نگاری های حاصل از تحقیق و پژوهش اعضای علمی و اساتید دانشگاه خود شروع به کار کرد ولی پس از مدتی فعالیت خود را گسترش داده و هم اکنون کتاب ها و مجلات علمی را در سطح بین المللی منتشر می نماید.

تاریخچه انتشارات دانشگاه کالیفرنیا:

UC Press در سال ۱۸۹۳ به عنوان یک ناشر متوسط و به منظور انتشار نتایج تحقیقات اساتید دانشگاه کالیفرنیا شروع به فعالیت نمود. پس از چند دهه فعالیت در سال ۱۹۵۰ این ناشر به عنوان یک ناشر بین المللی دانشگاهی شناخته شد و یکی از شش ناشر برتر ایالت متحده آمریکا معرفی شد.

این ناشر به عنوان بازوی انتشارات دانشگاه کالیفرنیا محسوب شده و یک سوم نویسندگان آن از اعضای هیئت علمی همین دانشگاه هستند. دفتر مرکزی این ناشر در برکلی کالیفرنیا واقع شده و نمایندگی هایی در نیویورک، لندن، استرالیا، آمریکای لاتین و سایر کشورها دارد. این ناشر برای بیش از ۱۲۵ سال به عنوان پلی بین جهان دانشگاهی و خوانندگان در سطح جهان عمل کرده و این دو گروه را به یکدیگر متصل می نماید.

پوشش موضوعی انتشارات دانشگاه کالیفرنیا:

این انتشارات با نشر کتاب ها و مجلات علمی در حوزه هایی همچون علوم طبیعی، علوم انسانی، علوم اجتماعی و هنر مشغول به فعالیت است. عمده موضوعات تحت پوشش این انتشارات شامل علوم زیستی، بهداشت عمومی، ادبیات، فیلم و رسانه، مذهب و جامعه شناسی، معماری، مطالعات منطقه ای، تاریخ، جرم شناسی و عدالت کیفری، مطالعات مواد غذایی، قانون، ادبیات، سیاست، روانشناسی، دین شناسی،  است. منابع اطلاعاتی منتشر شده توسط UC Press در سطح جهانی منتشر شده و به صورت اشتراکی و دسترسی آزاد در دسترس کاربران قرار می گیرد.

منابع انتشارات دانشگاه کالیفرنیا:

منابع منتشر شده توسط این ناشر به دو دسته کلی کتاب ها و مجلات علمی تقسیم می شوند که عبارتند از:

  1. کتاب ها: کتاب های منتشر شده توسط UC Press همواره جزء برترین کتاب های علمی در سطح دنیا بوده و محتوای آنها حاوی مسائل جدید در دنیای علم هستند. این ناشر سالانه بیش از ۲۵۰ عنوان کتاب را به صورت چاپی و الکترونیکی منتشر می کند که تا به حال تعداد کتاب های منتشر شده آن به بیش از ۴۰۰۰ عنوان در موضوعات ذکر شده می رسد.
  2. مجلات: مجلات این ناشر نیز در موضوعات ذکر شده به صورت مداوم و با بالاترین استانداردهای علمی موجود در سطح دنیا منتشر می شوند. در حال حاضر بیش از ۴۶ عنوان مجله توسط UC Press منتشر می شود که هر کدام از این مجلات شامل ده ها مقاله و در مجموع شامل صدها مقاله علمی در طول سال هستند.

روش دسترسی به منابع انتشارت دانشگاه کالیفرنیا:

برای دسترسی به منابع بسیاری از ناشرین بین المللی، ۴ راه اصلی وجود دارد:

  1. منابع اپن اکسس موجود در وب سایت که براحتی برای کاربر قابل دانلود است.
  2. منابع هزینه ای که با استفاده از دسترسی دانشگاهی، موسسه ای که شما در آن تحصیل می کنید، قابل دانلود مستقیم از ناشر است.
  3. منابعی که می توانید بصورت رایگان با استفاده از DOI یا عنوان آن در بخش “ کتابخانه دیجیتال یابش” بصورت رایگان دانلود کنید.
  4. مدارک و مقاله و کتاب هایی که می توانید از طریق “یابش ریکوئست” درخواست موردی ثبت کنید تا همکاران ما با هزینه ای مناسب در اختیار شما قرار دهند.

وب سایت انتشارات دانشگاه کالیفرنیا

UC Press

منبع

https://www.ucpress.edu/about

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب: