خدمات یابش برای سازمان های علمی/کتابخانه ها

کتابخانه و کتابداران از مهمترین ارکان یک جامعه ی دانش بنیان هستند. در یک دانشگاه، پژوهشگاه و یک کسب و کار مبتنی بر دانش قلب تپنده ی آن سازمان وجود کتابداران قدرتمند و توانا برای دادن مشاوره ی اطلاعاتی به کاربران  و تأمین اطلاعات مدیران و کارکنان، دانشجویان و اساتید و پژوهشگران است.

کتابداران به دیگران سواد اطلاعاتی را آموزش می دهند تا آن ها در کمترین زمان ممکن به بهترین و مفید ترین اطلاعات مورد نیاز خود در فضای وب و یا در بین منابع چاپی دست یابند.

یابش بخش عمده ای از خدماتش در راستای این مأموریت کتابداران در کتابخانه ها ست. ما با تأمین بموقع اطلاعات برای کتابداران اعم از ۶۰ میلیون مقاله ی رایگان که در اختیار کتابخانه از طریق lib.yabesh.ir می گذاریم، یا وب سایت های حرفه ای که خدمات تأمین کتاب دیجیتال لاتین (۱۳ میلیون کتاب الکترونیکی که ۵۰۰ هزارعنوان آن رایگان در اختیار کتابخانه هاست)، اشتراک ژورنال های روز دنیا (سالیانه ۵۰۰ عنوان اشتراک ژورنال برای کتابخانه های تخصصی و دانشگاهی تأمین می کنیم) ، استانداردهای مهم صنعتی و فنی، پایان نامه های لاتین، گزارشات تحقیق بازار.

در بخش دیگر ما آموزش های حرفه ای و روز برای ارتقاء مهارت های حرفه ای فضای وب در بازیابی اطلاعات برای کتابداران در کتابخانه هایشان برگزار می کنیم و بعضی از سمینارها و کارگاه های ما بصورت رایگان و برای عموم کتابداران برگزار می شود. “مدرسه ی سواد های نوظهور ” که به سواد داده، سواد اطلاعاتی و رسانه ای، سواد پژوهشی، سواد کارآفرینی می پردازد

خدمات نرم افزاری به کتابخانه ها از مهمترین بخش های تجاری ماست و با در اختیار قراردادن نرم افزار اپن سورس که تغییرات عمده ای در راستای سهل و ساده ساری واریز داده و ظاهر کاربر پسند آن داده ایم PersianDspace.ir، کمک می کنیم خدمات حرفه ای تری به کاربران داده شود. همچنین بخشی از خدمات به همکاری در پروژه های جمع آوری داده و علم سنجی در کتابخانه ها اختصاص دارد. NeGaShT.NeT

یابش به شما کمک می کند تا یک کتابخانه ی قدرتمند و توانا برای کاربران خود فراهم کنید. با ما در تماس باشید

تأمین منابع

داده ها و علم سنجی

خدمات آموزشی و ترویجی

دسترسی رایگان