خدمات یابش برای سازمان های تجاری و کسب و کارها

خدمات یابش برای سازمان ها و شرکت های خصوصی، استارت آپ ها، واحدهای تحقیق و توسعه و صنایع

در حال حاضر بر خلاف گذشته اطلاعات یکی از مهمترین ارکان رشد، توسعه و پیشرفت هر کشور است. این مسئله به این معنی است که در زمان های گذشته داشتن مواد معدنی، موقعیت جغرافیایی، نیروی انسانی و بسیاری از این موارد به عنوان مولفه های قدرت در یک کشور محسوب می شدند در حال حاضر این معیارها اندکی تغییر یافته و داشتن اطلاعات علمی، تجاری و صنعتی است که می تواند به عنوان نیروی محرکه در هر کشور منجر به تولید و درآمدزایی شود. در جهان امروز هر کشوری که بیشترین میزان اطلاعات و تکنولوژی را دارد قدرت بالاتری در زمینه اقتصادی را دارا است.

شرکت های خصوصی و استارت آپ ها و همچنین واحدهای تحقیق و توسعه در صنایع کوچک و بزرگ در هر کشور یکی از مهمترین ارکان رشد اقتصادی محسوب می شوند. این واحدها با تبدیل اطلاعات و دانش به تکنولوژی و بهره گیری از آنها در صنایع تولیدی نقشی مهمی را در عرصه های اقتصادی و فنی در هر کشور با خود به همراه دارند. کشور ما نیز از این مسئله مستثنی نبوده و پژوهشگران جوان و نخبگان علمی و صنعتی در این واحدها مشغول به کار و فعالیت و نوآوری هستند.

حال این پرسش مطرح می شود که در صورتی که مهمترین پیش نیاز فناوری و نوآوری در این واحدها اطلاعات است این افراد چگونه باید به اطلاعات مهم و بروز و همگام با رشد در سطح دنیا دست پیدا کنند. واحدهای تحقیق و توسعه در سازمان ها و صنایع کوچک و بزرگ مهمترین بخش این مراکز هستند که با تحقیقات مداوم خود و تبدیل اطلاعات به تکنولوژی و دانش های مورد نیاز می توانند ضمانتی بر ادامه فعالیت آنها باشند. اما تا زمانی که اطلاعاتی مفید در دسترس نباشد این واحدها چگونه می توانند به فعالیت خود ادامه دهند؟

بر این اساس دستیابی به اطلاعات پیش نیاز کلیه فعالیت های فوق است و تا زمانی که اطلاعات و داده های علمی در دسترس پژوهشگران و نخبگان نباشد نتیجه موثری نیز از فعالیت های آنها به دست نخواهد آمد. در این زمینه مجموعه علمی و تخصصی یابش خدمات ویژه ای برای این واحدها ارائه می دهد. این مجموعه حرفه ای خدماتی اعم از دسترسی به ۶۰ میلیون مقاله ی رایگان در بخش خدمات تامین منابع ، خدمات تأمین کتاب دیجیتال لاتین شامل ۱۳ میلیون کتاب الکترونیکی که ۵۰۰ هزار عنوان آن رایگان در اختیار کتابخانه های تخصصی قرار می گیرد، اشتراک ژورنال های روز دنیا شامل سالیانه ۵۰۰ عنوان اشتراک ژورنال در بخش کتابخانه دیجیتال یابش، ارائه استانداردهای صنعتی و فنی بین المللی ویژه صنایع کوچک و بزرگ و کلیه واحدهای تولیدی و استارت آپی، پایان نامه های صنعتی و فنی لاتین، گزارش های تحقیقات بازار که شامل انواع گزارش های علمی، تجاری، صنعتی و فنی بوده و راهنمای بسیار جامعی برای این گونه واحدها در زمینه رشد و توسعه و پیشرفت هستند، گزارش آزمایش های علمی و بسیاری از منابع دیگر را در اختیار این واحدهای تحقیقاتی قرار  می دهد. همچنین با ارائه داده های علمی پژوهشی مورد نیاز محققان نیز خدمات ویژه ای در زمینه دستیابی به اطلاعات در اختیار آنها قرار می دهد.

 مجموعه یابش در زمینه های دیگری نیز آماده ارائه خدمات به واحدهای تحقیقاتی است. خدماتی از قبیل  آموزش های حرفه ای در بخش مدرسه ی سوادهای نوظهور به منظور ارتقاء مهارت های حرفه ای محققان مانند چگونگی دریافت اطلاعات از پایگاه ها، سواد اطلاعاتی و تعداد زیادی از این دست آموزش ها را نیز در اختیار کاربران خود قرار می دهد. از دیگر فعالیت های حرفه ای مجموعه یابش می توان به مجله ی کلاس آپ، خدمات استخراج داده توسط تیم حرفه ای نگاشت، دستیاری پژوهشگران و اساتید در شبکه های اجتماعی مطرح در سطح دنیا به منظور انتشار پژوهش های افراد در این شبکه های حرفه ای نیز اشاره نمود.

یابش در زمینه دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز در دنیا یک همراه حرفه ای است

 

تأمین منابع

داده ها و علم سنجی

خدمات آموزشی و ترویجی

دسترسی رایگان