معرفی آپتودیت – اکانت اختصاصی – Uptodate

معرفی UpToDate

UpToDate منبع اطلاعاتی الکترونیکی است که بر روی وب و در قالب لوح فشرده منتشر می‌شود و اطلاعاتی تفصیلی را درباره‌ی مراقبت از بیمار و موارد بالینی (علائم بالینی، روش‌های آزمایشگاهی و تشخیص و درمان بیماری‌ها) ارائه می‌دهد که برای پزشکان و بیماران کاربرد دارد. هر ساله بیش از ۸۰ میلیون مورد مربوط به بیماران توسط تیم هوای تحقیقاتی Up To Date مورد پژوهش و بررسی قرار می‌گیرد و اطلاعات روزآمد می‌گردد.

  1. اطلاعات موجود در این پایگاه مبتنی بر شواهد بالینی می‌باشد، به طور مداوم روزآمدسازی می‌شود و اطلاعات از بالاترین هرم سطوح شواهد پزشکی استخراج می‌شود.
  2. پایگاه Up To Date خلاصه و چکیده‌ای از جدیدترین مطالعات مبتنی بر شواهد را ارائه می‌دهد. در این پایگاه هدف دسترسی به متن کامل مقالات نیست بلکه متخصصین موضوعی تحقیقات جدید را مطالعه نموده و چکیده‌ای از آن را در پایگاه جهت دسترسی پزشکان و پیراپزشکان قرار داده‌اند. بنابراین پزشکان بدون اینکه زمان زیادی برای مطالعه صرف کنند می‌توانند به جدیدترین اطلاعات بالینی دسترسی داشته باشند.
  3. متخصصین موضوعی این پایگاه مقالات سطوح بالای شواهد پزشکی از جمله مقولات مروری ساختارمند مطالعات کوهورت و کارآزمایی‌های بالینی را مورد بررسی قرار داده و بهترین شواهد و جدید‌ترین اطلاعات را استخراج کرده و جهت استفاده پزشکان در اختیار قرار می‌دهند. بنابراین در این پایگاه هدف جستجوی متن کامل یک مقاله نیست با توجه به اینکه پزشکان وقت کمی برای مطالعه همه تحقیقات بالینی را ندارند، می‌توانند بر حسب نیاز اطلاعاتی در کوتاه‌ترین زمان، بهترین و جدیدترین اطلاعات را به صورت خلاصه و چکیده‌ای از تعداد زیادی مطالعات بالینی که توسط متخصصین موضوعی پایگاه استخراج شده‌اند، را استفاده نمایند.

آپتودیت یک مرجع مبتنی بر شواهد (evidence-based) است که هنگام درمان بیمار، در تصمیم‌گیری درست به پزشکان کمک می‌کند. این مرجع ارزشمند که کار نگارش آن را پزشکان برعهده داشته‌اند، دربردارنده آخرین اطلاعات پزشکی و دارویی است. این اطلاعات طی یک فرآیند بسیار دقیق با همکاری بیش از ۶۵۰۰ پزشک مشهور بین‌المللی جمع‌آوری و پس از بازبینی توسط پزشکان و ویراستاران مطرح عرضه می‌شود. هدف از عرضه این مرجع دسترسی پزشکان و داروسازان به جدیدترین و معتبرترین اطلاعات پزشکی و دارویی است. با تهیه آپتودیت، این اطلاعات در قالب توصیه‌هایی مبتنی بر تجربه و مشاهدات، در دسترس پزشکان و داروسازان قرار گیرد. امروزه آپتودیت توسط بیش از ۳٫۵ میلیون پزشک در ۱۸۷ کشور و حدود ۹۰ درصد از مراکز آموزشی پزشکی در آمریکا برای عرضه بهترین خدمات درمانی استفاده می‌شود.
این مرجع پزشکی بیش از ۲۵ سال اعتماد پزشکان و مسئولان بخش سلامت و درمان را به خود جلب کرده است و تاثیر بسیار زیادی در کیفیت درمان بیماران داشته است. براساس نتایج بیش از ۸۰ پژوهش، استفاده از آپتودیت باعث کاهش زمان بستری بیمار، کم شدن شکایات بیماران و همچنین کاهش مرگ و میر شده است. این نتایج همچنین نشان می‌دهد استفاده از آپتودیت سهم بسزایی در افزایش بهره‌وری فعالیت‌های مراکز درمانی از جمله بیمارستان‌ها و بهبود روند مراقبت از بیمار داشته است. نظرسنجی‌های انجام‌شده از کاربران این مرجع پزشکی در سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد پزشکان در بیش از ۹۴ درصد موارد، پاسخ سوال‌های خود را در این مجموعه یافته‌اند. با توجه به این نتایج می‌توان گفت آپتودیت با بیش از ۳۲ میلیون بازدید در هر ماه، معتبرترین مرجع کمک در تصمیم‌گیری پزشکی به‌شمار می‌آید.

پوشش موضوعی: کلیه، اعصاب، گوارش و کبد، خون شناسی، سرطان،بیماری های عفونی، ریه، حساسیت ها و ایمنی شناسی،اطفال، روماتولوژی، زنان و زایمان و بهداشت زنان، غدد، درون ریز، قلب و عروق، طب خانواده و اورژانس،مراقبت های اولیه بزرگسالان

 

جهت دسترسی رایگان بر روی عکس زیر کلیک کنید

فروش اکانت اختصاصی uptodate در یابش

برای خرید اکانت اختصاصی با یابش تماس بگیرید:
[email protected]