همکار یابش - زنگنه۱۴۰۲-۱۲-۰۱بازدید ۱۴۴
Posted on

“تازه چه خبر!” آپتودیت

آپتودیت UpToDate مدتی است که بخشی را به نام «What’s New»  یا ” تازه چه خبر!” به خدمات و سایت خود اضافه کرده است. این بخش پیشرفتهای روز رشته ها و تخصص های مختلف پزشکی را به همراه مستندات علمی به شکل خلاصه ارائه می کند. اطلاعاتی که در بخش “تازه چه خبر؟” ارائه می­ شود، خلاصه محدودی از اطلاعات تشخیص، درمان و یا دارو است.  توجه داشته باشید که این اطلاعات جامع نیست و باید به عنوان ابزاری برای کمک به کاربر در درک و یا ارزیابی گزینه­ های تشخیصی و درمانی بالقوه استفاده شود و شامل تمام اطلاعات در مورد شرایط، درمان­ ها، داروها، عوارض جانبی، یا خطراتی که ممکن است برای یک بیمار خاص بوجود آید، نمی­ شود. ملاک این است که توصیه پزشکی، تشخیص یا درمان ارائه شده در این بخش بر اساس معاینه ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی(پزشک یا متخصص) و ارزیابی شرایط خاص و منحصر به فرد بیمار باشد. بیماران باید برای اطلاعات کامل در مورد سلامتی، سؤالات پزشکی و گزینه های درمانی، از جمله خطرات یا مزایای استفاده از داروها، با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی(پزشک یا متخصص) صحبت کنند. این اطلاعات هیچ درمان یا دارویی را به عنوان دارویی ایمن، موثر یا تایید شده برای درمان یک بیماری خاص تایید نمی کند. آپتودیت و شرکت های وابسته به آن هرگونه ضمانت یا مسئولیت مربوط به این اطلاعات یا استفاده از آن را سلب می کنند. شرایط استفاده از این اطلاعات برای شخص، سازمان و … را در توافق نامه آپتودیت برای استفاده از بخش ” تازه چه خبر “ را بخوانید.

 “بروزرسانی‌های تغییرات کاری“(بروز رسانی بروزرسانی ها!)-که منعکس‌کننده تغییرات مهم در آپتودیت در سال گذشته است- به‌صورت زمانی ارائه شده‌اند و در بررسی‌های موضوعی شناسایی‌شده با جزئیات بیشتر مورد بحث قرار می­گیرند. آپتودیت تا کنون ۲۷ بروز رسانی را در حوزه های مختلف به شرح ذیل منتشر کرده است:

آلرژی و ایمونولوژی، بیهوشی، پزشکی قلب و عروق، درماتولوژی، درمان دارویی، طب اورژانس، غدد درون ریز و دیابت، پزشکی خانواده،  گوارش و کبد، سالمندان، هماتولوژی، پزشکی بیمارستانی، بیماریهای عفونی، نفرولوژی و فشار خون بالا، عصب شناسی، زنان و زایمان، انکولوژی، مراقبت تسکینی، طب اطفال، مراقبت­های اولیه، روانپزشکی، پزشکی ریه و مراقبت­های ویژه، روماتولوژی، داروهای خواب، پزشکی ورزشی، جراحی، و یک بخش با نام “بروز رسانی تغییرات کار” اضافه شده که محتواهای بالینی را بروز می کند. یک خبرنامه بالینی  نیز دو هفته یکبار به صندوق ورودی پیام های شما ارسال می شود.

برای اینکه وقایع و بروز رسانی های جدید را ببینید، یک تخصص یا حوزه را انتخاب و آن را کلیک کنید. وقایع تا شش ماه گذشته قابل مشاهده و بررسی است. رئوس مطالب در سمت چپ صفحه و به صورت ترتیب الفبایی قرار گرفته است. محتواها کوتاه و در حد یک یا دو پاراگراف خلاصه ای از اطلاعات بروز رشته را نشان می دهد. اگر به موضوعی علاقه دارید و قبلا آن را نشانه گذاری کرده اید، اگر اخیرا در آن حوزه تغییراتی رخ داده باشد با یک نقطه کوچک نارنجی به شما نشان داده خواهد شد.

آپتودیت یک منبع پشتیبانی بالینی مبتنی بر شواهد است که در سراسر جهان توسط پزشکان مراقبت های بهداشتی برای تصمیم گیری در مراقبت های بالینی استفاده می شود. اطلاعات خلاصه “What’s New” “تازه چه خبر!” برای همه متخصصان پزشکی رایگان است. برای دسترسی به محتوای کامل و فعلی “What’s New” “تازه چه خبر!” یا مشترک شدن برای دسترسی کامل به محتوا، به http://www.uptodate.com بروید و بخش “تازه چه خبر!” آپتودیت را ببینید.

 

 

در دنیایی که شاهد رشد شتابان و لحظه ای فناوری ها و علوم مختلف هستیم و آگاهی به موقع از اطلاعات یک بُرد واقعی است، سعی کنید همیشه بروز باشید. برای خرید اکانت دسترسی آپتودیت از یابش اینجا را ببینید.

منبع:

https://www.uptodate.com/contents/table-of-contents/whats-new

این پست چقدر برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵٫ تعداد امتیاز: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

اشتراک گذاری این مطلب:
مطالب مرتبط:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *